Aktualności

21 LISTOPADA – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Do dyspozycji mamy szeroki zestaw życzliwych zachowań, który jest tak obfity, jak obfity jest „zestaw” osób, z którymi na co dzień się stykamy. Każdej z nich, bez wyjątku, możemy okazać serce i drobnym gestem rozjaśnić jej dzień. A jak się przekonać, czy życzliwość działa? Prosto! Życzliwość wywołuje uśmiech – często nieśmiały i doprawiony zaskoczeniem obdarowanego, ale zawsze szczery i spontaniczny. Przetestujcie – działa!
Jednak najpierw pozwólmy sobie na luksus bycia życzliwymi wobec siebie samych, instrukcja jest nieskomplikowana: najpierw uśmiechnij się do lustra, a później wyjdź na ulicę i uśmiechnij się do pierwszej napotkanej osoby. Miłego dnia

 

Uczennice i uczniowie z 2 gr Klubu Młodego Przyrodnika utrwalali i poszerzali zagadnienia dotyczące metabolizmu i aktywności katalitycznej enzymów. Wykonywali proste doświadczenia związane z wpływem różnych czynników na działanie enzymów. Pozwoliło to na zapoznanie się z metodologią przeprowadzania eksperymentów biologicznych oraz doskonalenie umiejętności opracowania i analizy otrzymanych wyników badań. Ponadto odnajdywali praktyczne zastosowanie tych wiadomości w życiu codziennym oraz doskonalili umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego. 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

1 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021, w których wzięło udział 128 licealistów. Po podliczeniu głosów zwycięzcą w wyborach został SZYMON CHOLEWA, uzyskując 61% wszystkich ważnych oddanych głosów. Gratulujemy Szymonowi i życzymy wielu kreatywnych pomysłów w działaniach SU.

FILOMATA realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO-EFS
MOC MOŻLIWOŚCI
zobacz szczegóły