OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

To jedyna olimpiada, w której nie ma żadnej książki do przeczytania, żadnej teorii do wykucia. To także jedyna olimpiada, gdzie działacie w grupie znajomych. To co macie do zrobienia to własny projekt społeczny, w rzeczywistości. Każdy, kto ukończy swój projekt otrzyma gwarantowany tytuł Finalisty.

Dlaczego warto? Zdobywacie doświadczenie w zarządzaniu projektami, a na koniec otrzymujecie międzynarodowy certyfikat. Pozwoli Wam to już na starcie zdobyć ciekawszą pracę, dostać się na zagraniczne studia, czy po prostu trenować się w organizowaniu własnych inicjatyw, np. czegoś związanego z własnymi pasjami.

CZYM JEST PROJEKT SPOŁECZNY?
Projekt społeczny to każda, nawet najmniejsza akcja, którą zmieniacie swoje otoczenie na lepsze. Może to być np. turniej sportowy, koncert charytatywny, mural w okolicy, kampania antysmogowa czy konkurs fotograficzny. 

JAK TO DZIAŁA?

Zbieracie zespół od 2 do 10 osób, mogą to być Wasi znajomi z klasy, ale także osoby spoza szkoły. Realizujecie projekt korzystając ze wskazówek na platformie, które prowadzą Was przez projekt krok po kroku. Na każdym etapie dostaniecie inspiracje i praktyczne wskazówki: jak wymyślić pomysł, jak stworzyć budżet, jak pozyskać sponsora, czy wreszcie jak wcielić projekt w życie.

Możecie też liczyć na opiekę Mentora - czyli osoby, która zrobiła już swój projekt i może doradzić Wam, korzystając z własnego doświadczenia, np. opowiadając jak on sam rozwiązał podobny problem lub pozyskał partnera.

CO DAJE UDZIAŁ W OLIMPIADZIE?

Wreszcie, na koniec, każda osoba z zespołu, która ukończy projekt otrzymuje międzynarodowy certyfikat stworzony z Project Management Institute R.E.P. To prestiżowa organizacja zrzeszająca pół miliona kierowników projektów z całego świata. 

To wszystko są realne wpisy do CV, które pomogą Wam znaleźć lepszą pracę, taką gdzie robicie coś twórczego z innymi ludzmi

By zacząć własny projekt, zarejestruj się na www.zwolnienizteorii.pl

 

Projekty realizowane przez uczniów FILOMATY

W budowie