FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

WARSZTATY

7 Stycznia 2020, 6:05

W grudniu Misie i Jeżyki wybrały się do Willi Caro na warsztaty mikołajkowe. Dzieci miały okazję zobaczyć prezentację o św. Mikołaju, a potem własnoręcznie zrobiły kolaż o tym świętym. Piękne wnętrza muzeum były dodatkowym walorem tej ciekawej wyprawy!


SZLACHETNA PACZKA - DZIĘKUJEMY !

3 Stycznia 2020, 6:02

Pragniemy z całych sił podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się do tegorocznej Szlachetnej Paczki.

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać 21 wielkich paczek dla Rodziny. Wszystkie potrzeby Rodziny zostały zaspokojone, a nawet kupiliście Państwo lodówkę i dwa biurka :). Za pieniądze zebrane do „puszki” kupiliśmy m.in. łóżko piętrowe z materacami dostarczone bezpośrednio do ich domu. Tym samym ogłaszamy nasz wspólny - kolejny już, wielki sukces. 

DZIĘKUJEMY!!! :)


TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

15 Grudnia 2019, 9:45

W piątek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk objazdowy. Zrobiło się bardzo świątecznie, gdyż przenieśliśmy się do zimowej krainy gdzie Reniferek Rudolf miał nie lada kłopot - jego nosek przestał świecić. Smutnemu Rudolfowi z pomocą przybył Elf Śrubka, bałwanek Filip i złota gwiazda, którzy pomogli reniferkowi uwierzyć we własne siły i ponownie zabłysnąć w akcji.


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

14 Grudnia 2019, 9:41

W ostatnim tygodniu w dwóch najmłodszych grupach odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem Rodziców. Smerfy spotkanie ze swoimi najbliższymi rozpoczęły od kolędowania przy dźwiękach pianina na którym grała oczywiście Pani Ola. Następnie wszyscy przystąpili do wykonania choinek. W Tygryskach, było także bardzo pracowicie. Maluszki zaprosiły Rodziców do wykonania swoich bombek, a efekty widać poniżej.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!


WIZYTA MIKOŁAJA

8 Grudnia 2019, 8:02

6 grudnia przedszkolaki odwiedził długo wyczekiwany gość… Św. Mikołaj! Po długiej podróży posilił się specjalnie dla niego przygotowanymi ciasteczkami i oczywiście wypił szklankę mleka. Następnie wysłuchał piosenki, której dzieci nauczyły się na to spotkanie i oczywiście wręczył wszystkim dzieciom prezenty!

 


WARSZTATY W TEATRZE MIEJSKIM

3 Grudnia 2019, 5:18

29 listopada Smerfy wybrały się do Teatru Miejskiego, gdzie poznawały Teatr Lalek. Dzieci samodzielnie wykonały lalki z drewnianych łyżek, a następnie starały się samodzielnie wymyślić przedstawienie z ich udziałem.


ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W JEŻYKACH

3 Grudnia 2019, 4:04

27 listopada odbyły się warsztaty, na których Rodzice z jeżątkami własnoręcznie zrobiły choinki z kolorowych piór, drzewko świąteczne z tasiemek oraz aniołki. Było bardzo pracowicie, zaangażowanie wszystkich pierwsza klasa :)
 
 

MEET A NEW FRIEND !

3 Grudnia 2019, 3:58

Jeżyki napisały list do dzieci ze Skarszewa na Pomorzu. Tym samym rozpoczęły epistolarny projekt, w którym nie tylko poznają nowych znajomych, ale również geografię, historię i elementy kultury z ich regionów. Nowi przyjaciele otrzymali od nas również własnoręcznie zrobione drobne podarunki. Mamy nadzieję, że się spodobały, no i czekamy na odpowiedź!


ANDRZEJKI

2 Grudnia 2019, 7:54

Imieniny Andrzeja obchodziliśmy tradycyjnie - były przebrania i wróżby z laniem wosku i butami w roli głównej. Potem znalazł się poczęstunek i fajna zabawa z balonami. Było super!
 
 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

2 Grudnia 2019, 4:11

Pluszowy miś jest jedną z ulubionych maskotek od ponad stu lat! 25 listopada dzieci przynosiły do przedszkola swoje misie. Dowiedzieliśmy się jak mają na imię przyjaciele naszych przedszkolaków, wysłuchaliśmy bajek o misiach, a także odbyły się liczne zabawy z udziałem misiów.