FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

18 Listopada 2019, 7:42

W piątek 15 listopada nasze Misie odwiedziły Teatr Miejski w Gliwicach. Nie była to zwykła wizyta tylko ... specjalne wyróżnienie i udział w przedpremierowym spektaklu pt. "Tuwim dla dzieci", na które dzieci zostały zaproszone w ramach podziękowania za przygotowanie plakatu do tego właśnie spektaklu !


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 Listopada 2019, 5:46

8 listopada o godz.11:11 wszyscy odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wręczone także zostały nagrody dzieciom ,które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym z okazji Dnia Niepodległości „Moja piękna Polska”.   


DZIEŃ DYNI

6 Listopada 2019, 5:39

„Jak przyjemnie i wesoło

kiedy dynia krąży wkoło

Dynia tu, dynia tam,

dynia krąży tu i tam”.

Niektórzy obchodzą Halloween, a inni -jak my w tym roku Dzień Dyni. Oczywiści w roli głównej w tym dniu była dynia i wszystko, co możemy z niej stworzyć. Malowaliśmy dynie, wylepialiśmy i drążyliśmy. Udekorowane dynie ozdobiły nasze schody wejściowe. Zabawa była wspaniała !


PRZYGODY SINDBADA

6 Listopada 2019, 5:21

Dnia 29 października 2019 r. wybraliśmy się na stadion zimowy w Tychach na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. 

Przygody Sindbada dzieci obserwowały z zapartym tchem, tym bardziej, że aktorzy angażowali nas do działania podczas występu. Poza tym wrażenie wywarła na nas piękna ruchoma scenografia i dekoracje. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci!


TYDZIEŃ Z ŻYCIA PRAKTYCZNEGO MONTESSORI

6 Listopada 2019, 5:12

W przedostatnim tygodniu października przedszkolaki zamieniły się w kuchcików, a niektórzy także w praczki:) Każda z grup miała okazję samodzielnie przygotować sałatkę owocową i/lub soki. Dzieci uczyły się bezpiecznego posługiwania się nożem i pamiętając o wcześniejszym umyciu rąk oraz odpowiednim ubiorze, kroiły owoce. Następnie uczyły się zadbania o porządek po skończonej pracy, no i wreszcie kosztowały swoje przepyszne soki i sałatki. W użyciu była sokowirówka, która okazała się nie lada atrakcją dla małych kucharzy:) Mamy nadzieję, że naturalnie słodkie soki na dobre zagoszczą nie tylko w naszym przedszkolu, ale także w wielu dziecięcych domach! Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tych zajęć, poprzez zaopatrzenie dzieci w niezbędne produkty:) Dodatkowo, w grupie Jeży miało miejsce prawdziwe pranie! Dzieci uczyły się prać ręcznie swoje ubranka. To były prawdziwe lekcje samodzielności!


PODZIĘKOWANIE

6 Listopada 2019, 5:08

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za prężne włączenie się w akcję charytatywną pomocy dla Kresowian! Nasze przedszkole zebrało aż 5 kartonów i 8 reklamówek produktów żywnościowych oraz artykułów szkolnych. To wspaniałe, że możemy bezinteresownie dawać uśmiech potrzebującym!


DZIEŃ PLASTUSIA

27 Października 2019, 7:08

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Plastusia - dzień wzajemnej życzliwości, dzień w którym dyskutowaliśmy jakie cechy należy pielęgnować, aby dobrze nam się mieszkało w jednym "piórniku".


ODBIERAMY NAGRODĘ

27 Października 2019, 7:03

W czwartek odbyło się uroczyste rozdanie nagród na Stadionie Piasta Gliwice. Wszyscy byliśmy bardzo przejęci całą sytuacją, kiedy zawodnicy drużyny Piast Gliwice osobiście nam gratulowali oraz wręczyli dyplom i ... bon o wartości 1000zł na wykorzystanie w sklepie „Moje Bambino”!
Gratuluję naszej drużynie !


NOCOWANIE W PRZEDSZKOLU

23 Października 2019, 9:47

Noc z piątku 18 października na sobotę 19 października najstarsza grupa przedszkolaków spędziła           w przedszkolu. Były straszne podchody po całym przedszkolu, po najciemniejszych jego zakamarkach, była upiorna pizza oraz diabelskie disco! A potem nastała „grobowa” cisza aż do rana!


ŻYRAFA OLA W PRZEDSZKOLU

22 Października 2019, 7:00

Nasze przedszkolaki odwiedziła żyrafa Ola, która przypomniała wszystkim sposoby na rozwiązywanie konfliktów. Posłuchaliśmy specjalnej bajki, która pomaga dzieciom lepiej zobrazować sztukę porozumienia bez przemocy. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze, znajome nam emocje oraz zaśpiewaliśmy żyrafie Oli piosenkę o potrzebach, która wszystkie dzieci doskonale znają.

Dziękujemy wydawnictwu Klett i zapraszamy na kolejne spotkanie!