FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE JEŻY

16 Grudnia 2017, 10:05

13 grudnia w Naszej najmłodszej grupie odbyły się warsztaty świąteczne, na które Jeżyki zaprosiły swoich rodziców. Podczas warsztatów wykonano bombki decoupage, a także ozdabiano choinki ze styropianowych rożków. Serdecznie dziekujemy rodzicom za udział w warsztatach. 


SZLACHETNA PACZKA

15 Grudnia 2017, 12:23

W dniach 9-10.12. odbył się finał akcji Szlachetna Paczka. Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie zbiórki szlachetnej paczki była Pani Sonia Michalska. Udało Nam się zebrać 28 paczek, w których znalazły się między innymi: ubranka dziecięce, zabawki, łóżeczko, pralka, produkty spożywcze.

Z całego serca serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i okazaną pomoc. 


CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

12 Grudnia 2017, 6:30

W piątek 1 grudnia odbyły się warsztaty choinkowe, które przeprowadziła Pani Ania Zemła. Dzieci z grupy Biedronek i Tygrysków tworzyły choinki z piórek. Kto wie, może czyjaś choinka zagości na wigilijnym stole podczas zbliżjących się świąt ? 

    


DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

9 Grudnia 2017, 10:29

To ważne, szczególnie dla najmłodszych święto Tygryski i Biedronki spędziły w ZATORLAND, gdzie odwiedziły wioskę św. Mikołaja. Najpierw uczestniczyliśmy w przedstawieniu przygotowanym przez Elfa, który z pomocą swoim przyjaciół opowiedział Nam historię świętego. Następnie przeszliśmy przez bajkową drogę, gdzie spotkaliśmy: niezwykłe drzewo, dinozaury, renifery, orkę, lodowy domek, a także dobrze znanych bohaterów klasycznych bajek, takich jak: "Czerwony Kapturek", czy "Jaś i Małgosia". Cała droga była pięknie przystrojona świątecznymi ozdobami. Dotarliśmy na film w 3D, gdzie oglądając animacje staraliśmy się złapać m.in. latające pszczoły :) W dalszej kolejności przybyliśmy na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczył Nam prezenty i życzył wesołych świąt. Po zjedzeniu posiłku, obejrzeniu upominków i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia ze świętym ruszyliśmy w drogę do autokaru. 

    

 

Jeże i Misie również świetnie się bawiły w tym dniu, goszcząc w przedszkolu św. Mikołaja oraz jego pomocników. Dzieci uczestniczyły w zabawie mikołajkowej, której głównym punktem było oczywiście spotkanie z tym niezwykłym gościem.

   


WARSZTATY MYDLANE I ŚWIECOWE

3 Grudnia 2017, 1:01

W piątek 1.12. uczestniczyliśmy w warsztatach, dzięki którym Jeże i Misie nauczyły się tworzyć i ozdabiać mydełka, odgadywały również ich zapachy. Tygryski i Biedronki ozdabiały świece według własnego pomysłu. Do wykonania prac użyliśmy między innnymi: różnokolorowych barwników, koralików, cekinków, a nawet muszelek


BASEN

3 Grudnia 2017, 12:38

    

   

 


WARSZTATY FILMOWE

26 Listopada 2017, 12:11

W czwartek 23.11. Tygryski i Biedronki wybrały się do kina Cinema City, aby uczestniczyć w warsztatach filmowych i obejrzeć film animowany COCO. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób święta, takie jak: Dzień Św. Patryka, Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Mikołajki, czy Dzień Św. Walentego obchodzonego są w różnych krajach. Odpowiadaliśmy również na pytania związane ze świętami i nie tylko, za co dostaliśmy nagrody w postaci: kolorowanek, książeczek z opowiadaniami, czy książeczek z ćwiczeniami. Serdecznie dziękujemy :)

   


JESIENNY BAL KARNAWAŁOWY

19 Listopada 2017, 9:42

Dnia 14.11. obchodziliśmy Bal Jesienny. Wśród przebierańców wystąpili: Elsa, Spiderman, Baletnica, Pirat, Policjant, Minionek, Wróżka, Batman, a nawet Lord Vader. Towarzyszyło nam wiele atrakcji, gier i zabaw, dyskoteka w sali gimnastycznej oraz malowanie twarzy.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE JEŻY. SPOTKANIE Z PANIĄ GAMĄ.

18 Listopada 2017, 10:12

9 listopada Jeże obchodziły ważną uroczystość. Dzieci przygotowały występ o tematyce jesiennej, po czym nastąpiło pasowanie nowych jeżyków na przedszkolaków i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Serdecznie gratulujemy ! W tym dniu Jeże i Misie miały okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez muzyków, dzięki czemu poznały dwa instrumenty: klarnet i akordeon. Dziękujemy za przybycie i już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć. 

 


ŚWIĘTO DYNI. PASOWANIE MISIÓW

31 Października 2017, 10:31

Dnia 27.10. obchodziliśmy "Święto Dyni". Przedszkolaki przyniosły do przedszkola dynie, które wspólnie ozdabialiśmy- każdy według swojego pomysłu. Dodatkowo przechodząc po różnych miejscach w przedszkolu z hasłem: "cukierek, albo psikus" zbieraliśmy słodycze. Dzieci z grupy Misiów obchodziły w tym dniu ważną uroczystość. Misie, które od września rozpoczeły przygodę w Naszym przedszkolu zostały pasowane przez Panią Dyrektor na przedszkolaków. Wcześniej jednak miały miejse przepiękne tańce i śpiewy Miśków.