FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

PRZEDSZKOLE NA MEDAL

12 Czerwca 2018, 6:13

W poniedziałek, 4 czerwca, nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Biedronek zjawiły się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Okazja była ku temu wyjątkowa. Podsumowanie tegorocznego plebiscytu Dziennika Zachodniego „Przedszkole na medal 2018”, który cieszył się dużym powodzeniem w miastach i miejscowościach województwa śląskiego. Biedronki zajęły I miejsce w kategorii "Najsympatyczniejsza grupa Przedszkolna". Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i oddane na nas głosy!


DZIEŃ DZIECKA W MŁODSZYCH GRUPACH

12 Czerwca 2018, 6:05

Z okazji Dnia Dziecka grupy Jeżyków i Misiów uczestniczyły w wielu atrakcjach zorganizowanych na terenie placu zabaw. Wiele radości sprawiły dzieciom "dmuchańce", a także wata cukrowa. W związku z tym świętem Jeżyki i Misiaki pojechały również do bawialni "Czary Mary". 


XVIII WIELKA PARADA SMOKÓW W KRAKOWIE

8 Czerwca 2018, 8:47

03.06.2018r. nasze najstarsze przedszkolaki wraz ze swymi starszymi kolegami z SP FILOMATA wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu – Paradzie Smoków „Smoki z dziennika Marco Polo”. Ponad 1000 dzieci z całego kraju przeszło ulicami krakowskiej starówki  w kolorowym korowodzie prezentując wykonane przez siebie smoki.  Nasz smok „Niepokonany Fajerwerek” zajął III miejsce w konkursie na najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego smoka. A oto jego historia, którą wymyśliły Biedroneczki:

 

„ Po dalekie krainy świata…”

            „ W odległych Chinach mieszkał smok. Zapragnął on wyruszyć na wakacje. Wzbił się w niebo i wyruszył w nieznane. Leciał długo, daleko, aż zobaczył przedszkole, a w nim bawiące się dzieci. Bardzo mu się to miejsce spodobało. Zapukał do okna naszej Sali, a my je otworzyliśmy. Wsadził przez otwór łeb, ale nie umiał się cały w nim zmieścić. Wyszliśmy więc do niego. Smok był bardzo ciekawy kim jesteśmy i co my tutaj robimy. Przedstawiliśmy się  i zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Ach jaka to była radość grać w piłkę, bawić się w berka i skakać na skakance razem ze smokiem! Smok tak bardzo nas polubił, że jednym ruchem ogona zgarnął nas wszystkich i posadził na swój grzbiet. Polecieliśmy wysoko, wysoko i jeszcze wyżej! Lecieliśmy między chmurami, a wszystko na ziemi wyglądało na takie małe, malutkie. Przelecieliśmy przez tęczę i ku naszemu wielkiemu zdziwieniu smok zmienił swoje barwy na barwy tęczy. Jak się okazało smoczysko zabrało nas w podróż do jego ojczystego kraju – do Chin. Mogliśmy tam podziwiać wiele innych smoków, które były bardzo przyjazne ludziom, mądre i piękne. Zobaczyliśmy Wielki Mur Chiński, niezmierzone pola ryżowe, pałac i tron cesarza z jego lśniącymi złotymi zdobieniami. Naszą wycieczkę zakończył pokaz kolorowych fajerwerków, które przed wiekami wynaleźli właśnie Chińczycy. Smok był bardzo dumny ze swojej tradycji i kultury. Niestety czas było wracać… Zmęczeni ogromem wrażeń zasnęliśmy na olbrzymim grzbiecie smoka i obudziliśmy się już w naszym przedszkolu, w Polsce. Po powrocie wszyscy poczęstowaliśmy się pysznymi lodami, po których smok zamiast zionąć ogniem zaczął puszczać mydlane bańki. Dlaczego? Nikt z nas nie wie, nawet on sam, choć przecież jest taki mądry. Podzieliliśmy się z nim naszą radością i dziecięcym uśmiechem.

            A teraz my zabraliśmy naszego smoczego przyjaciela w podróż do Krakowa, aby poznał nasze tradycje i obyczaje, i oczywiście poznał nowego kolegę – Smoka Wawelskiego.”


DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE STARSZEJ

8 Czerwca 2018, 8:23

30 maja grupa Biedronek udała się na obchody Dnia Dziecka do Parku Chorzowskiego, gdzie czekało nie tylko na Nasze dzieci wiele atrakcji. Biedronki szukały skarbów, za co otrzymały bardzo fajne nagrody, zjeżdżały na "dmuchańcach", wykonywały ciekawe prace plastyczne oraz zajadały naleśniki i gofry. Jednak najciekawszą atrakcją okazała się wizyta w Planetarium im. Mikołaja Kopernika. Przez chwilę poczuliśmy się, jak w kosmosie :)

    \


WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W GLIWICACH

25 Maja 2018, 9:46

25 maja grupy Biedronek i Tygrysow wybrały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Gliwicach. Pokonywaliśmy tor przeszkód, strzelaliśmy, a na placu apelowym widzieliśmy pokaz sił zbrojnych. Było SUPER ! Dziękujemy :)


OLIMPIADA SZACHOWA

25 Maja 2018, 8:48

  

 


NAJSYMPATYCZNIEJSZA GRUPA PRZEDSZKOLAKÓW :)

20 Maja 2018, 10:47

Z niezwykłą radością mamy przyjemność ogłosić, że nasze dzieci z grupy "Biedronki" zdobyły w Plebiscycie Dziennika Zachodniego I miejsce w kategorii: Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolaków !!! Niesłychanie przejęci i bardzo dumni z tytułu dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie i tak liczne oddane na nas głosy!!!


WYCIECZKA DO ZAWOI

17 Maja 2018, 9:04

 W ostatnich dniach najstarsza grupa przedszkolna Biedronek udała się na 3 dniową wycieczkę do Zawoi. Nasze Zielone Przedszkole upłynęło nam mile na wspaniałych przygodach, wycieczkach oraz zabawach. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy w Babiogórskim Parku Narodowym, a zakończyliśmy go ogniskiem i zabawami na świeżym powietrzu. Kolejny dzień rozpoczął się wielkim wyzwaniem: pieszą wycieczką górskim szlakiem na Halę Barankową. Mogliśmy tam na miejscu zwiedzić dom bacy oraz skosztować pysznego oscypka oraz owczego mleka. Następnie udaliśmy się po pamiątki do pobliskiego sklepu. Cały dzień, pełen niesamowitych przeżyć zakończył się dyskotekowym szaleństwem. W ostatnim dniu udaliśmy się do „Parku Czarnego Daniela”, gdzie karmiliśmy przeróżne zwierzęta. Pani przewodniczka opowiedziała nam o nich wiele ciekawych historii. Dzieci pełne wrażeń wróciły całe i zdrowe do domu. Nasze Zielone Przedszkole na długo pozostanie nam w pamięci!!!


PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL

6 Maja 2018, 3:33

Trwa wielka akcja „Dziennika Zachodniego” poświęcona przedszkolakom! Dzieci z grupy Biedronki biorą w niej udział walcząc o miano najsympatyczniejszej grupy przedszkolnej. Prosimy o dołączenie się do głosowania. Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI

6 Maja 2018, 3:26

          26.04.2018r. nasze przedszkole było organizatorem Festiwalu Piosenki „Kochajmy Polskę                z całych sił”. Na scenie wystąpili soliści oraz zespoły wokalne z 9 gliwickich przedszkoli. Zaprezentowali oni na scenie piosenki o naszej ojczyźnie. Festiwal był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów oraz uzdolnień artystycznych dzieci, ale również sposobem do prezentacji twórczości niosącej treści patriotyczne. Najmłodsi wykonawcy zachwycili jury oraz widownię festiwalu różnorodnym repertuarem, wzruszali i bawili. Miło nam również ogłosić, że dzieci z naszego przedszkola, z grupy Biedronek, zajęły wysokie miejsca  w konkursie – II miejsce w kategorii: Soliści zajęła Zuzanna Robakowska z piosenką „To nasza ojczyzna” oraz III miejsce w kategorii: Zespoły zdobył zespół wokalny w składzie: Hanna Zaleśna, Aleksandra Bździuch, Julia Śmiglewska, Franciszek Tartanus oraz Michał Matyjaszczyk z piosenką „Myślimy o Polsce”. Składamy serdeczne gratulację wszystkim wykonawcom i mamy nadzieję, że zobaczymy się znów za rok!