FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

w dniu 18 maja 2020 roku Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY wznawia działalność. Zapraszamy naszych Wychowanków w godzinach od 7.00 do 16.00 do udziału w zajęciach opiekuńczych. Nadal przygotowywać będziemy materiały programowe i organizować spotkania on-line dla Dzieci.
We wszystkich sprawach związanych z powrotem naszych podopiecznych do Przedszkola prosimy o kontakt z dyrektorem placówki Anną Ślagórską a.slagorska@filomata.pl lub z sekretariatem  przedszkole@filomata.com.pl

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

 w związku ze stanem epidemii nasze Przedszkole pozostaje zamknięte do 10 kwietnia. Nie oznacza to, że nie mamy z Wami kontaktu. Od 16 marca pozostajemy w kontakcie mailowym a nasze Panie, wykorzystując pocztę elektroniczną, telefony, grupy na Messengerze i Wathssapp, You Tube przesyłają propozycje zabaw, prac plastycznych, piosenek czy innych aktywności do wykorzystania w czasie pobytu dzieci w domu.   
   Zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi Rodzice spotykają się chcąc zrealizować nasze propozycje np.: konieczność umożliwienia dostępu do komputera kilku członkom rodziny jednocześnie, brak drukarek, tuszu czy skanerów, oraz zdalnie realizowane obowiązki służbowe związane z Waszym zatrudnieniem, itp. Dlatego prosimy, aby przekazywane przez nas materiały, traktować nie jako obowiązek lecz propozycję działań, które pozwolą dzieciom zdobywać, bądź utrwalać umiejętności, a równocześnie będą sposobem uatrakcyjnienia im tak trudnego czasu, jakim jest konieczność stałego pozostawania w domu.
   Wiemy jak bardzo brakuje dzieciom kontaktu z koleżankami, kolegami a także Paniami. Pracujemy nad przygotowaniem nowych form kontaktów, tak aby udało się im spotkać chociaż wirtualnie. Wspierają  nas w tym także Rodzice, za co jesteśmy  bardzo wdzięczni.
    Od 31 marca wszystkie propozycje przygotowywane przez nauczycieli do wykorzystania w pracy  z dziećmi znają Państwo w "chmurze" naszego domowego przedszkola.
Życzę Państwu zdrowia i wytrwałości.
Zapraszam do kontaktu mailowego: a.slagorska@filomata.pl  lub przedszkole@filomata.com.pl
Anna Ślagórska
p.o. Dyrektora Przedszkola

 

GALERIA ZDJĘĆ PRZEDSZKOLAKÓW

23 Maja 2020, 3:59


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

12 Maja 2020, 7:54

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Pamiętają o tym nasze przedszkolaki. Z tej okazji dzieci przygotowały rysunki i życzenia. Wszyscy składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom tego zawodu, za zaangażowanie i trud wkładany w swoją pracę. Życzymy dużo zdrowia i pomyślności!  


DZIEŃ STRAŻAKA

4 Maja 2020, 8:18

Kochane przedszkolaki!!!

Czy pamiętacie, że w tym tygodniu obchodzimy Dzień Strażaka!!! Niestety, nie spotkamy się z dzielnymi strażakami jak co roku w przedszkolu, ale za to możemy wspólnie przypomnieć sobie na czym polega ich ważna praca, pod jaki numer należy zadzwonić, aby ich wezwać oraz jaki strój nosi na sobie każdy strażak.

Wiersz W. Broniewskiego „Pożar”

Gwałtu, rety! Dom się pali!

Już strażacy przyjechali.

Prędko wleźli po drabinie

i stanęli przy kominie.

Polewają sikawkami

ogień, który jest pod nami.

Dym i ogień bucha z dachu,

ale strażak nie zna strachu,

choć gorąco mu okropnie,

wszedł na górę, już jest w oknie

i ratuje dzieci z ognia,

Tak strażacy robią co dnia.

 


POLAK MAŁY

30 Kwietnia 2020, 5:00

Pod koniec tygodnia czeka Nas bardzo ważne święto państwowe, którego w tym roku niestety nie będziemy obchodzić tak jak dotychczas, ale mimo wszystko nie możemy o nim zapomnieć. Świętujmy więc we własnym domu, razem z rodziną i bliskimi , na własny, polski sposób. Możemy powiesić własnoręcznie wykonaną Flagę Polski, wziąć udział w stworzeniu wspólnego rodzinnego tradycyjnego, polskiego obiadu, możemy także oglądnąć polski film, a później porozmawiać o tradycjach, wydarzeniach majowych, które wpisały się w historię Polski. Zapraszamy Was także do nauki piosenki  „Jestem Polakiem”.

https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM&t=1s

„Jestem Polakiem”  (Muzyka: Mariusz Totoszko, słowa : Justyna Tomańska)

REFREN

Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i Ty
I Ty

1. Ciuchcia na dworcu czeka
Dziś wszystkie dzieci pojadą nią by poznać kraj
Ciuchcia pomknie daleko
I przygód wiele na pewno w drodze spotka nas

REFREN

2. Pierwsze jest Zakopane
Miejsce wspaniała
Gdzie góry i górale są
Kraków to miasto stare
W nim piękny Wawel
Obok Wawelu mieszkał smok

REFREN

3. Teraz to już Warszawa
To ważna sprawa
Bo tu stolica Polski jest
Wisła, Pałac Kultury, Królewski Zamek
I wiele innych, pięknych miejsc

REFREN

4. Toruń z daleka pachnie
Bo słodki zapach pierników kusi mocno nas
Podróż skończymy w Gdański
Stąd szarym morzem można wyruszyć dalej w świat

REFREN/ X2


RÓŻNOŚCI Z OSTATNIEJ CHWILI

24 Kwietnia 2020, 6:56

Nasze przedszkolaki realizują się w przeróżnych dziedzinach. Zobaczcie sami !


GALERIA ZDJĘĆ

20 Kwietnia 2020, 3:33

Ponownie prezentujemy zdjęcia naszych kochanych przedszkolaków :)

 


ŻYCZENIA

9 Kwietnia 2020, 5:48


NASZE PRACE

7 Kwietnia 2020, 4:26

Przedstawiamy prace Naszych Przedszkolaków !  Dziękujemy Rodzicom za systematyczne przesyłanie zdjęć, cieszymy się, że korzystacie z naszych propozycji na spędzenie czasu w domu i świetnie się przy tym bawicie:)