FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

DZIEŃ KOTA

17 Lutego 2018, 9:56

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Postanowiliśmy uczcić to święto w Naszym przedszkolu. Dzieci przyniosły swoje pluszaki- kociaki, niektóre nawet przebrały się za kota. Opowiadaliśmy o swoich kocich przyjaciołach, zarówno tych pluszowych, jak również tych żywych w domu. Rozmawialiśmy również, w jaki sposób należy dbać o zwierzęta i chronić je. Uczestniczyliśmy także w grach i zabawach związanych z kotem.  


PAN GAMA

17 Lutego 2018, 9:33

15 lutego grupę Jeży i Misiów po raz kolejny odwiedził Pan GAMA. Przedszkolaki poznały budowę oraz brzmienie gitary klasycznej oraz elektrycznej. Mogły również śpiewać i tańczyć przy dźwiękach tych instrumentów. 


WALENTYNKI

17 Lutego 2018, 9:16

Z okazji obchodzonego 14 lutego dnia św. Walentego wręczaliśmy sobie kartki walentynkowe. Towarzyszyło temu wiele emocji. Kartki wrzucone do walentynkowej skrzyni zostały odpowiednio posegregowane i trafiły do swojego odbiorcy. 


BAL KARNAWAŁOWY

28 Stycznia 2018, 9:21

25 I 26 stycznia Nasze przedszkolaki brały udział w balu "przebierańców", który został zorganizowany z okazji karnawału. Jak co roku przedszkolaki zaprezentowały się w oryginalnych, bardzo pomysłowych i wyjątkowych strojach karnawałowych. Oczywiście towarzyszyło Nam wiele atrakcji, konkursy, tańce i słodki poczęstunek. Dziękujemy również animatorom studia Let"s Dance za przygotowanie super zabawy. 

   


GALA WRĘCZENIA NAGRÓD

21 Stycznia 2018, 8:26

Z wielką radością mamy zaszczyn ogłosić, że przedszkolaki z grupy Biedronek zdobyły wyróżnienie w Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na wyjątkowej gali. Wręczyli je biskup senior diecezji gliwickiej Gerard Kusz, sekretarz powiatu gliwickiego Magdalena Budny i wicedyrektor GCE Katarzyna Remplewicz. Jesteśmy ogromnie dumni z Naszego sukcesu. 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MISIÓW

21 Stycznia 2018, 12:04

17 stycznia w grupie Misiów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz występu Misie wykonały własnoręcznie zrobione prezenty. Babcie otrzymały kolorowe mydełka, natomiast dziadkowie super krawaty, każdy jedyny w swoim rodzaju. 

   

 

Misie korzystały także z uroków zimy.


WARSZTATY FILMOWE

17 Stycznia 2018, 9:00

10 stycznia Misie wybrały się na warsztaty filmowe do kina Amok. Szukały filmowych bohaterów, poznały Bolka i Lolka, którzy pokazali jak współpracować, a nie konkurować. Spotkały również Reksia, który pokazał na czym polega przyjaźń. Koziołek Matołek miał głowę pełną pomysłów, a Bartulini Bartłomiej uczył, jak gotować zdrowe przysmaki. 


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

23 Grudnia 2017, 11:48

 

Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

Świętą noc złocista gwiazda opromienia.

Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.

Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.

Obdarz Nas radością i szczęściem prawdziwym.

 

Drodzy Państwo !

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku 

życzą wszyscy pracownicy Przedszkola Tęczowa Kraina FILOMATY.

 


JASEŁKA W GRUPIE MISIÓW

21 Grudnia 2017, 8:29

W poniedziałek 18.12. grupa Misiów przygotowała przedstawienie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchaliśmy wierszy i kolęd, także w języku angielskim. Dziewczynki przebrały się za aniołki, chłopcy wystąpili w mikołajkowych czapkach i każdy miał czerwoną muszkę. Jako prezenty Misiaczki przygotowały śliczne aniołki wykonane z butelek i styropianu, rodzice otrzymali także świąteczne zdjęcie swoich pociech. Grupa Misiów życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT :)


OLIMPIADA SZACHOWA

19 Grudnia 2017, 8:09

18 grudnia odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH. Mimo sporej konkurencji reprezentanci Filomaty zdobyli PIERWSZE MIEJSCE wśród przedszkoli. HURA HURA ! Jesteśmy bardzo dumni z Naszych przedszkolaków :)