FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

PRZEDŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIE

8 Stycznia 2019, 11:17

Piękny i wyjątkowy, pełen wzruszeń, kolęd i pastorałek…Po prostu jedyny taki w roku. 20 grudnia spotkaliśmy się na WIGILII SZKOLNEJ, podczas której wystawione zostały JASEŁKA, mieliśmy także okazję pokolędować. Oprócz strawy duchowej zakosztowaliśmy także uczty podniebienia – słodkości były przepyszne!!! Oto parę ulotnych chwil w kadrze

 


GALA FINAŁOWA

13 Grudnia 2018, 2:18

6 grudnia uczniowie z klasy 1a, 1b i 3a wzięli udział w gali finałowej konkursu RAZEM. OPOWIADAMY. MALUJEMY. POMAGAMY. Młodzi autorzy bajek i ilustratorzy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską i Maciejem Orłosiem. Były rozmowy, wywiady, występy, autografy i ..... wiele niezapomnianych wrażeń. Wszyscy otrzymali swoją pierwszą autorską książkę, którą można nabyć w CH FORUM w Gliwicach. Cały dochód jest przeznaczony dla Hospicjum w Gliwicach. Zachęcamy do lektury- warto pomagać! Gratulujemy młodym twórcom ze Szkoły Podstawowej FILOMATA!

 


STAŚ 3A

13 Grudnia 2018, 2:13


MATEMATYKA W 3A

13 Grudnia 2018, 2:11

Ćwiczymy tabliczkę mnożenia- to całkiem fajna zabawa!


BALUJEMY

12 Grudnia 2018, 1:38

Bal Andrzejkowy jest największą atrakcją listopada. Tak było i tym razem. 30 listopada wróżki i wróżbici pojawili się na sali balowej. Teraz już znamy imiona swoich żon i mężów, wiemy, co nam pisane oraz która pierwsza za mąż wyjdzie. A kiedy już poznaliśmy swoją przyszłość, przyszedł czas na tańce i swawole przy muzyce serwowanej przez chłopców z klas piątych. Oto migawki z imprezy:


TELEFON

23 Listopada 2018, 2:46

Alexander Graham Bell - telegraf i telefon są zbudowane na bazie przewodów elektrycznych, a sukces telefonu Bella wyniknął bezpośrednio z jego prób udoskonalenia telegrafu. My dziś zainspirowani wynalazkiem Bella postanowiliśmy "zbudować" swoje telefony. Jak myślicie, działały?


ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

23 Listopada 2018, 2:41

Z okazji Światowego  Dnia Życzliwości Samorząd Szkolny

zorganizował szkolną pocztę życzeń i pozdrowień.


AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

23 Listopada 2018, 2:39

Narodowe Święto Niepodległości

Już 100lat cieszymy się wolnością! Biało-czerwono zrobiło się w naszej szkole – uczestniczyliśmy
w pięknej, naprawdę wyjątkowej UROCZYSTEJ AKADEMII z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To zabrzmi patetycznie, ale tego dnia było naprawdę inaczej niż zwykle: wszyscy jak jeden mąż założyli odświętne mundurki i stawili się na apelu, podczas którego WSZYSCY uczniowie pod batutą pani Ewy Koligot śpiewali hymn i pieśni patriotyczne. Łza zakręciła się w oku niejednego i niejednej z nas. Naprawdę! Wzruszenie stało się udziałem braci uczniowskiej. Czuliśmy się wyjątkowo, zjednoczeni pieśnią i poczuciem dumy z naszej wolnej ojczyzny.

 


MAŁY MUZEALNIK

23 Listopada 2018, 2:37

W roku szkolnym 2018/19 – wzorem ubiegłego – nasi uczniowie uczestniczą w tytułowym projekcie. Będziemy regularnie odwiedzać Willę Caro w poszukiwaniu wiedzy o muzeach, muzealnych zbiorach oraz sposobach ich gromadzenia i dbania o nie. Odbyły się już pierwsze zajęcia – uczniowie klasy 5b mieli okazję zapoznać się z mapą muzeów w Gliwicach, sami wykonali plany miasta ze wskazaniem na ważne miejsca dla historii Gliwic. A jak odmienić słowo MUZEUM przez przypadki? To zadanie z polskiego dla klas piątych!


W SKLEPIE

15 Listopada 2018, 12:06

Dzisiaj na lekcji matematyki nasza klasa zamieniła się w sklep. Była księgarnia, sklep zabawkowy, sklep z piłeczkami do żonglowania, sklep papierniczy. Wojtek w swoim sklepie miał promocję na balony, które wszyscy chętnie kupowali. Płaciliśmy za zakupiony towar, sprzedawcy wydawali resztę, liczyliśmy pieniądze. Wiele się nauczyliśmy, a przy tym świetnie się bawiliśmy.