FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

DZIEŃ SĄSIADA

6 Grudnia 2017, 8:14

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki - nasi sąsiedzi. Wspólnie bawiliśmy się, żonglowaliśmy, rozmawialiśmy i zjedliśmy pyszne ciasteczka. Po tak miło spędzonych chwilach  możemy powiedzieć  jak dobrze mieć sąsiada...

 


BARBÓRKA - GÓRNICZE ŚWIĘTO

6 Grudnia 2017, 8:07

Klasy 1-3 odwiedził niezwykły gość - górnik, który opowiedział nam o pracy w kopalni, trudach i radościach codziennego życia górników i ich rodzin. Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy wiele zdrowia i szczęścia!

 


SOCK PUPPETS

3 Grudnia 2017, 12:36

Wszyscy uwielbiamy pluszaki, misie, maskotki, a co dopiero takie, które można samodzielnie wykonać i przedstawić rówieśnikom - a to wszystko w języku angielskim! Klasa 4b w tym roku nieco inaczej obchodziła Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25.11. Chętni uczniowie samodzielnie wykonywali skarpetkowe kukiełki! Poznajcie Edka, Włodzimierza, Mateusza, Szwędka i Mariana


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI.

23 Listopada 2017, 7:53

 
 KLASY 2 ODWIEDZIŁ HIP-cio. TŁUMACZYŁ CZYM JEST TOLERANCJA, PRZYPOMNIAŁ O EMPATII. NASZ SZKOLNY BOHATER UCZYŁ SIĘ RAZEM Z NAMI. ZAJĘCIA UROZMAICIŁ KUBA, KTÓRY PRZEBRANY ZA HINDUSA OPOWIEDZIAŁ O INDIACH, RELIGII, ZWYCZAJACH I KULTURZE TEGO KRAJU.

GDY ZAPYTACIE CZEGO NAUCZYLIŚMY SIĘ DZISIAJ ODPOWIEMY CHÓREM: LUDZIE NA CAŁYM ŚWIECIE MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ, ALE WSZYSCY MAJĄ TAKIE  SAME POTRZEBY I MARZENIA. WARTO O TYM PAMIĘTAĆ!

 


DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

9 Listopada 2017, 8:15

Czy halloween to straszny dzień? nie!!!!! u nas w klasie 2a było bardzo wesoło. jedliśmy pyszne ciasteczka i czekoladki, ozdabialiśmy dynie, a wszystkie miały uśmiechniętą buźkę i śmieszne włosy.

 

 


GOŚĆ

9 Listopada 2017, 8:08

Dzieci z klasy 2a odwiedził niecodzienny gość. Mikołaj, choć jest uczniem naszej klasy, uczy się w domu i mieszka w Holandii. Od Mikołaja i jego mamy dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Holandii, a Mikołaj poznał naszą szkołę, nauczył się żonglować, zaprzyjaźnił się z HIP-ciem i Bibi, ułożył ciekawą historyjkę z klocków LEGO. 

Czekamy na kolejne odwiedziny!

 

  


PASOWANIE NA ŻAKA

2 Listopada 2017, 11:51

Jak co roku, w naszej szkole odbyło się PASOWANIE NA ŻAKA. Do grona uczniów starszych dołączyli koledzy z klas 4a i 4b. Pani Dyrektor pod koniec imprezy uroczyście pasowała na żaka każdego czwartoklasistę.

Choć niektórzy pełni byli obaw, czy przypadkiem podczas uroczystości nie trzeba będzie wypić jakiejś obrzydliwej mikstury lub wykonać jakiegoś trudnego zadania, to…okazało się, że zabawa była przyjemna i wesoła, a każdy czwartoklasista zasłużył na pasowanie!
A jakie wyzwania stały przed przyszłymi żakami? Musieli oni m.in.: wypić sok z cytryny, napisać wiersz o szkole, namalować wylosowanego nauczyciela i stworzyć żywą rzeźbę z gazet. Zabawa była przednia! Zobaczcie

  

 


CZY LEKTURY MUSZĄ BYĆ NUDNE?

25 Października 2017, 1:58

DZIECI Z KLASY 2A DZIŚ PRZEKONAŁY SIĘ, ŻE NIE!!!!! JEŚLI POŁĄCZYMY NAUKĘ Z PRZYJEMNĄ ZABAWĄ I TO KLOCKAMI LEGO - SUKCES MUROWANY!

 


APEL RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

25 Października 2017, 1:53

Szkoły są miejscem, w którym uczymy dzieci, jak mają radzić sobie w świecie! Dlatego warto, aby odbyły tę dodatkową lekcję - lekcję ratowania życia...

 


NIECODZIENNA WIZYTA W 2A

18 Października 2017, 10:12

DZISIAJ W NASZEJ KLASIE GOŚCILIŚMY PANIĄ POLICJANTKĘ, KTÓRA PRZYPOMNIAŁA NAM O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA W RÓŻNYCH SYTUACJACH. O SPOTKANIU BĘDZIE NAM PRZYPOMINAŁ KALENDARZ, KTÓRY DOSTALIŚMY OD NASZEGO GOŚCIA