FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

Zostań wolontariuszem 28. Finału WOŚP

26 Listopada 2019, 1:03

SIE MA!

Zapraszamy do rejestracji tych, którzy chcą zostać wolontariuszami 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dane osobowe: imię, nazwisko, data urodzenia, PESEL, mail i numer telefonu wyślij na adres i.gielnik@filomata.pl do dnia 5.12.2019.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.


AKADEMIA KREATYWNOŚCI

19 Października 2019, 10:09

Młodzi odkrywcy z kl. II, przeżyli w zeszłą sobotę niesamowitą noc - noc, w którą drzwi Politechniki Śląskiej otworzyły się bardzo szeroko, a za nimi czekał na nich magiczny świat nauki i  wynalazków.

 


BRAWO MARCELINA

19 Października 2019, 10:05

Marcelina Swach, uczennica z kl. IIa, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Śląską " Laboratorium przyszłości". Praca bardzo spodobała się jurorem i zajęła 3 miejsce. 
GRATULUJEMY!

JESIENNE JEŻYKI W 1B

19 Października 2019, 10:00


DAJ MISIAKA

19 Października 2019, 9:57

Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną Centrum Onkologii w Gliwicach. Zbieramy podarunki dla dzieci, które codziennie stawiają czoła trudnej walce z chorobą. Zbieramy zarówno misie-przytulanki, jak i inne zabawki dla pacjentów w wieku 3-18 lat: komiksy, puzzle, gry planszowe, poduszki-przytulanki, kocyki, ale i same torebki prezentowe. Wszystko, co umili czas spędzony na Onkologii. Tutaj można przeczytać więcej: https://www.facebook.com/Daj-misiaka-dla-dzieciaka-101365354603986/


PRZYRODNICZE KOŁO EKSPERYMENTALNO- DOŚWIADCZALNE

18 Października 2019, 12:29

W ramach projektu MOC MOŻLIWOŚCI na zajęciach przyrodniczego koła eksperymentalno- doświadczalnego dzieci z klas 1-3 i 4-6 z dużym zaangażowaniem :
- prowadziły i dokumentowały obserwacje makroskopowe,
- wykonywały własne preparaty,
-prowadziły obserwacje mikroskopowe,
- doświadczalnie sprawdzały istnienie barwników roślinnych,
- poznawały zwierzęta kręgowe.
W czasie zajęć wykorzystywano programy multimedialne i krótkie filmy przyrodnicze, które były świetnym źródłem nowych wiadomości.
Ponadto dzieci często pracowały w grupach, więc była to dobra okazja do doskonalenia umiejętności skutecznej komunikacji i efektywnego działania.

   


DRODZY RODZICE

9 Października 2019, 7:44

serdecznie zapraszamy klasy 4-6 do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym „Idiom...ink". Prosimy o składanie prac u nauczycieli języka angielskiego do 18 października. Poniżej regulamin konkursu.

Idiom czyli wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.

Regulamin konkursu:

Celem konkursu jest nauka poprzez zabawę i ukazanie potrzeby znajomości idiomów angielskich, które nadają wypowiedzi żywszy i bardziej obrazowy charakter oraz rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swemu dowcipnemu brzmieniu.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski (jego dosłowne tłumaczenie/nie znaczenie) oraz napisaniu samego idiomu.

Format pracy – dowolny.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 4-6.

Każda placówka ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac (jedna od uczestnika).
Prace konkursowe mogą być również zgłaszane indywidualnie.

Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność, pomysłowość, zastosowane techniki, poprawność językowa. Prace niesamodzielne będą dyskwalifikowane.

Prace przechodzą na własność organizatora.
Udział w konkursie jest jednoczesną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk.

Praca powinna zawierać metryczkę: imię, nazwisko, wiek, klasa.

Ogłoszenie laureatów do 31 listopada 2019


PIERWSZE LITERY

26 Września 2019, 9:06

Dzieci z klasy 1b poznały już pierwsze litery!