FILOMATA - Liceum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataLiceum

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY - SPOTKANIE

19 Lutego 2018, 9:52

Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC), nazywane także „językiem serca",
to przypomniany i upowszechniony przez M. Rosenberga sposób komunikowania się z ludźmi,
w którym przyczyniamy się do poprawy jakości życia swojego i innych. Choć w FILOMACIE podstawowe wartości NVC są przekazywane „podprogowo", uformowała się grupa uczniów, która chce poszerzać swoją wiedzę z tego zakresu. Z tego powodu zostanie zorganizowany cykl zajęć ukierunkowanych na NVC — a pierwsze, organizacyjne, około półgodzinne spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (19 lutego) o godzinie piętnastej. Zajęcia są otwarte dla wszystkich uczniów szkoły, zarówno z SP, Gimnazjum jak i Liceum. Zapraszamy! :)

 


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

18 Lutego 2018, 4:08

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
W związku z powyższym 15 lutego gościliśmy w szkole pana Zbigniewa Markowskiego, dziennikarza, twórcę kilku miejskich portali internetowych i nauczyciela akademickiego, który opowiedział nam o zagrożeniach wynikających z bezrefleksyjnego korzystania z zasobów internetowych, zachęcał do pogłębiania wiedzy o sposobach jego efektywnego wykorzystywania i odnoszenia się z szacunkiem wobec innych jego użytkowników. To było niezwykle ciekawe spotkanie, za co serdecznie dziękujemy naszemu prelegentowi.


ZA NAMI 26. FINAŁ WOŚP!

28 Stycznia 2018, 3:37

Pieniądze są już w banku, rozliczenia podpisane, dyplomy rozdane... Za nami 26. Finał WOŚP! Zebraliśmy 6119,88 zł.! Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszystko. I mamy wielką nadzieję, że spotkamy się za rok...Przypominamy, że tym roku już po raz 26. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a my po raz pierwszy w naszej szkole założyliśmy sztab. Razem z całą Polską kwestowało dwudziestu naszych wolontariuszy. Byli to uczniowie z klas: 3G, I LO, II LO i III LO. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Szef sztabu Izabela Gielnik

 


STOP ZWOLNIENIOM Z WF-U

24 Stycznia 2018, 3:27

23.01.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Stop zwolnieniom z Wf-u". Tym razem lekcję przeprowadzili piłkarze ręczni NMC Górnik Zabrze Handball: Wojciech Matuszak i Ignacy Bąk.
W lekcji udział wzięły dziewczyny z klas: I i II LO.
Spotkanie zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Natalia Musiałowicz i Paweł Wydra.


21 Stycznia 2018, 3:22

Za nami wyjątkowy bal klasy maturalnej. Magiczny wieczór, wiele wzruszających słów i niespodzianek. Do tego, oczywiście studniówkowy POLONEZ. Ale jaki! Zostaliśmy oczarowani choreografią, którą przygotował Pan Bartłomiej Chosta i tańcem, wykonanym przez maturzystów. Dziękujemy Rodzicom, dziękujemy naszym Uczniom za niezapomniany czas.

 


DZIEŃ MATURZYSTY

19 Stycznia 2018, 3:18

Dziś, tj. 19 stycznia szkołę we władanie objęła najstarsza klasa. Tradycyjnie, na sto dni przed egzaminem dojrzałości obchodziliśmy Dzień Maturzysty.

zobaczcie, jak było


FINAŁ WOŚP

14 Stycznia 2018, 2:55

Dzisiaj 14 stycznia drużyna wolontariuszy z FILOMATY wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

16 stycznia zapraszamy wszystkich do wziącia udziały w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry. Bądźcie z nami!!


Siema!
W tym roku już po raz 26. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Huraaaa, my po raz pierwszy w naszej szkole założyliśmy sztab. #345 to MY! Razem z całą Polską kwestować będzie naszych 20 wolontariuszy. Są to uczniowie z klas: 3G, I LO, II LO i III LO.
Zapraszamy serdecznie na Wielką Licytację, która odbędzie się w szkole 16.01.2018 r.
Bądźcie z nami 14 stycznia 2018 roku!

FRIDA KAHLO I DIEGO RIVERA. POLSKI KONTEKST

13 Stycznia 2018, 7:45

Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów. Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce.

Tę właśnie wystawę podziwiali 9 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I LO w CK Zamek w Poznaniu.