FILOMATA - Liceum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataLiceum

POLSKA FUNDACJA DLA AFRYKI

10 Lutego 2020, 4:13

Na zaproszenie szkolnego Koła Wolontariatu oraz filomackiego Koła Amnesty International, naszą szkołę odwiedził, już po raz kolejny, pracownik Polskiej Fundacji dla Afryki – p. Mateusz Gurdziel.
W spotkaniu ze społecznością filomacką opowiadał o formach pomocy dla Afryki, o Madagaskarze, o afrykańskich rówieśnikach naszych nastolatków i ich życiu oraz o tym, w jaki sposób się uczą i spędzają swój wolny czas. Namawiał do różnych form pomocy społecznościom afrykańskim oraz – co bardzo ważne – przestrzegał przed tzw. fałszywym wolontariatem. Nie każda bowiem pomoc to ta prawdziwa, realna, o którą proszą potrzebujący. Pan Mateusz przyjął już zaproszenie na kolejne spotkanie – tym razem w formie warsztatów.
Jeżeli chcesz pomóc, a nie wiesz jak, zapraszamy do sali 106 do Pana "od geografii". Udzieli konkretnych informacji:-)


A JEDNAK ZIMA

5 Lutego 2020, 4:08

4 lutego grupa uczniów FILOMATY wybrała się do Istebnej w poszukiwaniu zimy i nawet udało im się ją znaleźć. Mimo towarzyszącego deszczu kilka godzin zjazdów ze stoku udało się zaliczyć.

  


STUDNIÓWKA 2020

2 Lutego 2020, 4:03


DZIEŃ MATURZYSTY 2020

1 Lutego 2020, 3:54

Dzień Maturzysty to wieloletnia już tradycja FILOMATY. Jak co roku maturzyści przygotowali w tym dniu moc atrakcji i niespodzianek dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Aula i korytarze szkolne byłe wypełnione radością, śmiechem i zadowoleniem uczniów – tym razem motywem przewodnim dnia było "Hollywood", więc nikogo zapewne nie dziwiło spotkanie ze znaną postacią filmową.
Nasi maturzyści to grupa uczniów, której zawsze była i jest bliska idea wolontariatu, wspierania potrzebujących. Aby szczęście i radość Dnia Maturzysty mogły być też udziałem innych osób, uczniowie klasy maturalnej zdecydowali się również wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

    


WOŚP 2020 - PODSUMOWANIE

30 Stycznia 2020, 3:46

Krótkie spotkanie społeczności szkolnej, podsumowujące tegoroczną działalność Sztabu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przypomniało jak ważne i cenne jest bycie wolontariuszem. Tym razem z FILOMATY kwestowało 25 wolontariuszy - niektórzy już od 7 rano ze skarbonką wyruszyli w miasto i kwestowali cały dzień. Wszyscy razem zebrali kwotę 22 516 zł.
Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, na czele ze szkolnym koordynatorem p. Izabelą Gielnik, serdecznie dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy także do Mateusz Bugajak za pomoc w „ogarnianiu” licytacji online.

 


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

14 Stycznia 2020, 3:32

Kolejny raz w siedzibie naszej szkoły szkoły mieścił się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku  wolontariusze z FILOMATY kwestowali na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Dziękujemy wolontariuszom, osobom, które pomagały w Sztabie, ale również wszystkim, którzy dorzucili się do puszki.

    


GRATULACJE DLA ANI PIESZKI

10 Stycznia 2020, 3:27

Takie wieści bardzo lubimy - Absolwentka naszego LO, Anna Pieszka Official otrzymała nominację do tytułu Osobowość Roku 2019 ("Dziennik Zachodni").
Serdecznie gratulujemy!