FILOMATA - Gimnazjum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - rozwijamy zainteresowania
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
 • -->
FilomataGimnazjum

PRZYSZEDŁ CZAS NA PODSUMOWANIE 27 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

19 Stycznia 2019, 5:33

W tym roku do banku w wielkich kopertach zanieśliśmy 10 322,37zł. Wielkie dzięki Tym, którzy wrzucali pieniądze do naszych skarbonek. Jednakże największe podziękowania należą się 25 wolontariuszom, którzy w zimny, mokry niedzielny dzień dzielnie kwestowali. Naszymi wolontariuszami byli: Pola Wideł, Tolia Kopczyk, Julia Rudy, Jan Sałamacha, Olaf Smietana, Maciek Wilczek, Maja Szytow, Paulina Lisiewicz, Szymon Flank, Wiktor Kordala, Julia Pubrat, Tomek Łysoń, Mateusz Bugajak, Lilian Pactwa, Karolina Marciniak, Claudia Wawrzynosek, Kuba Lachman, Michał Sawicki, Krzysztof Spyra, Julia Biały, Małgorzata Franz, Weronika Tomska, Martyna Wechowska, Paulina Wesoły. Dziękuję Wam! Szczególne podziękowania kieruję do Mai Szytow i Mateusza Bugajaka - wielkie dzięki za pomoc w "ogarnięciu wszystkiego". Dziękuję także  moim Koleżankom i Kolegom, którzy mozolnie tego samego dnia przeliczali groszówki i…banknoty.

  

 

 

 

 


SIE MA!

11 Stycznia 2019, 12:38

Zapraszamy wszystkich do licytowania gadżetów WOŚP. Pamiętajcie kochani nie o pieniądze chodzi tylko o dar serce. Jednakże będzie nam miło jeśli z potrzeby serca wylicytujecie coś fajnego za fajną kwotę. Jak co roku szczytny cel 27 Finału WOŚP- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Cena wywoławcza 20 zł za sztukę

OTO LICYTOWANE GADŻETY WOŚP

oferty prosimy wysyłać wg instrukcji poniżej na adres i.gielnik@filomata.pl
Imię nazwisko licytującego
nazwa artykułu
proponowana cena
Zakończenie licytacji wtorek 15.01 godzina 16.00


JEST TAKI DZIEŃ....

21 Grudnia 2018, 12:14

To był wyjątkowy dzień w FILOMACIE, czyli wspólne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyła cała społeczność FILOMATY i wielu absolwentów. Był to czas wzruszeń, życzeń, wspomnień i podziękowań, po prostu czas bycia razem – uczniowie, absolwenci, nauczyciele – jedna wielka wspólnota, którą łączy poczucie przynależności do miejsca, w którym ważny jest drugi człowiek i relacje międzyludzkie. Podczas spotkania mogliśmy także zobaczyć krótki występ szkolnego koła teatralnego „Metamorfozy”, posłuchać i zaśpiewać kolędy oraz pokosztować przysmaków świątecznych.
Wszystkim, którzy sprawili, że był to przepiękny czas z całego serca dziękujemy.

 


MARATON PISANIA LISTÓW

20 Grudnia 2018, 12:06

Po raz kolejny społeczność FILOMATY wzięła udział w Maratonie Pisania Listów, który odbywa się co roku w grudniu, w związku z przypadającym w tym czasie Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podczas Maratonu 2018 pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. W 854 miejscach w Polsce – w tym i u nas w FILOMACIE – napisano łącznie 308 974 listów!
„Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat" - to motyw przewodni Maratonu.
Warto przypomnieć, że Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w zeszłym roku podjęto 5,5 mln akcji na całym świecie. Szkolne Koło Amnesty International FILOMATA, jak co roku, przyłączyło się do akacji. Napisaliśmy kilkadziesiąt listów, które już – za sprawą opiekuna Koła – zostały wysłane w miejsca, gdzie – mamy nadzieję – zostaną przekazane działaczkom, obrończyniom w słusznej sprawie tj. godności i praw podstawowych, ustanowionych w Deklaracji ONZ o Prawach Człowieka.


SUKCES ANI W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

20 Grudnia 2018, 12:00

Ania Grodnicka, uczennica kl. 7a, wzięła udział w Ogólnokrajowym Konkursie Fotograficznym im. J. Bułhaka pt.: PEJZAŻE WOKÓŁ MOJEGO MIASTA. Konkurs ten już po raz XVI organizowany był przez Pałac Młodzieży w Łodzi. Zdjęcia wykonane przez Anię zostały wyróżnione i tym samym Ania otrzymała prawo do udziału w wystawie pokonkursowej.Serdecznie gratulujemy!


SUKCES MAĆKA

18 Grudnia 2018, 11:55

Maciek Gabryś został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski 14 lat w konkurencji 50m stylem motylkowym z czasem 25,73. Serdecznie gratulujemy!!


ŚWIĄTECZNA FILOTEKA!

13 Grudnia 2018, 10:21

W naszej Filotece już prawie święta: oprócz tradycyjnej choinki mamy również taką książkową, jak na bibliotekę przystało. Musicie ją zobaczyć. A pod tą choinką można składać „książkowe życzenia”, czyli propozycje nowych tytułów do zakupienia. A jeżeli chcielibyście poprawić sobie humor przed świętami, to koniecznie obejrzyjcie gazetkę przed biblioteką – znajdziecie tam mnóstwo rysunkowych żartów, związanych z tematyką Bożego Narodzenia i postacią św. Mikołaja, autorstwa Andrzeja Mleczki i nie tylko. No i nie zapomnijcie wypożyczyć czegoś do czytania na przerwę świąteczną. Serdecznie zapraszamy!


A NA ZAJĘCIACH GEO-SCIENCE...

12 Grudnia 2018, 10:12

„Architektura wyspy, czyli zaprojektuj i wykonaj swoją wyspę" – tym tematem zajmowali się uczniowie podczas zajęć science. Uczniowie według wcześniej wykonanych projektów wykonywali w masie solnej, gipsowej lub papierowej autorskie wyspy z uwzględnieniem zasad hipsometrii i geomorfologii. O tym jakie cuda powstały podczas spotkania niech świadczą zdjęcia. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości adepci science odkryją niejedną taką wyspę.