FILOMATA - Szkoła podstawowa

  • slidebg1
    FILOMATA - szkoła możliwości
    - odkrywamy talenty
  • slidebg1
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • -->
FilomataSzkoła PodstawowaOsiągnięcia

Sukcesy trzecioklasistów

18 Lutego 2014, 9:22

W dniach 10 i 11 lutego uczniowie klas trzecich startowali w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Tydzień Mądrali organizowanym przez SP 23. 

Laureatem  konkursu „I Ty możesz zostać Marią Curie – Skłodowską” została Agnieszka Kriegel z III a  (II miejsce) i Bartosz Norek z III b (III miejsce).

W konkursie „I Ty możesz zostać Pitagorasem” III miejsce dla naszej szkoły wywalczył duet Jakub Miodek z III a i Bartosz Norek z III b.

 Zwycięzcą półfinału konkursu MINIOMNIBUS 2014 został Bartosz Norek z III b.

 


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA GLIWIC W PŁYWANIU.

5 Kwietnia 2013, 9:23

DNIA 25.03.2013 ODBYŁY SIĘ DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA GLIWIC W PŁYWANIU.

WSZYSCY ZAWODNICY STARTOWALI NA DYSTANSIE 50m W GRUPACH WIEKOWYCH.

 W OGÓLNEJ PUNKTACJI DZIEWCZĘTA ZAJĘŁY V MIEJSCE NA 16 SZKÓŁ STARTUJĄCYCH, CHŁOPCY VII MIEJSCE NA 14 SZKÓŁ STARTUJĄCYCH

MIEJSCA PODIUMOWE ZAJĘLI:

 

 

JAN SIOMKAJŁO - II MIEJSCE

DOROTA CICHOŃ - II MIEJSCE

KACPER ŚWISZCZ - III MIEJSCE

JULIA CZAPELKA - III MIEJSCE

JULIA PATYNA -     III MIEJSCE

 

 W SZTAFECIE 4X50 M W GRUPIE KL.III-IV DZIEWCZETA ZAJĘŁY II MIEJSCE

 

 WSZYSTKIM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY I  ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

 

 SZCZEGÓŁOWE WYNIKI PODANE SA NA TABLICY OGŁOSZEŃ W SZKOLE.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grupowym konkursie matematycznym pt. „Sowa Matematyczna”.  Finalistami I etapu zostali:

 

Julia Czuban,

Amelia Majnusz

Mateusz Spałek,

Szymon Czernik

Zuzanna Wicherek

Marta Seredyńska

Jan Król

Krzysztof Palatyński

            W II etapie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania otwarte indywidualnie i uczeń klasy III b  Krzysztof Palatyński wywalczył tytuł laureata konkursu  „Sowa Matematyczna”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom konkursów.

Zawiastuny 2010

23 Czerwca 2010, 9:59

10 czerwca 2010 roku nasza uczennica klasy I b

Hania Szabla

 została laureatką nagrody „Zwiastuny 2010”

za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Nagroda ta została wręczona

 przez Prezydenta Miasta w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

GRATULUJEMY SERDECZNIE!


Wyniki Konkursu Matematycznego

12 Czerwca 2010, 2:17



Miło nam poinformować, że w Konkursie Matematycznym "Kangurek"dla klas I-II
 
czworo uczniów z naszej szkoły zdobyło bardzo dobry wynik, a są to:
Czernik Szymon z klasy Ia
Dołmat Tomasz, Sapierzyńska Anna i Zawisza Katarzyna-
wszyscy z klasy II.

Natomiast w konkursie "Kangur" dla klas III-VI
nagrodę I stopnia zdobyła Pruszowska Zuzanna z klasy III,
nagrodę II stopnia zdobył Turowski Jacek także z klasy III,
wyróżnienie zdobył Ziaja Maciej z klasy VIb.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


GLIWICKA LIGA PŁYWACKA

29 Kwietnia 2010, 2:25

Gliwicka Liga Pływacka

Katarzyna Waniczek

  • IV miejsce - styl dowolny ,
  • IV  miejsce - styl klasyczny

Klasyfikacja drużynowa po pierwszych zawodach SP Filomata - V miejsce.


MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

27 Kwietnia 2010, 6:50

Mistrzostwa Śląska Szkół Niepublicznych w narciarstwie alpejskim

Klasy I-III chłopcy

I miejsce - Jakub Matulka  kl. III

Klasy I-III dziewczęta

 II miejsce -  Zuzanna Pruszowska kl. III

Klasy IV -VI

IV miejsce -  Zofia Sznajder kl. IV

V miejsce - Karol Siomkajło kl. V

Drużynowo chłopcy IV -VI -III  miejsce

Mistrzostwa Gliwic w narciarstwie alpejskim

I miejsce -  Jakub Matulka

III miejsce - Zuzanna Pruszowska

IV miejsce -  Zofia Sznajder

VI miejsce -  Karol Siomkajło

W klasyfikacji szkół III miejsce



V WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO -THE_GLOBE

21 Kwietnia 2010, 9:35

 

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi 11 uczniów klas szóstych wzięło udział w I etapie V Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "The Globe". Najwyższą ilość punktów zdobyły  Wiktoria Matulka i Julia Lange. Niestety, zgodnie z regulaminem konkursu, w II etapie każdą ze szkół może reprezentować tylko jeden uczeń. Dlatego też dziewczyny po raz kolejny zmierzyły się w dogrywce. Po bardzo wyrównanej walce, różnicą zaledwie jednego punktu, zwyciężyła Julia Lange z klasy VI b. Będziemy trzymać za nią kciuki w czasie finału, który odbędzie się 18 maja w Raciborzu.


MISTRZ TANGRAMU

21 Kwietnia 2010, 9:34

25 marca drużyny z klas IV- VI wzięli udział w II etapie konkursu matematycznego „Mistrz Tangramu”.

Szkołę reprezentowali:

Klasa IV:

  •  Karen Sornek
  •  Paulina Filipiak
  • Marta Juśkiewicz

 

Klasa V:

  • Emilia Cichoń
  • Marek Chotoborski
  • Grzegorz Kowalewski

 

Klasa VI

  • Dominika Buchal
  • Ewa Kochel
  • Julia Lange

SEZAM 2009r.

21 Kwietnia 2010, 9:34

 

W grudniu 2009 r. uczniowie naszej szkoły  sprawdzali swoją wiedzę  w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym  SEZAM.

 

Uczeń klasy czwartej Jaś Turek  wywalczył wyróżnienie z historii, zajmując wysokie 12 miejsce.

 

Gratulujemy!!!!