FILOMATA - Akademia Rozwoju

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaSTREFA NAPIĘĆ - spotkanie otwarte

20 Grudnia 2019, 9:31

STREFA NAPIĘĆ
czyli jak poszerzać perspektywę, kiedy jest trudno?

Zapraszamy na spotkanie otwarte z MARKIEM KACZMARZYKIEM, autorem książek i popularyzatorem wiedzy o neurobiologii człowieka.  

Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem – przyjdź koniecznie – porozmawiamy o domowych i szkolnych „strefach napięć” i na pewno poszerzymy perspektywę oglądu trudnych sytuacji.

Nasze domowe i szkolne "strefy napięć", postrzegane najczęściej jako pola bitew, toczonych z premedytacją przez krnąbrnych nastolatków i nieustępliwych dorosłych, można widzieć w zupełnie inny sposób.

Od teorii gier, po systemowy obraz rodziny malowany już przez Wygotskiego, można je zobaczyć jako twórczą przestrzeń i początek bezpiecznej przyszłości. Aby tak było, potrzebujemy spojrzenia z zewnątrz, dystansu. Wtedy można zobaczyć, że nie każda niezgoda oznacza brak szacunku, nie każda zmiana - porzucenie marzeń i niewdzięczność. A często naprawdę trudno nam to dostrzec i zrozumieć.

Dobrze rozumiana i poznana „strefa napięć” może być twórcza, chociaż chyba nigdy nie będzie całkowicie bezpieczna. O tym i o kilku jeszcze innych aspektach naszego domowego i szkolnego życia opowie w swoim wykładzie MAREK KACZMARZYK, profesor UŚ. Serdecznie zapraszamy!

Marek Kaczmarzyk – nauczyciel i wykładowca, biolog, neurodydaktyk, autor podręczników i programów szkolnych, popularyzator nauki. Od roku 2000 do 2019 prowadził Pracownię Dydaktyki Biologii (na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego, od 2019 r. jest profesorem UŚ w grupie dydaktycznej), koordynator i autor licznych projektów edukacyjnych dla młodzieży oraz dorosłych. Proponuje spojrzenie na edukację z perspektywy neuronauk
 

Kiedy?
10 marca 2020r., godz. 17.00  – 19.00

Gdzie?
Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

Koszty?
- prosimy o wpłatę pomiędzy 20 - 50 zł. - na miarę własnych możliwości i chęci wspierania organizowanych przez nas spotkań otwartych,

-  dla Rodziców Dzieci uczęszczających do placówek FILOMATY udział w spotkaniu jest bezpłatny, prosimy tylko o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imienia i nazwiska Dziecka.

Opłatę należy uiścić przelewem w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli w chwili obecnej finanse są problemem, bardzo prosimy o kontakt z nami, postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie.

Jak się zapisać?
Jeśli zdecydujesz się na udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Masz pytania?
Prosimy o kontakt:
- email: szkolenia@filomata.pl
- tel. 731231741 lub 32 270 76 65