FILOMATA - Szkolenia

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaOd stresu do równowagi

OD STRESU DO RÓWNOWAGI

17 Października 2018, 10:40

OD STRESU DO RÓWNOWAGI
Jak radzić sobie ze stresem w życiu osobistym i zawodowym?


   Wystarczy pomyśleć o stresującej sytuacji, żeby się nieźle zestresować. Tylko po co? Stres jest raczej przez nas mało lubiany i niewielu z nas kojarzy się pozytywnie. Jest to jednak naturalna reakcja naszego organizmu na trudne sytuacje i nie da się go uniknąć funkcjonując we współczesnym świecie. Wielu wydarzeń i sytuacji życiowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć, tym bardziej uniknąć - zdarzają się nagle i nieoczekiwanie.Ta nieprzewidywalność współczesnego życia generuje stres, zarówno w obliczu zagrożenia jak i szansy. Czasem można stresowi podziękować za postawienie w stan gotowości, innym razem obwiniać go za paraliż wszystkich systemów w ważnej dla nas sytuacji. Badania pokazują, że niewielki stres może na człowieka działać pozytywnie, mobilizując do działania, wyostrzając zmysły i przyspieszając reakcję. Jednak w dłuższej perspektywie stres fatalnie wpływa na nasze funkcjonowanie i ogólny dobrostan – np. ogranicza perspektywę i możliwości działania, utrudnia przetwarzanie informacji, a kiedy jest długotrwały,  może nawet spowodować uszczerbek na zdrowiu.

   W dzisiejszej rzeczywistości stres nas dopada prawie wszędzie –  w szkole, w pracy, w domu, na arenie zmagań sportowych. Raczej nie jest możliwe, aby w 100% zapanować nad skutkami działań stresu. Można natomiast uczyć się i ciągle doskonalić umiejętności związane z aktywnym radzeniem sobie ze stresem. W coraz bardziej "pędzącym" świecie wydaje się to być jedną z kluczowych umiejętności miękkich, potrzebnych w życiu zawodowym i osobistym i do osiągniecia dobrostanu i wewnętrznego spokoju.

Dla kogo?
Tematyka warsztatów w szczególności powinna zainteresować osoby narażone na wzmożony stres w życiu zawodowym i prywatnym oraz osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę związaną z radzeniem sobie ze stresem i/lub przećwiczyć na sobie różne techniki radzenia sobie z nim.

Cele warsztatów

•    przyjrzenie się doświadczanemu przez siebie na co dzień stresowi i stresorom,
•    identyfikacja własnych źródeł stresu i stylu reagowania w sytuacji stresowej,
•    poznanie i doświadczenie różnych metod i technik radzenia sobie ze stresem, ze szczególnym       uwzględnieniem regeneracji dla dobrostanu fizycznego i psychicznego,
•    nauka rozpoznawania i redukowania symptomów stresu w głowie i w ciele,
•    nauka poprawnego oddychania i relaksacji mięśniowej,
•    wsparcie merytoryczne i społeczne w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami.

Kiedy?
14 grudnia 2018r., godz. 16.00 – 19.00

Gdzie?
FILOMATA, Gliwice, ul. Bojkowska 20a (salka gimnastyczna)

Ze względu na to, że zajęcia będą miały formę praktyczną i prowadzone będą w sali wyłożonej matami, bardzo prosimy o zadbanie o wygodny, luźny strój.

Koszt udziału

Masz dwie możliwości:
- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 130 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna,
- wpłata w dwóch ratach: 50 zł zaliczki  w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie i II część - 100 zł najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 150 zł brutto.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.
Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.
Wystawiamy faktury VAT.
 
Jak się zapisać?
 
Prowadzenie warsztatów
Grzegorz Więcław - psycholog sportu, absolwent uczelni w Kanadzie, Finlandii i Niemczech. Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach i współpracuje m.in. z Reprezentacją Polski w rugby na wózkach, Akademią Piasta Gliwice, szkołami mistrzostwa sportowego i zawodnikami indywidualnymi różnych dyscyplin sportowych. Pracował z klubami Futsal Ekstraklasy oraz I ligi koszykówki i żużla. Dodatkowo wykłada na uczelniach wyższych, publikuje i tłumaczy teksty związane z psychologią sportu. Sam uwielbia ruch, a szczególnie w postaci aktywności fizycznej, podróży oraz rozwoju osobistego. Jego motto brzmi: „Kto chce – szuka sposobów, kto nie chce – szuka powodów”. Więcej na www.glowarzadzi.pl

Masz pytania?
Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 322707665