FILOMATA - Szkolenia

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaKOMUNIKACJA Z DZIEĆMI - w drodze do Rodzicielstwa Bliskości

KOMUNIKACJA Z DZIEĆMI - w drodze do Rodzicielstwa Bliskości

8 Stycznia 2018, 2:33

Zapraszamy rodziców na dwudniowe warsztaty z Agnieszką Stein:

KOMUNIKACJA Z DZIEĆMI

- w drodze do Rodzicielstwa Bliskości

Bycie rodzicem to wielkie wyzwanie. Czasem mówimy bezradnie: nikt mnie nie uczył bycia rodzicem, to trudne! I bardzo często zastanawiamy się wtedy nad odpowiedzią na pytania:

 • Jak się dogadać?
 • Co pomaga w komunikowaniu się z dziećmi, a co przeszkadza?
 • Co zrobić, żeby komunikacja wspierała dziecko w rozwoju?
 • Jak słuchać trudnych zdań, by dostrzec w nich zaproszenie do kontaktu?
 • Jak mówić o tym, co dla nas ważne, by to było usłyszane?
 • Jak reagować na to, gdy dziecko mówi do nas rzeczy trudne, przykre, “niegrzeczne”?
 • Co zrobić, żeby dziecko zaczęło słuchać, co do niego mówię i chciało np. po sobie posprzątać?
 • Jak zadbać w tym wszystkim o siebie?

Najczęściej działamy intuicyjnie i nie zawsze nasza intuicja podpowiada nam najlepsze rozwiązania. Wiemy, jak wykonywać nasz zawód, tutaj zwykle jesteśmy profesjonalistami. Tego się nauczyliśmy! Jednak w kontaktach z własnymi dziećmi czasami czujemy bezradność. Poszerzając swoją wiedzę o komunikacji, zwiększamy swoje szanse na porozumienie w relacjach z dziećmi.

Skuteczną komunikację z dziećmi warto oprzeć na zasadzie sformułowanej przez Stephena Covey’a: najpierw staraj się zrozumieć, a dopiero potem być zrozumianym. Zgodnie z nią, w czasie warsztatów:

 • poświęcimy dużo czasu na to, jak opierać komunikację z dziećmi na dawaniu im doświadczenia, że są słuchane i brane pod uwagę,
 • będziemy ćwiczyć takie sposoby mówienia do dziecka, które pomagają we wzajemnym zrozumieniu,
 • będziemy się uczyć, jak zwracać uwagę na komunikację, która zachodzi poza słowami,
 • poszukamy sposobów, jak mówić, żeby dziecko chciało słuchać i żeby budować rodzinę, w której potrzeby wszystkich członków rodziny są tak samo ważne.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

Dla kogo?

Warsztaty Agnieszki adresowane są do każdego rodzica, który chce tworzyć ze swoim dzieckiem relację, która służy bliskości i radości i daje wsparcie na całe życie. Nie adresujemy ich do rodziców dzieci w konkretnym wieku – zapraszamy zarówno rodziców najmłodszych dzieci, jak i nastolatków. Różnorodność rodzicielskich doświadczeń bardzo wzbogaca warsztaty,

Kiedy?

29 – 30 września 2018 r (sobota – niedziela),  godz. 10.00 – 17.00

Gdzie?

GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 322707665

Koszt udziału:

 • opłata uczestnictwa - 420 zł
 • para, rodzina, osoby, które brały już udział w warsztatach w FILOMACIE, rodzice dzieci uczęszczających do FILOMATY – 350 zł od osoby

Rezerwacja miejsca

gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 złotych, po potwierdzeniu przez organizatora przyjęcia zgłoszenia. Wystawiamy faktury vat. Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Pozostałą część należy uiścić do 15 września 2018r.

Ilość uczestników:

16 osób

Jak się zapisać?

Jeśli zdecydujesz się na udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia.

Prowadzenie warsztatu:

AGNIESZKA STEIN

Agnieszka o sobie:

Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami. Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Agnieszki Stein: http://agnieszkastein.pl/

AGNIESZKA STEIN jest autorką książek o nurcie Rodzicielstwie Bliskości: Dziecko z bliska, Dziecko z  bliska idzie w świat

Książki te będzie można kupić w czasie warsztatów.