FILOMATA - Szkolenia

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaRELACJA BEZ NAGRÓD I KAR - w drodze do Rodzicielstwa Bliskości

RELACJA BEZ NAGRÓD I KAR - w drodze do Rodzicielstwa Bliskości

15 Grudnia 2017, 6:23

Zapraszamy rodziców na warsztaty z Agnieszką Stein:

RELACJA BEZ NAGRÓD I KAR
- w drodze do Rodzicielstwa Bliskości

Agnieszka o warsztatach:

Rodzicielstwo jest w tej chwili postrzegane jako bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ilość porad i poradników dotyczących wychowania rośnie z każdym rokiem. A mimo takiego dostępu do informacji często rodzice czują się zagubieni i bezradni w swoich relacjach z dziećmi. Coraz więcej jest też rodziców, którzy chcieliby budować te relacje bardziej świadomie. Rozwijać się w swojej rodzicielskiej roli. Kiedy pojawiają się trudne sytuacje wychowawcze, rodzice sięgają po stare tradycyjne metody i czasem dostrzegają, że nie spełniają one do końca ich oczekiwań. Zastanawiają się wtedy, w czym leży problem, i zaczynają poszukiwania. Na spotkaniu postaram się więc opowiedzieć, jak w prosty sposób podejmować decyzje dotyczące tego, która metoda może się sprawdzić w relacjach z dziećmi, a którą warto potraktować ostrożnie. Pokażę, dlaczego tak wiele rodziców ma wątpliwości dotyczące karania swoich dzieci. Czasem czują dyskomfort albo nie rozumieją reakcji swoich dzieci. Zaproponuję też parę sposobów i narzędzi dużo skuteczniejszych w wychowaniu niż karanie czy nagradzanie.

Warsztaty to przestrzeń, w której możesz:

 • posłuchać,
 • porozmawiać,
 • podzielić się swoimi doświadczeniami,
 • lepiej poznać siebie,
 • doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania.

To, co zdarzy się na warsztatach zależy w dużym stopniu od tego, co wniosą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie rodzice wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują. W nurcie Rodzicielstwa Bliskości ta refleksja nad swoim rodzicielstwem jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza niż konkretne porady i strategie.

Dla kogo?

Warsztaty Agnieszki adresowane są do każdego rodzica, który chce tworzyć ze swoim dzieckiem relację, która służy bliskości i radości i daje wsparcie na całe życie. Nie adresujemy ich do rodziców dzieci w konkretnym wieku – zapraszamy zarówno rodziców najmłodszych dzieci, jak i nastolatków. Różnorodność rodzicielskich doświadczeń bardzo wzbogaca warsztaty.

Kiedy?

25 maja 2018 r., godz. 10.00 – 18.00

Gdzie?

GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 322707665

Koszt udziału:

 • opłata uczestnictwa - 220 zł.
 • para, rodzina, osoby, które brały już udział w warsztatach w FILOMACIE, rodzice dzieci uczęszczających do FILOMATY – 200 zł. od osoby

Rezerwacja miejsca

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 50 złotych, po potwierdzeniu przez organizatora przyjęcia zgłoszenia. Wystawiamy faktury vat. Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Numer konta: GETIN BANK 94 1560 0013 2367 1855 7381 0001 FILOMATA SP. Z O.O.

Pozostałą część należy uiścić do 18 maja 2018r.

Ilość uczestników:

16 osób

Jak się zapisać?

Jeśli zdecydujesz się na udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia.

Prowadzenie warsztatu:

AGNIESZKA STEIN

Agnieszka o sobie:

Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami. Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Agnieszki Stein: http://agnieszkastein.pl/

AGNIESZKA STEIN jest autorką książek o nurcie Rodzicielstwie Bliskości: Dziecko z bliska, Dziecko z  bliska idzie w świat