FILOMATA - Szkolenia

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaZmień słowa na dobre czyli

Zmień słowa na dobre czyli

9 Marca 2018, 1:05

Czym jest empatyczna komunikacja? Świat pokazuje nam wyraźnie, że skuteczne porozumiewanie się z innymi ludźmi jest źródłem harmonii w naszym życiu. Jeśli zależy Ci na świadomej, opartej na emaptii komunikacji zapraszamy na dwudniowe warsztaty

Zmień słowa na dobre czyli "Język żyrafy" w codziennej komunikacji

Dla kogo?

Zapraszamy na warsztaty wszystkich, którzy poznali już podstawy Porozumienia bez Przemocy, widzą  w tym sens i chcą, aby „język żyrafy” brzmiał normalnie, bez sztuczności i rzeczywiście zbliżał. Będziemy ćwiczyć sposoby, w których możemy wyrażać siebie w naturalny sposób, ze szczerością i uczciwością i jednocześnie słyszeć drugiego człowieka.

Warsztat jest przeznaczony są dla tych osób, które mają za sobą minimum dwa dni warsztatowe PbP i chcą nabrać lekkości w empatycznej komunikacji.

Bardzo często, kiedy zaczynamy się uczyć „języka żyrafy”, zdania formułowane wg 4 kroków nie pomagają nam w tworzeniu więzi i porozumienia. Czasem słyszymy: przestań do mnie tak dziwnie mówić, używaj normalnego języka! Wtedy dociera do nas, że sformułowania, których używaliśmy w czasie warsztatowych ćwiczeń nie działają jak magia, kiedy wracamy do codziennego życia. A życie to nie podręcznik! Zapraszamy na warsztaty, które pomogą zwiększyć płynność w używaniu języka serca, aby nie brzmiał jak sztuczne zdania czytane z podręcznika.

W trakcie warsztatów:

 • poszukamy języka „codziennej żyrafy”, który zbliża do drugiego człowieka, zawiera proste, bezpośrednie słowa, które normalnie brzmią i pomagają być w kontakcie, nie walczą o racje, lecz budują relacje,
 • nabierzemy więcej płynności w mówieniu o uczuciach i potrzebach bez konieczności używania struktury 4 kroków,
 • poszukamy najprostszych słów dla nazwania uczuć i potrzeb,
 • pokażemy, jak można zmieniać styl wyrażania siebie i słuchania innych, aby nawiązywać szczere relacje, oparte na wzajemnym szacunku;
 • poćwiczymy formułowanie i odróżnianie ocen od obserwacji,
 • sprawdzimy, jak docierać do ludzi, kiedy się nie zgadzamy i jest trudno;
 • sprawdzimy jak formułować prośby, które zapraszają innych do wzięcia pod uwagę naszych potrzeb,
 • będziemy budować podejście do życia, które oznacza w praktyce: mniej nieporozumień, mniej frustracji, więcej rozwiązań, więcej radości.

Kiedy?

11-12 maja 2018r. (piątek-sobota)

11 maja - piątek, godz. 15.00 - 19.00

12 maja - sobota, godz. 9.00 - 18.00 (w tym godzinna przerwa na lunch)

Gdzie?

Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

Inwestycja

Koszt warsztatów, wraz z materiałami i serwisem kawowym wynosi 300 zł.

Dla osób, które uczestniczyły już w płatnych warsztatach w FILOMACIE, dwie osoby z tej samej instytucji, para, rodzina - 250 zł.za jedną osobę.

Rodzice Dzieci, które są uczniami placówek FILOMATY lub gliwickiej szkoły Helen Doron - 220 zł.

Zniżki nie łączą się. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 złotych, w ciągu 3 dni od potwierdzeniu przez organizatora przyjęcia zgłoszenia. Warunkiem skorzystania ze zniżki jest wpłata całej kwoty po potwierdzeniu przyjęcia na warsztaty.  Jeśli nie korzystasz ze zniżki, pozostałą część wpłaty należy uiścić do 4 maja 2018r.

Wystawiamy faktury VAT. Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Nr konta:  94 1560 0013 2367 1855 7381 0001 FILOMATA Sp. z o.o.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Masz pytania?

Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 322707665

Prowadzenie warsztatów:

Elżbieta Więcław - certyfikowana trenerka PbP (NVC). Od 15 lat z radością dzieli się jako praktyk sposobami wykorzystania filozofii PbP w życiu prywatnym i zawodowym. Z pasją i pokorą szuka w życiu porozumienia, a Porozumienie Bez Przemocy (NVC - Nonviolent Communication) uważa w tych poszukiwaniach za najpiękniejszą drogę. 

Wszystko da się powiedzieć. Trzeba tylko zacząć, słowo po słowie.

Javier Marias