FILOMATA - Szkolenia

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaOdyseja Umysłu - szkolenie trenerskie

ODYSEJA UMYSŁU - SZKOLENIE TRENERSKIE

10 Lipca 2018, 12:13

SZKOLENIE TRENERSKIE ODYSEI UMYSŁU –

JEDEN KURS, WIELE MOŻLIWOŚCI!

Szukasz kreatywnych rozwiązań w swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej? Chcesz wyzwolić więcej radości i entuzjazmu u siebie i swoich wychowanków?

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu trenerskim programu ODYSEJA UMYSŁU. Jest to certyfikowany, oficjalny kurs umożliwiający rozpoczęcie pracy w programie edukacyjnym Odyssey of the Mind®.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj

Dla kogo i po co?

Odyseja Umysłu to nowoczesne narzędzie pedagogiczne. Na Szkolenie Trenerów zapraszamy nauczycieli z pasją, psychologów, wychowawców, studentów i rodziców – każdego, kto lubi inspirować młodych ludzi do myślenia i wymyślania, a w edukacji szuka czegoś więcej niż standardowe dzialania - PRZEDE WSZYSTKIM INSPIRACJI I RADOŚCI!

Odyseja Umysłu wzbogaca i uatrakcyjnia pozalekcyjną ofertę szkoły; doskonale sprawdza się jako element systemu wspierania talentów, oś spotkań koła zainteresowań, forma zajęć świetlicowych czy temat projektu gimnazjalnego. Program przynosi znakomite rezultaty wychowawcze w pracy zarówno z uczniem zdolnym, jak i z uczniem, który ma problemy w szkole.

W Szkoleniach Trenerów bierze udział kilkaset osób rocznie. Opinie wyrażane w ankietach ewaluacyjnych potwierdzają jakość zajęć: ponad 90% uczestników jest bardzo zadowolonych z udziału i twierdzi, że doświadczenie oraz wiedza zdobyta na warsztatach przyda się nie tylko podczas odysejowych zajęć, ale także w codziennej pracy.

Chcesz wiedzieć, jak to dziala w praktyce?

Zobacz, jak realizowalismy do tej pory Odyseję Umysłu w FILOMACIE

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie Trenerów to fascynująca przygoda, pozwalająca w praktyce doświadczyć Odysei Umysłu i w efekcie zrozumieć, o co chodzi w programie. Uczestnicy sami przechodzą miniaturę procesu edukacyjnego, który później mogą powtórzyć i rozwinąć z wychowankami. Unikalną formułę kursu opracowaliśmy zgodnie z najlepszymi standardami światowej psychologii i pedagogiki twórczości.

Szkolenie obejmuje 20 godzin aktywizujących zajęć warsztatowych, poświęconych zagadnieniom takim jak: rola wychowawcza i obowiązki trenera drużyny, integracja zespołu zadaniowego i moderacja jego pracy, stymulowanie ciekawości poznawczej oraz aktywności twórczej uczniów, prowadzenie treningu twórczego myślenia i koordynacja wieloetapowego procesu przygotowań do międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów „Odyseja Umysłu”.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu trenerskim?

            Przejście szkolenia trenerskiego oferuje wiele możliwości. Najważniejszą z nich jest możliwość poprowadzenia zespołu w ramach programu Odysei Umysłu, dzięki otrzymaniu certyfikatu Trenera Programu. Dodatkowo po szkoleniu zapraszamy także na kursy sędziowskie oraz do udziału w pracach nad udoskonalaniem naszego programu, jako członków regionalnych zespołów Odysei.

            Warto też zwrócić uwagę na certyfikat trenerski. Jest on cennym dokumentem, świadczącym o podwyższaniu kwalifikacji – co ważne może być zarówno dla nauczycieli dbających o swój awans zawodowy jak i dla studentów chcących wykazać się przed przyszłym pracodawcą wartościowymi umiejętnościami.

A ponadto gwarantujemy nowe inspiracje i nowoczesne metody pracy, powiew świeżości, zastrzyk pozytywnej energii i świetną zabawę! :-)

Koszty szkolenia

Masz dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 290 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna;

- wpłata w dwóch ratach: 100 zł. zaliczki w w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie i II część - 250 zł. najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 350 zł. brutto

Oprócz samych warszatów, uczestnicy otrzymują także pełen komplet materiałów szkoleniowych, a także pamiątkową koszulkę trenerską.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.

Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Kiedy?

28 - 30 września -  2018r. (piątek, sobota i niedziela)

piątek: 16.00 - 20.00

sobota 9.00 - 19.00 (przewidziana godzinna przerwa na lunch)

niedziela: 9.00 - 16.00

Gdzie?

GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 322707665

Jak się zapisać?

Jeśli zdecydujesz się na udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami - działania koordynuje Pani Paulina Pięta

e-mail:  p.pieta@filomata.pl lub szkolenia@filomata.pl
tel. 322707665