FILOMATA - Szkolenia

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaKręgi naprawcze - co można zrobić w obliczu konfliktu?

Kręgi naprawcze, czyli co można zrobić w obliczu konfliktu?

7 Lipca 2017, 4:50

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty z TOMKIEM BAGIŃSKIM:  

KRĘGI NAPRAWCZE

czyli co można zrobić w obliczu konfliktu?

 

Czym są Kręgi naprawcze? 

Kręgi naprawcze  są sposobem rozwiązywania konfliktów w społecznościach, grupach ludzi żyjących lub współpracujących ze sobą. Wśród wielu podejść do rozwiązywania konfliktów Kręgi Naprawcze urzekają swoją prostą formą połączoną z jakością dialogu i przejrzystymi krokami.
Wszystko, co niezbędne do poprowadzenia procesu, mieści się na kartce A4, a sam proces może być z powodzeniem poprowadzony przez kilkuletnie dziecko. Ogromną siłą Kręgów jest zaproszenie do rozwiązania konfliktu osób zaangażowanych bezpośrednio (w tradycyjnym rozumieniu: sprawca i ofiara) oraz wszystkich osób dotkniętych sprawą pośrednio, których zdanie zwyczajowo nie jest brane pod uwagę.

Kręgi naprawcze to spotkania, które: 

 • oferują każdemu uczestnikowi możliwość wypowiedzenia się i bycia usłyszanym (nazywamy to odzwierciedlającym słuchaniem – chodzi o sytuację, w której np. przez parafrazę upewniamy się, czy zrozumieliśmy to, co zostało powiedziane zgodnie z intencjami tego, kto mówił) ,
 • odkrywają leżące u podstaw konfliktu potrzeby lub problemy,
 • wspierają całościowe i przejrzyste rozwiązania, które posuwają uczestników w kierunku zaspokojenia ich potrzeb, odnowienia i umocnienia danej społeczności.

Stosowanie KRĘGÓW  daje szansę na proste i przejrzyste reagowanie w trudnych, konfliktowych sytuacjach, pozwala na zobaczenie problemu z różnych perspektyw (to jak „wycieczka wokół góry” – góra z każdej strony wygląda inaczej…)  

Kręgi naprawcze przyczyniają się do:

 • wzrostu zaufania wewnątrz grupy (społeczności)
 • obniżenia poczucia stresu,
 • ułatwienia współpracy i rozluźnienia atmosfery w codziennym życiu.

Dzięki Kręgom dostępna staje alternatywa dla systemu kar, będąca równocześnie praktycznym sposobem realizacji idei Sprawiedliwości Naprawczej.

Co ważne  - po zakończeniu warsztaów jest możliwość uczestniczenia w grupie ćwiczeniowej (raz w miesiącu), aby doskonalić umiejętności korzystania z Kręgów Naprawczych.

W czasie warsztatów:

 • poznasz genezę Kręgów Naprawczych i założenia tego procesu,
 • dowiesz się, z jakich kroków proces ten się składa,
 • przećwiczysz prowadzenie poszczególnych elementów procesu Kręgów Naprawczych,
 • zastanowisz się, jak z systemu Kręgów Naprawczych zrobić stały sposób reagowania na konflikty w Twoim miejscu życia czy pracy.

Dla kogo? 

Kręgi Naprawcze to doskonałe narzędzie dla mediatorów, psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców, liderów, pracowników HR odpowiadających za wspieranie ludzi w trudnych sytuacjach w firmie.

Kiedy?

12-13 stycznia 2019r. (sobota-niedziela)

12 stycznia:  godz. 10.00 - 18.00  (z godzinną przerwą na lunch)

13 stycznia: godz. 9.00 – 16.00

Gdzie?

GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 322707665

Koszt udziału: 

Masz dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 390 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna,

- wpłata w dwóch ratach: 100 zł zaliczki  w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie i II część - 350 zł najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 450 zł brutto.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.

Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Wystawiamy faktury VAT. Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Nr konta:  94 1560 0013 2367 1855 7381 0001 FILOMATA Sp. z o.o.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?

Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 322707665

Chcesz dowiedzieć się więcj?

Proces dialogowy w Kręgach jest oparty na Porozumieniu bez Przemocy, a sednem Kręgów jest empatia. Więcej o Porozumieniu np. na stronach: Filomaty oraz:  www.cnvc.org lub www.nvc.info.pl, a o samych Kręgach Naprawczych na: www.restorativecircles.org lub www.fundacjasr.org.

Prowadzenie warsztatu:

Zajęcia poprowadzi Tomek Bagiński – absolwent Wydziału Psychologii UW, trener, coach, mediator, ojciec i mąż. Porozumienia bez Przemocy używa w życiu codziennym. Uczył się PbP i mediacji w nurcie Porozumienia od trenerów z USA, Polski, Serbii, Szwecji. Jako trener pracuje od 2004 roku – głównie z grupami biznesowymi. Pasjonuje się metodą Kręgów Naprawczych i propaguje ją od roku 2010. Ukończył trening dla facylitatorów tego podejścia prowadzony przez jego twórcę – Dominika Bartera. Prowadził tzw. grupę ćwiczeniową Kręgów. O Tomku więcej na jego stronie: www.baginski.consulting lub Fundacji Świadomego Rozwoju:www.fundacjasr.org.