FILOMATA - Szkolenia

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaKręgi naprawcze - co można zrobić w obliczu konfliktu?

Kręgi naprawcze, czyli co można zrobić w obliczu konfliktu?

7 Lipca 2017, 4:50

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty z TOMKIEM BAGIŃSKIM:  

KRĘGI NAPRAWCZE

czyli co można zrobić w obliczu konfliktu?

 

Czym są Kręgi naprawcze? 

Kręgi naprawcze  są sposobem rozwiązywania konfliktów w społecznościach, grupach ludzi żyjących lub współpracujących ze sobą. Wśród wielu podejść do rozwiązywania konfliktów Kręgi Naprawcze urzekają swoją prostą formą połączoną z jakością dialogu i przejrzystymi krokami.
Wszystko, co niezbędne do poprowadzenia procesu, mieści się na kartce A4, a sam proces może być z powodzeniem poprowadzony przez kilkuletnie dziecko. Ogromną siłą Kręgów jest zaproszenie do rozwiązania konfliktu osób zaangażowanych bezpośrednio (w tradycyjnym rozumieniu: sprawca i ofiara) oraz wszystkich osób dotkniętych sprawą pośrednio, których zdanie zwyczajowo nie jest brane pod uwagę.

Kręgi naprawcze to spotkania, które: 

 • oferują każdemu uczestnikowi możliwość wypowiedzenia się i bycia usłyszanym (nazywamy to odzwierciedlającym słuchaniem – chodzi o sytuację, w której np. przez parafrazę upewniamy się, czy zrozumieliśmy to, co zostało powiedziane zgodnie z intencjami tego, kto mówił) ,
 • odkrywają leżące u podstaw konfliktu potrzeby lub problemy,
 • wspierają całościowe i przejrzyste rozwiązania, które posuwają uczestników w kierunku zaspokojenia ich potrzeb, odnowienia i umocnienia danej społeczności.

Stosowanie KRĘGÓW  daje szansę na proste i przejrzyste reagowanie w trudnych, konfliktowych sytuacjach, pozwala na zobaczenie problemu z różnych perspektyw (to jak „wycieczka wokół góry” – góra z każdej strony wygląda inaczej…)  

Kręgi naprawcze przyczyniają się do:

 • wzrostu zaufania wewnątrz grupy (społeczności)
 • obniżenia poczucia stresu,
 • ułatwienia współpracy i rozluźnienia atmosfery w codziennym życiu.

Dzięki Kręgom dostępna staje alternatywa dla systemu kar, będąca równocześnie praktycznym sposobem realizacji idei Sprawiedliwości Naprawczej.

Co ważne  - po zakończeniu warsztaów jest możliwość uczestniczenia w grupie ćwiczeniowej (raz w miesiącu), aby doskonalić umiejętności korzystania z Kręgów Naprawczych.

W czasie warsztatów:

 • poznasz genezę Kręgów Naprawczych i założenia tego procesu,
 • dowiesz się, z jakich kroków proces ten się składa,
 • przećwiczysz prowadzenie poszczególnych elementów procesu Kręgów Naprawczych,
 • zastanowisz się, jak z systemu Kręgów Naprawczych zrobić stały sposób reagowania na konflikty w Twoim miejscu życia czy pracy.

Dla kogo? 

Kręgi Naprawcze to doskonałe narzędzie dla mediatorów, psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców, liderów, pracowników HR odpowiadających za wspieranie ludzi w trudnych sytuacjach w firmie.

Kiedy?

29-30 czerwca 2019r. (sobota-niedziela)

29 czerwca:  godz. 10.00 - 18.00  (z godzinną przerwą na lunch)

30 czerwca: godz. 9.00 – 16.00

Gdzie?

GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 322707665

Koszt udziału: 

Masz dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 390 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna,

- wpłata w dwóch ratach: 100 zł zaliczki  w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie i II część - 350 zł najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 450 zł brutto.

Przy zapisaniu się na szkolenie po 14 czerwca obowiązuje pełna opłata tj.450zł.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.

Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Wystawiamy faktury VAT. Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Nr konta 27 1050 1298 1000 0091 4559 6152 FILOMATA Sp. z o.o.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?

Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 322707665

Chcesz dowiedzieć się więcj?

Proces dialogowy w Kręgach jest oparty na Porozumieniu bez Przemocy, a sednem Kręgów jest empatia. Więcej o Porozumieniu np. na stronach: Filomaty oraz:  www.cnvc.org lub www.nvc.info.pl, a o samych Kręgach Naprawczych na: www.restorativecircles.org lub www.fundacjasr.org.

Prowadzenie warsztatów:

Zajęcia poprowadzi Tomek Bagiński – absolwent Wydziału Psychologii UW, trener, coach, mediator, ojciec i mąż. Porozumienia bez Przemocy używa w życiu codziennym. Uczył się PbP i mediacji w nurcie Porozumienia od trenerów z USA, Polski, Serbii, Szwecji. Jako trener pracuje od 2004 roku – głównie z grupami biznesowymi. Pasjonuje się metodą Kręgów Naprawczych i propaguje ją od roku 2010. Ukończył trening dla facylitatorów tego podejścia prowadzony przez jego twórcę – Dominika Bartera. Prowadził tzw. grupę ćwiczeniową Kręgów. O Tomku więcej na jego stronie: www.baginski.consulting lub Fundacji Świadomego Rozwoju:www.fundacjasr.org.