FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyOdyseja Umysłu

Odysejowe warsztaty

26 Czerwca 2018, 6:03

Odyseuszki z 5b, pod czujnym okiem wykładowców z Politechniki Śląskiej, wzbogaciły wiedzę na temat balsy. Wakacje tuż, a my już przygotowujemy się do występów w przyszłym roku szkolnym.

 


ODYSEJA UMYSŁU

10 Marca 2018, 12:02

Jak co roku drużyny z naszej szkoły reprezentowały FILOMATĘ podczas eliminacji regionalnych Międzynarodowego Konkursu Kreatywności ODYSEJA UMYSŁU. Dwie drużyny uzyskały w Katowicach najwyższą lokatę i tym samym zapewniły sobie awans do etapu ogólnopolskiego w Gdyni. Towarzyszyli nam wierni kibice, którym bardzo dziękujemy za doping i wsparcie. Liczymy też, że będą z nami nad morzem. Dziękujemy wszystkim za "kciuki" i prosimy, trzymajcie je znowu 24 i 25 marca- "kosmici" z 4a i "łabędzie" z 5b z trenerką.

 


ODYSEJOWE ZMAGANIA....

25 Lutego 2018, 10:22

Już niedługo spotkamy się w Katowicach z odysejowymi drużynami. Trzymajcie kciuki 3 marca!!!!!!!

 


ODYSEJOWE ZMAGANIA

30 Stycznia 2018, 10:38

Drużyny, przygotowujące się do konkursu Odysei Umysłu w dniu dzisiejszym wzięły udział w warsztatach krawieckich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, nauczyliśmy się szyć na maszynie, poznaliśmy różne ściegi, sami wykonaliśmy wykroje strojów. Znaleźliśmy też chwilę na relaks, odpoczynek i......pizzę!


W GDYNI....

11 Kwietnia 2017, 9:21

Konkurs ogólnopolski za nami. I choć nie udało się uzyskać awansu do kolejnego etapu konkursu, wróciliśmy z Gdyni pełni wrażeń i zapału do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i nam kibicowali. Dziękujemy również najwspanialszym rodzicom-kibicom!!!!!!

 


NO I STAŁO SIĘ......

9 Marca 2017, 7:36

25 lutego  w Krakowie trzy drużyny z naszej szkoły wywalczyły  awans do eliminacji ogólnopolskich międzynarodowego konkursu kreatywności - ODYSEJA UMYSŁU.  Wszyscy  spisali się na medal i jadą na finał! Gratulujemy drużynie z klasy 3a i pani Magdalenie Paraniak, drużynie z klasy 4b, 5a i pani Gabrieli Morel oraz drużynie z klasy 4a i pani Agnieszce Bill. Dziękujemy wspaniałym kibicom-rodzicom, którzy jak zawsze byli z nami i wspierali nas podczas występów. Dziękujemy wszystkim za to, że trzymali za nas kciuki. Kolejny etap 1 i 2 kwietnia w Gdyni!

                                                                                                             Bądźcie z nami!!!!!

 


NASZA MAŁA ELEKTROWNIA....

5 Lutego 2017, 3:47

Wyjazd do Krakowa zbliża się wielkimi krokami, a my przygotowujemy się do występu. Właśnie dziś odwiedził nas pan Korek, od którego dowiedzieliśmy się o tym jak to się dzieje, że prąd płynie i skąd tak naprawdę się bierze. Było fantastycznie, ale szczegółów nie zdradzimy! Wszystkiego dowiecie się po eliminacjach regionalnych w Krakowie. To już za 23 dni!!!!


PROBLEM DŁUGOTERMINOWY

12 Stycznia 2017, 9:12

Drużyna w składzie: Kosia Ćwik, Martynka Harlender, Maja Majerek, Ania Przytuła, Oli Dolecki i Filip Lakota ostro zabrała się do pracy nad problemem długoterminowym pt. „Tajne jest fajne” J Brzmi interesująco, prawda? Czekamy na efekty !!

 


TAKIE TAM ODYSEJOWE SCENKI....

12 Stycznia 2017, 8:16

Dziewczyny z drużyny ciągle pracują i udoskonalają swój projekt. Praca wre, a czasu coraz mniej. To przecież już 25 lutego wielkie spotkanie w Krakowie!   Trzymajcie kciuki!!!!!

 


NA ZAKUPACH...

22 Grudnia 2016, 9:11

Prace nad tematem długoterminowym trwają. Właśnie zrobiliśmy ostatnie zakupy... Mamy już wszystkie śruby, deski, listewki i wiele innych rzeczy. Teraz przed nami tylko ciężka praca. Trzymajcie za nas kciuki!!!!!   Do konkursu zostało już niewiele czasu.