FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

MATEMATYKA W 3A

20 Września 2018, 12:20

 


ODBLASKOWE PIERWSZAKI

20 Września 2018, 11:55

17.09 filomackie pierwszaki wzięły udział w akcji „Odblaskowe Pierwszaki". Dzięki przygodom Pompona i Bombla dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie przejść przez ulicę i zachować bezpieczeństwo na drodze. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów. Wierzymy, że odtąd zawsze będą nosić elementy odblaskowe, aby stać się odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.


GOSCIE W KLASIE 3A

13 Września 2018, 2:30

Do naszej klasy dzisiaj przyszli niesamowici goście- Kot w Butach, Kung-Fu Panda i Myszka Miki. Goście zaproponowali nam udział w konkursie dla uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Czy uda nam się napisać bajkę? No cóż....jeszcze nie wiemy, ale spróbować warto! Goście poznali naszych klasowych przyjaciół- HIP-cia, żyrafkę Bibi i jej mamę. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy!

 


ZAPROSZENIE MSZA ŚWIĘTA

31 Sierpnia 2018, 12:09

 na rozpoczęcie Roku Szkolnego

09 września 2018 r. w NIEDZIELĘ o godz. 15.00

w parafii Matki Boskiej Różańcowej

w RZECZYCACH

Spowiedź święta w czwartek 06 września 2018 r.

o godz. 17.00 w RZECZYCACH

i w niedzielę 09 września 2018 r. od godz. 14.00

GORĄCO ZAPRASZAMY WSZYSTKIE

DZIECI  Z RODZICAMI


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

21 Sierpnia 2018, 3:13

 

Wakacje dobiegają końca! Już za kilka dni przywita wszystkich pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Jak zwykle będziemy biec za marzeniami, gonić przygody oraz zdobywać nowe wiadomości i umiejętności, pamiętając, że ćwiczenie czyni mistrza, a my chcemy być lepsi od siebie samych z dnia poprzedniego. Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 3 września 2018 roku - klasy 4 - 6 o godzinie 10:30, a klasy 1 - 3 o godzinie 12:00. Do zobaczenia!

 


KOLEJNA LEKCJA MUZEALNA W WILLI CARO

25 Czerwca 2018, 1:32

Od 17 listopada już wiemy, że…nazwa „muzeum” pochodzi z łacińskiego musaeum, które z kolei utworzono z greckiego mouseion, co oznaczało miejsce lub świątynię przeznaczoną muzom, greckim bóstwom poszczególnych gałęzi sztuki.

Warto wybrać się na taką lekcję, bo pokazuje ona muzeum z innej strony – od kuchni. Ostatnia wizyta dała nam szansę zapoznania się z funkcją muzeów oraz rodzajami przechowywanych tam zbiorów. Czym jest obecne muzeum? To instytucja powołana do gromadzenia, badania oraz opieki nad obiektami posiadającymi wartość historyczną bądź artystyczną.

W Willi Caro zabawiliśmy się także w małych muzealników – z pomocą kredek, nożyczek i kleju sklasyfikowaliśmy papierowe zbiory muzealne. Zabawy było co niemiara. I tak, znów jesteśmy bliżej tego, co dawne, historyczne i nowoczesne, współczesne. Przecież muzeum łączy te dwa światy…


MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

18 Czerwca 2018, 4:22


ODYSEJOWE WARSZTATY

18 Czerwca 2018, 4:15

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a my już planujemy przyszłoroczne zmagania konkursowe. Dziś warsztaty z mechaniki poprowadził dla nas pan dr Andrzej Wilk- pracownik Politechniki Śląskiej. Dziekujemy za dziś i przyznajemy, że noie możemy się doczekac kolejnych zajęć!


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

12 Czerwca 2018, 4:10

Dnia 8 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

Dlaczego wspólnie czytaliśmy? Bo czytanie to zabawa i nauka, czytanie to rozrywka i czas wytchnienia. Bo czytanie jest…w modzie!!!

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

 


ODWIEDZINY MISTRZA POLSKI W ŻONGLOWANIU

10 Czerwca 2018, 9:22

Dziś odwiedził naszą szkołę mistrz Polski i Europy w żonglowaniu pilka można. Ale była zabawa! Dziękujemy!