FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

DZIEŃ OTWARTY

19 Kwietnia 2018, 12:58


WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE KLASY 2A

1 Kwietnia 2018, 3:59


SZKOŁA NA NARTACH

18 Marca 2018, 11:13

W dniach 5-9.03 nasz szkoła opustoszała, bo prawie wszystkie klasy od pierwszych po szóste oddały się zimowemu szaleństwu w Poroninie lub Szczyrku.

Uczniowie starsi w tym roku skorzystali w pełni z uroków kończącej się zimy – marzec 2018 zaskoczył nas mrozem, a ten z kolei sprawił, że na stokach w Szczyrku było wyjątkowo: pięknie i biało! Szusowanie w takich warunkach to bajka!

Ale nie samymi nartami żyje człowiek. Podczas popołudniowych zajęć mieliśmy okazję pochwalić się talentami, pograć w kosza, porozmawiać. Naprawdę ciekawie i miło spędziliśmy czas. Dlatego noce były spokojne – spaliśmy jak susły, żeby następnego dnia znów w pełni sił pojawić się na stoku.

Sportowo, zabawowo i …kulturalnie było na naszej BIAŁEJ SZKOLE, bo w ostatnim dniu wybraliśmy się do Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku Białej. Szkoda, że czasy swojej świetności w zakresie produkcji tkanin Bielsko ma już za sobą – maszyny przędzalnicze robią ogromne wrażenie, a jakość materiałów powstających w fabryce jest nie do podrobienia w dzisiejszych czasach!

A teraz: do pracy! Szkoła czeka na nas ze swoimi kolorami, zabawami, nauką, kolegami, wspólnymi przerwami…czyli dobrego ciąg dalszy!


TAKIE TAM MUZYKOWANIE W 2A...

25 Lutego 2018, 10:38

 


POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY - SPOTKANIE

19 Lutego 2018, 9:52

Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC), nazywane także „językiem serca",
to przypomniany i upowszechniony przez M. Rosenberga sposób komunikowania się z ludźmi,
w którym przyczyniamy się do poprawy jakości życia swojego i innych. Choć w FILOMACIE podstawowe wartości NVC są przekazywane „podprogowo", uformowała się grupa uczniów, która chce poszerzać swoją wiedzę z tego zakresu. Z tego powodu zostanie zorganizowany cykl zajęć ukierunkowanych na NVC — a pierwsze, organizacyjne, około półgodzinne spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (19 lutego) o godzinie piętnastej. Zajęcia są otwarte dla wszystkich uczniów szkoły, zarówno z SP, Gimnazjum jak i Liceum. Zapraszamy! :)

 


DZIEŃ MUNDURKOWY

15 Lutego 2018, 7:33

Dzisiaj klasy 1-3 zorganizowały sobie "słodki wtorek". Było mnóstwo ciastek, czekolady, tańców, śpiewów i zabawy!


BEZPIECZNE FERIE

30 Stycznia 2018, 10:33

Dzisiaj odwiedzili nas w szkole POLICJANCI, którzy przypomnieli nam o tym jak zachowywać się bezpiecznie podczas zimowych zabaw. Zbliżają się ferie, więc warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Wszystkim życzymy w czasie ferii zimowych wspaniałej zabawy, białego szaleństwa na sankach i nartach i bezpiecznego powrotu do szkoły!

 


WARSZTATY MEDIACYJNE

30 Stycznia 2018, 10:23

Głównym celem pracy na warsztatach mediacyjnych jest przygotowanie uczniów klas młodszych szkoły podstawowej do tego, by lepiej radzili sobie z rozwiązywaniem problemów, by lepiej rozumieli siebie i swoje uczucia, a poprzez zabawę nauczycieli się współpracy oraz dostrzegania i szanowania odmienności innych osób. Dzięki temu uczniowie odejdą od oceniania, krytykowania, będą natomiast potrafili lepiej zrozumieć innych.

   


NOWE SZATY CESARZA

24 Stycznia 2018, 6:56

19 stycznia 2018 roku uczniowie z klas I-III wybrali się do Sali Kongresowej Politechniki Śląskiej na musical profilaktyczny pt.: „Nowe szaty cesarza”. Dzieci zobaczyły inscenizację jednej z najsłynniejszej baśni Hansa ChristianaAndersena w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Musical był pełen tańca i porywającego śpiewu na żywo. Fantastyczna scenografia, ciekawe kostiumy, interesująca gra aktorska zaciekawiły naszych uczniów. Dzieci zobaczyły m.in. rozkapryszonego króla, który skupia się na zaspakajaniu swoich zachcianek i zapomina o tym, co w życiu naprawdę ważne. Dodatkowym atutem musicalu był humor i zaskakujące zwroty akcji. Dzięki temu, uczniowie przypomnieli sobie o tym, że o wartości człowieka decyduje piękno wewnętrzne, a nie zasobność portfela.


KAPSUŁA CZASU I KLASA 2A

24 Stycznia 2018, 6:32

Marzymy, tworzymy, działamy..... Dziś marzyliśmy o tym co może nas spotkać  w przyszłości.
Swoje marzenia zamknęliśmy w kapsule czasu, którą później zakopaliśmy.
Czy ktoś ją odnajdzie? Czy marzenia się spełnią? Nie wiemy...ale marzymy!