FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

ODYSEJA UMYSŁU

12 Kwietnia 2019, 9:15


SUKCES DRUŻYNY ODYSEJOWEJ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ FILOMATA W GLIWICACH

9 Kwietnia 2019, 10:22

Czym jest Odyseja Umysłu?

- jest swojego rodzaju „festiwalem” rozwiązywania problemów, taką olimpiadą technologiczno-kreatywną stworzoną w 1978 r. przez C. Samuela Micklusa, a organizowaną przez fundację Odyssey of the Mind w USA pod patronem Agencji Kosmicznej NASA. Program edukacyjny realizowany jest w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Do Polski Odyseja zawitała za sprawą profesor Józefy Sołowiej 26 lat temu. Patronat nad polską edycją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 


POMAGANIE I WOLONTARIAT

9 Kwietnia 2019, 10:05

Niekoniecznie trzeba być wolontariuszem, żeby pomagać. Tak się dzieje obecnie w trakcie naszej wiosennej akcji dla Hospicjum. Zaczęło się od filcowych ptaszków. Szyły nauczycielki, uczniowie, a obecnie na zajęciach z techniki szyje klasa 6b. Na zebraniu rodziców klas 1-3 do skarbonki Hospicjum wpadło około 300zł. Nasza akcja zbieramy na gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego ciągle trwa, a w skarbonce mamy już ponad 500zł. Dziękujemy bardzo za wsparcie i zapraszamy do nabywania na wiosenne dekoracje filcowych ptaszków...

szkolne koło wolontariatu


BARWY DŹWIĘKÓW W FILHARMONII W CZĘSTOCHOWIE

23 Marca 2019, 6:20

Dnia 14.03.2019 udaliśmy się do Częstochowy do Filharmonii Częstochowska im. Bronisława Hubermana i muzeum zapałek. 

Najpierw zobaczyliśmy zabytkową fabrykę zapałek. Poznaliśmy proces ich powstawania i historię tego miejsca. To niesamowite, że zapałki, drobne patyczki z masą zapłonową powstają na maszynach olbrzymich, ale bardzo precyzyjnych. 


HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE

23 Marca 2019, 6:15

13 marca naszą szkołę odwiedziła pani pracująca w Hospicjum Miłosierdzia Bożego
w Gliwicach. To kolejne spotkanie uczniów klas 4-6 w ramach współpracy z tą instytucją.
 
W czasie godzinnych zajęć mieliśmy okazję poznać pracę wolontariusza hospicjum. Zobaczyliśmy, że to nie jest proste, ale daje dużo satysfakcji. Pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, dawanie wsparcia i radości chorym terminalnie może stać się sensem naszego życia!

Na koniec spotkania dostaliśmy żonkile - stały się one znakiem naszego wsparcia dla wolontariuszy.


KOPALNIA SREBRA

23 Marca 2019, 6:12

W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1-3 wyjechały na wycieczkę do zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach. To była ciekawa lekcja historii i wspaniała przygoda


KUCHARZENIE W 3A

7 Marca 2019, 2:34

Dzisiaj w naszej klasie było bardzo smacznie i zdrowo! Wszystkim życzymy smacznego!

 


GODZINA WYCHOWAWCZA NA WESOŁO

24 Lutego 2019, 12:09

Uczniowie klasy 5b skorzystali ostatnio z uroków zimy i relaksowali się na podwórku szkolnym. Były próby lepienia bałwana, zjeżdżanie z górki, ale największą frajdę sprawiła nam bitwa na śnieżki!

Zima jest super!


ACH, CO TO BYŁ ZA BAL

24 Lutego 2019, 12:00

W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1-3 bawiły się na karnawałowym balu przebierańców. Ale była zabawa!!!!

W piątek pierwszego lutego wszyscy uczniowie klas 4-6 wzięli udział w balu karnawałowym. Zabawa była bardzo przyjemna – jedni szaleli w tańcu, inny patrzyli na bawiących się i rozmawiali. Dla każdego coś miłego! Niektórzy przebrali się, inni pozostali sobą. To była bardzo udany bal – pozwolił nam się zrelaksować i odstresować.


ZBIERAMY NA HOSPICJUM

24 Lutego 2019, 11:52

Podsumowaliśmy akcję "Zbieramy na Hospicjum". Dzięki kiermaszowi świątecznemu, licytacji obrazów i wszelkich złotówek, które zostały wrzucone do skarbonki, nazbieraliśmy 3038 zł.

W czwartek gościliśmy Panią Anetę i Pana Krzysztofa - osoby z hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji nt. działalności tej instytucji. Przed nami kolejne wyzwanie - kiermasz walentynkowych kartek. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za Wasze wsparcie!!!

Szkolne Koło Wolontariatu