FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

DZIEŃ OTWARTY

4 Lutego 2019, 10:03


FRYGA W 3A

31 Stycznia 2019, 3:47

Czy wiecie, co to jest FRYGA? To zabawka dziecięca, rodzaj bąka na sznurku, dawniej nazywana cygą. Od tradycyjnego bąka różni się sposobem wprawiania w ruch obrotowy. Potrzebowaliśmy tylko guzika i kawałek nitki, żeby każdy z nas miał własną FRYGĘ. I...... do zabawy!!!!


SAMOLOTY W 3A

31 Stycznia 2019, 3:43

Każdy kiedyś marzył o tym, żeby latać....Ikar i Dedal stali się inspiracją do tego, żeby w naszej klasie poleciały wysoko marzenia. Były też samolotowe zawody, czy to ważne kto wygrał? Dla nas ważniejsza była dobra zabawa!!!!

 


PRZEDŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIE

8 Stycznia 2019, 11:17

Piękny i wyjątkowy, pełen wzruszeń, kolęd i pastorałek…Po prostu jedyny taki w roku. 20 grudnia spotkaliśmy się na WIGILII SZKOLNEJ, podczas której wystawione zostały JASEŁKA, mieliśmy także okazję pokolędować. Oprócz strawy duchowej zakosztowaliśmy także uczty podniebienia – słodkości były przepyszne!!! Oto parę ulotnych chwil w kadrze

 


GALA FINAŁOWA

13 Grudnia 2018, 2:18

6 grudnia uczniowie z klasy 1a, 1b i 3a wzięli udział w gali finałowej konkursu RAZEM. OPOWIADAMY. MALUJEMY. POMAGAMY. Młodzi autorzy bajek i ilustratorzy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską i Maciejem Orłosiem. Były rozmowy, wywiady, występy, autografy i ..... wiele niezapomnianych wrażeń. Wszyscy otrzymali swoją pierwszą autorską książkę, którą można nabyć w CH FORUM w Gliwicach. Cały dochód jest przeznaczony dla Hospicjum w Gliwicach. Zachęcamy do lektury- warto pomagać! Gratulujemy młodym twórcom ze Szkoły Podstawowej FILOMATA!

 


STAŚ 3A

13 Grudnia 2018, 2:13


MATEMATYKA W 3A

13 Grudnia 2018, 2:11

Ćwiczymy tabliczkę mnożenia- to całkiem fajna zabawa!


BALUJEMY

12 Grudnia 2018, 1:38

Bal Andrzejkowy jest największą atrakcją listopada. Tak było i tym razem. 30 listopada wróżki i wróżbici pojawili się na sali balowej. Teraz już znamy imiona swoich żon i mężów, wiemy, co nam pisane oraz która pierwsza za mąż wyjdzie. A kiedy już poznaliśmy swoją przyszłość, przyszedł czas na tańce i swawole przy muzyce serwowanej przez chłopców z klas piątych. Oto migawki z imprezy:


TELEFON

23 Listopada 2018, 2:46

Alexander Graham Bell - telegraf i telefon są zbudowane na bazie przewodów elektrycznych, a sukces telefonu Bella wyniknął bezpośrednio z jego prób udoskonalenia telegrafu. My dziś zainspirowani wynalazkiem Bella postanowiliśmy "zbudować" swoje telefony. Jak myślicie, działały?


ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

23 Listopada 2018, 2:41

Z okazji Światowego  Dnia Życzliwości Samorząd Szkolny

zorganizował szkolną pocztę życzeń i pozdrowień.