FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2010/2011

ROK SZKOLNY 2010/2011

8 Października 2011, 4:45

  • 16 czerwca 2011 - drużyna FILOMAT@ Pod opieką Pana Huberta Janowskiego w składzie: Michał Glapa, Krzysztof Piotrowski, Mateusz Smyk oraz Mateusz Żmija zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Internecie DIALNETMASTERS 2011,
  • 15 czerwca 2011 - Emilka Ulkowska oraz Damian Borawski otrzymali podczas Gliwickiej Gali Młodych Talentów ZWIASTUNY 2011 dyplomy oraz statuetki za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej,
  • czerwiec 2011 - Michał Glapa zdobył nagrodę główną w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011,
  • czerwiec 2011 - Agata Łabiak, Dominika Wójcik, Andrzej Szczepański zdobyli wyrożnienia II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011,
  • czerwiec 2011 - Michał Glapa i Krzysztof Piotrowski zdobyli tytuł: TAON FIZYKI  w Międzynarodowym Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO 2011,
  • maj 2011 -po podsumowaniu sezonu narciarskiego 2010/2011 Zespół Szkół FILOMATA zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej Szkół IV Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Zjazdowym 2011,
  • kwiecień 2011 - druzyna FILOMAT@ pod opieką Pana Huberta Janowskiego zakwalifikowała się do finału 16 czerwca olimpiady wiedzy o internecie DialnetMasters w składzie: Michał Glapa, Krzysztof Piotrowski, Mateusz Smyk i Mateusz Żmija.
  • kwiecień 2011 - zespół teatralny w składzie: Agata Sapierzyńska, Madzia Danel, Agata Łabiak, Ania Drobczyk, Dorota Zemła, Emilka Ulkowska, Damian Borawski, Ewa Świerczyna, Iwona Wasilewska, Magda Jarząb,Julka Myślińska i Klaudia Staliś zajął II miejsce w Miejskich Konfrontacjach Teatralnych, zorganizowanych pzez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach,
  • marzec 2011 - Laureaci Konkursów Przedmiotowych: Język polski: Marta TUREK - pod opieką Pani MAgdaleny Piotrowskiej, Historia: Małgorzata TOMAKA, Paulina ZIĘBA  - pod opieką Pani Beaty Stawowskiej, Matematyka: Michał GLAPA - pod opieką Pani Grażyny Bułaty,Fizyka: Michał GLAPA, Krzysztof PIOTROWSKI - pod opieką Pani Bożeny Brożyny,
  • luty 2011 - Michał Glapa (kl.III) - zakwalifikował się do finału XVIII  Olimpiady Informatycznej dla licealistów,
  • styczeń 2011 - Michał Glapa (kl.III) zakwalifikował się do III etapu (finał) VI Matematycznej Olimpiady Gimnazjalistów oraz do II etapu Olimpiady Matematycznej, 
  • Do II etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie: Język polski: Marta SZNAJDER, Karolina PUDŁO, Marta TUREK
    Jezyk angielski:  Marta TUREK , Michał GLAPA, Mateusz SMYK
    Język niemiecki:  Mateusz SMYK,  Marek BIŃKOWSKI
    Wiedza o społeczeństwie: Marta SZNAJDER, Marta TUREK, Łukasz BERWID  Aleksandra MALAWSKA
    Historia: Małgorzata TOMAKA, Paulina ZIĘBA
    Matematyka: Aleksandra MALAWSKA, Marta TUREK, Karolina PUDŁO, 
    Krzysztof PIOTROWSKI, Michał GLAPA, Michał GILLER
    Fizyka: Krzysztof PIOTROWSKI, Łukasz BERWID, Michał GLAPA
    Chemia: Marta TUREK
    Geografia: Karolina PUDŁO