FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2007/2008

ROK SZKOLNY 2007/2008

5 Września 2008, 11:07

  • Paweł Lipski otrzymał stypendium I stopnia Prezydenta Miasta dla młodzieży szczególnie uzdolnionej.
  • Paulina Sobieraj (kl.II) otrzymała stypendium III stopnia Prezydenta Miasta dla młodzieży szczególnie uzdolnionej.
  • Julianna Myślińska (kl.II) i Paulina Sobieraj (kl.II) otrzymały statuetki Zwiastunów 2008. Wyróżnienia te są przyznawane młodym gliwiczanom za szczególne osiągnięcia artystyczne.
  • Julianna Myślińska (kl.II), Magdalena Pyryt (kl.I), Iwona Wasilewska (kl.I) zdobyły wyróżnienie na XIII Festiwalu Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 12 w Zabrzu.
  •  Bartosz Kordala (kl.I) zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym "Ciekawe miejsca Gliwic"
  •  Piotr Zyman (kl. I) otrzymał tytuł najlepszego aktora I Miejskiego Festiwalu Teatralnego "Tetrałki Gliwickie"
  • Paweł Lipski (kl.III) zdobył nagrodę I stopnia  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR 2008" Nagrody  II stopnia zdobyli: Agnieszka Kania (klasa III), Adam Kubiela (klasa II) oraz  Piotr Kania (klasa I)
  • 15 kwietnia - Aleksandra Mróz (kl.I), Michał Kaszowski (kl.II), Denis Szołtysek (kl.III) uzyskali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie TĘCZA
  • 11 kwietnia - Krzysztof Werner (kl.II) uzyskał wyróżnienie w III Międzypowiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej organizowany przez gimnazjum nr 10 w Rybniku
  • 3 kwietnia - Julia Nguyen (kl.I) - zajęła III miejsce w XIV konkursie historyczno-mitologicznym "Fakty i mity - starożytna Grecja"
  • 2 kwietnia - Paweł Lipski (kl.III) - zakwalifikował się do zawodów II stopnia II Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów
  • marzec - nasi uczniowie uzyskali tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych - Paweł Lipski (kl.III) - Laureat Konkursu Przedmiotowego z matematyki i historii, i Finalista Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego oraz języka angielskiego; Dorota Krupa (kl.III) - Laureatka Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego, i Finalistka Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego; Agnieszka Kania (kl.III) - Finalistka Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
    i historii.
  • 20 marca - drużyna pod opieką mgr Damiana Szołtyska, w składzie Paweł Lipski (kl.III), Piotr Mścichowski (kl.III), Michał Pusz (kl.I), Denis Szołtysek (kl.III) zajęła I miejsce w II etapie regionalnym Olimpiady Wiedzy o Internecie - DialNet Masters - Zostań Mistrzem Internetu - drużyna zakwalifikowała się do półfinału krajowego.
  • 10 marca - Gimnazjum FILOMATA zajęło I miejsce
    w klasyfikacji szkół gimnazjalnych w XII Mistrzostwach Gliwic Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim. Oto indywidualne wyniki naszych uczniów: Agnieszka Kania (kl.III) - II miejsce, Agata Cygan (kl.I) - II miejsce, Piotr Paszkiewicz (kl.I) - II miejsce, Maciej Misiołek (kl.II) - III miejsce, Piotr Kania (kl.I) - V miejsce, Przemysław Babiarz (kl.I) - VII miejsce, Michał Fulczyk (kl.II) - VIII miejsce.
  • 10 marca - drużyna pod opieką mgr Damiana Szołtyska, w składzie Paweł Lipski (kl.III), Piotr Mścichowski (kl.III), Michał Pusz (kl.I), Denis Szołtysek (kl.III) zajęła I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Internecie - DialNet Masters - Zostań Mistrzem Internetu
  • 9 marca - dwie drużyna w składzie Martyna Jaworska (kl.I), Bartosz Kordala (kl.I), Agnieszka Porwoł (kl.I), Magdalena Pyryt (kl.I), Piotr Zyman (kl.I) pod opieką mgr Anny Amrugowicz oraz Julia Myślińska (kl.II), Klaudia Staliś (kl.II), Karolina Bryndza (kl.II), Dominika Krawczyk (kl.II), Julia Nguyen (kl.I),Aleksandra Mróz (kl.I), Marta Wasilewska (kl.I) pod opieką mgr Marzeny Biskup zakwalifikowały się do finału XVII Ogólnopolskiego Konkursu Odyseja Umysłu.
  • 8 marca - Klaudia Staliś (kl.II) zajęła I miejsce w etapie okręgowym XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza frankofońska"
  • 25 lutego - Maciek Misiołek (kl.II) zajął VI miejsce w slalomie w kategorii Juniorów podczas XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych
  • luty - nasi uczniowie zakwalifikowali się do wojewódzkich etapów konkursów przedmiotowych!! J.polski: Dorota Krupa (kl.III), Paweł Lipski (kl.III), J.angielski: Dorota Krupa (kl.III), Paweł Lipski (kl.III), Agnieszka Kania (kl.III), Matematyka: Paweł Lipski (kl.III), Historia: Paweł Lipski (kl.III), Agnieszka Kania (kl.III)
  • 12 stycznia - Dominika Krawczyk (kl.II) i Julianna Myślińska (kl.II) zajęły II miejsce w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
    w kategorii zespołów ponadpodstawowych
  • 3 grudnia - Iwona Wasilewska (kl.I) została laureatką konkursu "Mam pomysł na swoje życie" zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach
  • XI 2007 - Nasi uczniowie zakwalifikowali się do regionalnego etapu konkursów przedmiotowych: język polski - Agnieszka Kania (kl. III), Dorota Krupa (kl. III), Paweł Lipski (kl. III), Magdalena Pyryt (kl. I), Iwona Wasilewska (kl. I), język angielski - Agnieszka Kania (kl. III), Dorota Krupa (kl. III), Paweł Lipski (kl. III), Aleksandra Awramienko (kl. II) Adam Kubiela (kl. II), Magdalena Pyryt (kl. I), Iwona Wasilewska (kl. I), język rosyjski - Julianna Myślińska (kl. II), historia - Agnieszka Kania (kl. III), Paweł Lipski (kl. III), Denis Szołtysek (kl. III), matematyka - Paweł Lipski (kl. III), Denis Szołtysek (kl. III), biologia - Dorota Krupa (kl. III), fizyka - Paweł Lipski (kl. III)
  • X 2007 - Agnieszka Kania (kl.III), Dorota Krupa (kl.III)
    i Paweł Lipski (kl.III) zostali zaproszoni do udziału w programie dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie KLUB GIMNAZJALISTY (Program realizuje Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe „Delta" oraz Pracownia Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach)
  • X 2007 - Paweł Lipski klasa III - Został przyjęty do grona szczególnie uzdolnionych uczniów, objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci ( status podopiecznego)
  • X 2007 - Adam Kubiela klasa II - Został przyjęty do grona szczególnie uzdolnionych uczniów, objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci ( status kandydata)