FILOMATA - Akademia Rozwoju

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaMIĘDZY POCZUCIEM WŁASNEJ WARTOŚCI A DEPRESJĄ - spotkanie otwarte online

18 Maja 2020, 9:25

Zapraszamy na spotkanie otwarte dla rodziców i wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą:

MIĘDZY POCZUCIEM WŁASNEJ WARTOŚCI A DEPRESJĄ

jak być mądrym wsparciem dla dzieci i nastolatków?

W czasie spotkania chcemy pokazać ścieżkę, dzięki której uważnie możemy przyjrzeć się realnym potrzebom dzisiejszych dzieci i nastolatków. Porozmawiamy o tym, jak  rozpoznawać trudności, które przeżywają i reagować w tych sytuacjach w taki sposób, aby nasze zachowanie było wsparciem, a nie częścią problemu. Aby zamiast robić i mówić głupstwa, móc zaoferować realne wsparcie. Porozmawiamy o ty, skąd się bierze poczucie własnej wartości i jak możemy pomóc dzieciom je budować. Poruszone zostaną poniższe zagadnienia:

 • Poczucie własnej wartości – z czego budować?
 • Niska samoocena a depresja
 • Objawy depresji
 • Z czym można pomylić depresję?
 • Diagnoza depresji
 • Stereotypy o depresji
 • Depresja dziecka – co możemy w domu, co możemy w szkole?

Zachęcamy do wysłuchania wykładu, który Tomasz Bilicki wygłosił podczas naszej marcowej konferencji "Jestem rodzicem - wybieram empatię". Tematem wykładu był kryzys dzieci i młodzieży, przyczyny, objawy, wsparcie.

WYKŁAD

Co należy zrobić przed spotkaniem:

 • należy pobrać aplikację zoom https://zoom.us/download
 • należy sprawdzić czy urządzenie na którym będą Państwo pracować daje możliwość odbiory audio i video.

Link z zaproszeniem na spotkanie prześlemy do Państwa w osobnym mailu, dzień przed spotkaniem. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest przesłanie potwierdzenia dokonania opłaty. 

Kiedy?
17 czerwca (środa) - godz. 17.00 – 19.00

Gdzie?
przestrzeń online

Koszty?
- prosimy o wpłatę pomiędzy 20 - 50 zł. - na miarę własnych możliwości i chęci wspierania organizowanych przez nas spotkań otwartych,

- dla Rodziców Dzieci uczęszczających do placówek FILOMATY udział w spotkaniu jest bezpłatny, prosimy tylko o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imienia i nazwiska Dziecka.

Opłatę należy uiścić przelewem w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia. Prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty.

Jeśli w chwili obecnej finanse są problemem, bardzo prosimy o kontakt z nami, postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie.

Jak się zapisać?
brak wolnych miejsc

Prowadzenie spotkania:

Tomasz Bilicki - pedagog, terapeuta, certyfikowany interwent kryzysowy (University of Maryland), koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży przy Fundacji Innopolis w Łodzi, członek The International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), absolwent programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM, zalecanego przez ONZ. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda. Ukończył psychologię motywacji na Uniwersytecie SWPS oraz kilkaset godzin szkoleń w zakresie wsparcia i terapii (m.in. w Instytucie Psychologii Zdrowia, Polskim Instytucie Ericksonowskim, Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Ośrodku Psychoterapii "Mały książę" w Krakowie). Prowadzi konsultacje, terapię i interwencję kryzysową dla nastolatków.

Masz pytania?
Prosimy o kontakt:
- email: szkolenia@filomata.pl
- tel. 731231741 lub 32 270 76 65