FILOMATA - Akademia Rozwoju

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaMOJE DZIECKO MA KRYZYS - CO MOGĘ ZROBIĆ? spotkanie otwarte

4 Października 2019, 1:54

Zapraszamy na spotkanie otwarte dla rodziców i wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą:

MOJE DZIECKO MA KRYZYS - CO MOGĘ ZROBIĆ?

W czasie spotkania chcemy pokazać ścieżkę, dzięki której świadomie możemy rozpoznawać u dzieci i młodzieży kryzys i reagować w tych sytuacjach w taki sposób, aby nasze zachowanie było wsparciem i realną pomocą. Poruszone zostaną poniższe zagadnienia:

 • Kryzysy dzieci i młodzieży (a objawy depresyjne, samouszkadzanie, myśli samobójcze).
 • Psychologia kryzysu. Rodzaje i fazy kryzysu.
 • Procedury postępowania w interwencji kryzysowej.
 • Interwencja kryzysowa, a diagnostyka psychiatryczna.
 • Interwencja kryzysowa, a terapia.
 • Komunikacja wspierająca i motywująca.

Zachęcamy do wysłuchania wykładu, który Tomasz Bilicki wygłosił podczas naszej marcowej konferencji "Jestem rodzicem - wybieram empatię". Tematem wykładu był kryzys dzieci i młodzieży, przyczyny, objawy, wsparcie.

WYKŁAD

Prowadzenie spotkania:

Tomasz Bilicki - pedagog, terapeuta, certyfikowany interwent kryzysowy (University of Maryland), koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży przy Fundacji Innopolis w Łodzi, członek The International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), absolwent programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM, zalecanego przez ONZ. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda. Ukończył psychologię motywacji na Uniwersytecie SWPS oraz kilkaset godzin szkoleń w zakresie wsparcia i terapii (m.in. w Instytucie Psychologii Zdrowia, Polskim Instytucie Ericksonowskim, Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Ośrodku Psychoterapii "Mały książę" w Krakowie). Prowadzi konsultacje, terapię i interwencję kryzysową dla nastolatków.

Dla kogo?
Spotkanie adresujemy do rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą.

Kiedy?
27 lutego 2020r. od godz. 17.00  – 19.00

Gdzie?
Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

Koszty?
- prosimy o wpłatę pomiędzy 20 - 50 zł. - na miarę własnych możliwości i chęci wspierania organizowanych przez nas spotkań otwartych,

-  dla Rodziców Dzieci uczęszczających do placówek FILOMATY udział w spotkaniu jest bezpłatny, prosimy tylko o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imienia i nazwiska Dziecka.

Opłatę należy uiścić przelewem w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli w chwili obecnej finanse są problemem, bardzo prosimy o kontakt z nami, postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie.

Jak się zapisać?
Jeśli zdecydujesz się na udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Masz pytania?
Prosimy o kontakt:
- email: szkolenia@filomata.pl
- tel. 731231741 lub 32 270 76 65