FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2016/2017

ROK SZKOLNY 2016/2017

4 Listopada 2016, 12:12

  • Dominika Kmonk – zdobyła prawo do wystawy za pracę „Żółta powódź” na konkursie fotograficzny im. J. Bułhaka „Pejzaże wokół mojego miasta”Julia Stachura - otrzymały nagrody w konkursie „Śląsk –moja mała ojczyzna”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12
  • Ogólnopolskim Konkursie na Jednominutową Piosenkę Klasową w tym roku nie przyznano I negrody. II Nagroda ex aequo została przyznana klasie IG za piosenkę i klip pt. Mów mi jeszcze oraz klasie Va Szkoły Podstawowej FILOMATA za piosenkę i klip pt. Dream Team. Dodatkowo Jury przyznało jedną z Nagród Specjalnych (za autentyczność i zaangażowanie klas, które wykazywały się aktywnością w całym procesie tworzenia klipów tj. wymyślania spójnej koncepcji, tworzenia kompozycji piosenki, pisania tekstu i realizacji teledysku) klasie 2G1 za piosenkę i klip pt. Pies.
  • Aleksandra Janoska – przeszła do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
  • Krzysztof Palatyński – przeszedł do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
  • Szymon Czernik – zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki
  • Mateusz Sperczyński - zakwalifikował do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii
  • Piotr Lazarek - zakwalifikował do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki
  • Natalia Smietana -  zakwalifikowała się  do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii
  • Zuzanna Wróbel - zakwalifikowała się  do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii
  • Paulina Lisiewicz - zakwalifikowała się  do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii
  • Natalia Smietana, Piotr Lazarek i Mateusz Sperczyński – zakwalifikowali się  do finału Ligi Matematyczno - Przyrodniczej
  • Wiktor Kordala, Piotr Lazarek, Mateusz Bugajak – zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Technologii Informacyjnych "Avatarek"
  • Szymon Cholewa, Dorota Spyra, Maja Szytow – zakwalifikowali się  do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla Gimnazjów
  • Piotr Lazarek – przeszedł do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej
  • Szymon Czernik, Krzysztof Palatyński, Michał Wieczorek – zostali laureatami  Konkursu Ogólnopolskiego Multitest z matematyki
  • Marek Matys – zajął II miejsce w Turnieju Gliwickiej Ligi Tenisa Stołowego
  • Julia Stachura (kl.IIG) uzyskała II nagrodę w konkursie „Śląsk –moja mała ojczyzna” organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12.