FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaKronika Szkoły2017/2018

2A POWITAŁA WIOSNĘ

1 Kwietnia 2018, 3:54

Było kolorowo i wesoło. Pani WIOSNA przyniosła nam cukierki. Zasialiśmy rzeżuchę i....wiemy jak napisać ten wyraz bez błędu!


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZCZĘŚCIA

1 Kwietnia 2018, 3:44

Co to znaczy szczęście? Kiedy jestem szczęśliwy? Na te i wiele innych pytań odpowiadali dziś uczniowie z klasy 2a. Życzymy dziś i nie tylko dziś wszystkim ludziom WIELE SZCZĘŚCIA!


SZKOŁA NA NARTACH

18 Marca 2018, 11:13

W dniach 5-9.03 nasz szkoła opustoszała, bo prawie wszystkie klasy od pierwszych po szóste oddały się zimowemu szaleństwu w Poroninie lub Szczyrku.

Uczniowie starsi w tym roku skorzystali w pełni z uroków kończącej się zimy – marzec 2018 zaskoczył nas mrozem, a ten z kolei sprawił, że na stokach w Szczyrku było wyjątkowo: pięknie i biało! Szusowanie w takich warunkach to bajka!

Ale nie samymi nartami żyje człowiek. Podczas popołudniowych zajęć mieliśmy okazję pochwalić się talentami, pograć w kosza, porozmawiać. Naprawdę ciekawie i miło spędziliśmy czas. Dlatego noce były spokojne – spaliśmy jak susły, żeby następnego dnia znów w pełni sił pojawić się na stoku.

Sportowo, zabawowo i …kulturalnie było na naszej BIAŁEJ SZKOLE, bo w ostatnim dniu wybraliśmy się do Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku Białej. Szkoda, że czasy swojej świetności w zakresie produkcji tkanin Bielsko ma już za sobą – maszyny przędzalnicze robią ogromne wrażenie, a jakość materiałów powstających w fabryce jest nie do podrobienia w dzisiejszych czasach!

A teraz: do pracy! Szkoła czeka na nas ze swoimi kolorami, zabawami, nauką, kolegami, wspólnymi przerwami…czyli dobrego ciąg dalszy!


BIAŁA SZKOŁA

10 Marca 2018, 11:59

Klasy 1-3 przywitały zimę na "białej szkole" w Poroninie. Po rozpakowaniu i rozlokowaniu w pokojach jeździliśmy na nartach. A jak widać na zdjęciach- śniegu nie brakuje. Panie kucharki zadbały o to, by nikt nie był głodny, a apetyty nam dopisują!

Piękna zimowa pogoda, dużo śniegu, wspaniała zabawa i jazda na nartach. Po obiedzie basen, a po kolacji DYSKOTEKA! Tak w wielkim skrócie spędziliśmy drugi dzień na "białej szkole".

Jak zwykle dzień pełen niespodzianek. Śnieg, narty, a potem wycieczka do Zakopanego. Widzieliśmy Tatry, odwiedziliśmy papugarium, spacerowaliśmy po Krupówkach. Na koniec....to na co wszyscy czekaliśmy, kupowaliśmy pamiątki! Niestety, nasz pobyt w Poroninie dobiega końca. Już jutro spotkamy się w Gliwicach!

Dziś zawody narciarskie, obiadek, pakowanie i....wracamy!!!!!!!


TAKIE TAM MUZYKOWANIE W 2A...

25 Lutego 2018, 10:38

 


DZIEŃ MUNDURKOWY

15 Lutego 2018, 7:33

Dzisiaj klasy 1-3 zorganizowały sobie "słodki wtorek". Było mnóstwo ciastek, czekolady, tańców, śpiewów i zabawy!


PLANETARIUM

30 Stycznia 2018, 10:41

Dzisiaj uczniowie z naszej szkoły mieli okazję podróżować w kosmosie. Widzieliśmy gwiazdy, gwiazdozbiory, planety. Poznaliśmy człowieka, który pierwszy stanął na KSIĘŻYCU! To była wspaniała przygoda!!!!!


BEZPIECZNE FERIE

30 Stycznia 2018, 10:33

Dzisiaj odwiedzili nas w szkole POLICJANCI, którzy przypomnieli nam o tym jak zachowywać się bezpiecznie podczas zimowych zabaw. Zbliżają się ferie, więc warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Wszystkim życzymy w czasie ferii zimowych wspaniałej zabawy, białego szaleństwa na sankach i nartach i bezpiecznego powrotu do szkoły!

 


KAPSUŁA CZASU I KLASA 2A

24 Stycznia 2018, 6:32

Marzymy, tworzymy, działamy..... Dziś marzyliśmy o tym co może nas spotkać  w przyszłości.
Swoje marzenia zamknęliśmy w kapsule czasu, którą później zakopaliśmy.
Czy ktoś ją odnajdzie? Czy marzenia się spełnią? Nie wiemy...ale marzymy!
 
   

ODYSEJA UMYSŁU 2018

24 Stycznia 2018, 5:29

Drużynom z klasy 4a i 5b przed prezentacją na eliminacjach regionalnych w Katowicach zostało mało czasu i dużo pracy, ale jak widać humory dopisują wszystkim i entuzjazmu nie brakuje!!!!!