FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaKronika Szkoły2017/2018

COOKING CLASS

19 Grudnia 2017, 6:12

Czy wiecie, co to są faworki? A dziewczyny z kl. 5 wiedzą! :) Co więcej, teraz już wiedzą również dzieci np. z Estonii czy Rumunii. W ramach kółka języka angielskiego i naszego projektu eTwinning, przygotowałyśmy przepyszne faworki, na które załapała się nawet Pani Dyrektor!

 


CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

19 Grudnia 2017, 6:07

Klasa 4b przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia pełną parą! Ostatnio wspólnymi siłami zdobiliśmy i budowaliśmy piernikowe chatki. Te twarze pełne skupienia oraz stresu - czy aby na pewno ta ścianka się nie przewróci?! :) Ale najważniejsza była miła atmosfera w grupie i umiejętność współdziałania. A efekty widać na zdjęciach

 


SZLACHETNA PACZKA 2017

15 Grudnia 2017, 6:16

Dzisiaj zakończyliśmy pakowanie paczki, która jutro dotrze do rodziny. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, ludziom dobrej woli i wielkiego serca za pomoc w przygotowaniu paczki. Po pracy zastanawialiśmy się czy jesteśmy bardziej szczęśliwi gdy dostajemy prezenty, czy wtedy gdy kogoś obdarowujemy? My już wiemy a wy co o tym myślicie?


DZIEŃ SĄSIADA

6 Grudnia 2017, 8:14

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki - nasi sąsiedzi. Wspólnie bawiliśmy się, żonglowaliśmy, rozmawialiśmy i zjedliśmy pyszne ciasteczka. Po tak miło spędzonych chwilach  możemy powiedzieć  jak dobrze mieć sąsiada...

 


BARBÓRKA - GÓRNICZE ŚWIĘTO

6 Grudnia 2017, 8:07

Klasy 1-3 odwiedził niezwykły gość - górnik, który opowiedział nam o pracy w kopalni, trudach i radościach codziennego życia górników i ich rodzin. Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy wiele zdrowia i szczęścia!

 


SOCK PUPPETS

3 Grudnia 2017, 12:36

Wszyscy uwielbiamy pluszaki, misie, maskotki, a co dopiero takie, które można samodzielnie wykonać i przedstawić rówieśnikom - a to wszystko w języku angielskim! Klasa 4b w tym roku nieco inaczej obchodziła Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25.11. Chętni uczniowie samodzielnie wykonywali skarpetkowe kukiełki! Poznajcie Edka, Włodzimierza, Mateusza, Szwędka i Mariana


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI.

23 Listopada 2017, 7:53

 
 KLASY 2 ODWIEDZIŁ HIP-cio. TŁUMACZYŁ CZYM JEST TOLERANCJA, PRZYPOMNIAŁ O EMPATII. NASZ SZKOLNY BOHATER UCZYŁ SIĘ RAZEM Z NAMI. ZAJĘCIA UROZMAICIŁ KUBA, KTÓRY PRZEBRANY ZA HINDUSA OPOWIEDZIAŁ O INDIACH, RELIGII, ZWYCZAJACH I KULTURZE TEGO KRAJU.

GDY ZAPYTACIE CZEGO NAUCZYLIŚMY SIĘ DZISIAJ ODPOWIEMY CHÓREM: LUDZIE NA CAŁYM ŚWIECIE MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ, ALE WSZYSCY MAJĄ TAKIE  SAME POTRZEBY I MARZENIA. WARTO O TYM PAMIĘTAĆ!

 


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

15 Listopada 2017, 7:28

W klasie 2a 11 listopada zrobiło się biało-czerwono: kotyliony, flagi, orły.... Pamiętamy również jak śpiewa się HYMN, a znamy wszystkie cztery zwrotki

 


DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

9 Listopada 2017, 8:15

Czy halloween to straszny dzień? nie!!!!! u nas w klasie 2a było bardzo wesoło. jedliśmy pyszne ciasteczka i czekoladki, ozdabialiśmy dynie, a wszystkie miały uśmiechniętą buźkę i śmieszne włosy.

 

 


GOŚĆ

9 Listopada 2017, 8:08

Dzieci z klasy 2a odwiedził niecodzienny gość. Mikołaj, choć jest uczniem naszej klasy, uczy się w domu i mieszka w Holandii. Od Mikołaja i jego mamy dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Holandii, a Mikołaj poznał naszą szkołę, nauczył się żonglować, zaprzyjaźnił się z HIP-ciem i Bibi, ułożył ciekawą historyjkę z klocków LEGO. 

Czekamy na kolejne odwiedziny!