FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaInformacje pedagoga i psychologa szkolnegoĆwiczenia do pracy w domu

ĆWICZENIA ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ ORAZ UTRWALANIE OBRAZU GRAFICZNEGO LITERY

26 Stycznia 2016, 9:54

 UTRWALANIE OBRAZU GRAFICZNEGO LITERY

 1. Memory literowe – gra polega na odnajdywaniu dwóch identycznych liter i zbieraniu odnalezionych par. Litery powinny leżeć w kilku rzędach na stoliku odwrócone zewnętrzną stroną, na których widnieje identyczny motyw. Kolejno uczniowi podnoszą i odwracają dwa kartoniki tak aby reszta dzieci widziała co na nich jest. Jeżeli nie uda się znaleźć pary, odkładamy kartoniki w to samo miejsce i kolejka przechodzi na następne dziecko. Jeżeli para zostanie odnaleziona gracz otrzymuje kolejną szansę. W zabawie powinien być wykorzystany zarówno wielki jak i mały alfabet liter pisanych. Wygrywa ta osoba, która odnajdzie więcej par liter.

ĆWICZENIA GRAFOMOTORYCZNE I PAMIĘCIOWE

26 Stycznia 2016, 9:44

 

Ćwiczenia grafomotoryczne i pamięciowe:

Ćwiczenia grafomotoryczne pozwalają korygować nieprawidłową technikę rysowania i stymulują polisensorycznie, tzn. oddziałują na wszystkie zmysły dziecka.

Usprawniają małą motorykę, czyli pracę mięśni palców, nadgarstka i współpracę palców dłoni, uczą poprawnego posługiwania się narzędziami piszącymi. Wpływają na ogólny rozwój dziecka: rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, rysowanie zgodnie z poleceniami, kształcą umiejętność opowiadania o tym, co przedstawiają rysunki, wyrabiają motywację do nauki, uczą dokładności i staranności.


ĆWICZENIE Z KONCENTRACJI UWAGI

26 Stycznia 2016, 9:40

Powinniśmy przede wszystkim zapewnić "Bezpieczne" i "stabilne" warunki pracy . Oznaczają to bowiem odpoczynek od nadmiaru bodźców, zachowanie równowagi, dążenie do koncentracji na jednej rzeczy, a nie jednoczesnym robieniu kilku - niedbale i powierzchownie.