FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyeTwinning 2017/2018

eTWINNING

14 Listopada 2018, 1:06

Podczas zajęć kółka z języka angielskiego dla klas 4 zaangażowaliśmy się w nowy projekt eTwinning „European typical dishes: Differences and similarities”. Podczas trwania tego projektu będziemy czytali i przygotowywali przepisy na różne dania. Jest to też doskonała okazja żeby zapoznać się z gustami kulinarnymi naszych kolegów i koleżanek z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Słowacji.

W październiku udało się nam przygotować nasz pierwszy przepis :)

 


KARTKI Z RUMUNII

21 Grudnia 2015, 6:38

Doczekaliśmy się! Otrzymaliśmy kartki od naszych przyjaciół z Rumunii! Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy, z ogromną ciekawością czytaliśmy życzenia oraz oglądaliśmy wykonanie kartek. Można je obejrzeć w galerii na parterze, obok choinki.

Dzięki wymianie kartek świątecznych wiemy, że gdzieś tam daleko jest ktoś, kto o nas myśli, jest naszym kolegą/koleżanką i mogę się z nim/nią porozumieć za pomocą języka angielskiego.

Czekamy na kartki z Turcji!


KARTKI

21 Grudnia 2015, 6:06

Przygotowaliśmy i wysłaliśmy kartki dla naszych przyjaciół z Turcji oraz Rumunii. Czekamy na rewanż


ETWINNING - CIĄG DALSZY

21 Grudnia 2015, 5:51

Nasz projekt cały czas ewoluuje - cały czas dołączają się nowe kraje, ale też niektóre musiały zrezygnować z naszej współpracy. Poniżej listy z Turcji (Bursa) i Włoch (Ercolano).

Na mapie zaznaczyliśmy także miejsca, z którymi wymieniami się zdjęciami, filmami, zdjęciami, a także kartkami świątecznymi. Klasy 2 otrzymały już Xmas cards, które będzie można oglądać na wystawie obok choinki na parterze. Klasy 3 jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość.

 


Pierwszym zadaniem kl. II i III było przygotowanie listów dla uczniów zza granicy. Początkowo z Hiszpanii, Białorusii, Turcji i Rumunii, a aktualnie dołączyły jeszcze szkoły z Czech, Włoch i Malty. Poniżej można zobaczyć kilka przykładowych listów zarówno naszych uczniów, jak i zagranicznych.

Następnym zadaniem jest przygotowanie filmu dot. samych uczniów, jak i szkoły. Pracujemy nad nim - już niedługo efekty!