FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015

18 Października 2014, 8:18

  • Piotr Lazarek I GIM przejście do II etapu Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów
  • Paulina Lisiewicz I GIM udział w finale dyktanda dla gimnazjalistów powiatu gliwickiego, bytomskiego i tarnogórskiego, zorganizowanego przez Pana Jana Kaźmierczaka, posła na Sejm RP;
  • KLASA I GIM  I miejsce w ogólnopolskim konkursie muzycznym "Minutowa Piosenka Klasowa", zorganizowanym przez warszawską Fundację "Muzyka jest dla wszystkich";
  • Maja Szytow I GIM udział w finale Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny w Pałacu Młodzieży w Katowicach;
  • Łukasz Domański II GIM – kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;
  • - kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki;
  • - kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii;
  • Klaudia Szczepanik II GIM - I miejsce w biegu na 100m - XXXIX Memoriał Zenona Sęka, czyli Otwarte Mistrzostwa Gliwic i Powiatu w Lekkiej Atletyce;
  • Krzysztof Spyra II GIM - kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki;
  • Borys Kowalik II GIM- kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki;
  • - udział w finale Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny w Pałacu Młodzieży w Katowicach;
  • Olga Cioś II GIM I- sze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Moje miejsce na ziemi", organizowanym przez Dom Kultury w Oświęcimiu;
  • - wernisaż pokonkursowy na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im Jana Bułhaka pt. "Pejzaże wokół mojego miasta" w Łodzi;
  • Kuba Matulka II GIM - członek kadry Polski, zdobył trzecie miejsca w slalomie i super gigancie, pierwsze w slalomie gigancie i super kombinacji w zawodach Trofeo Borrufa, będących jedną z edycji Młodzieżowego Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim w Andorze;
  • Agnieszka Wieczorek III GIM – kwalifikacja do finału Konkursu Chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach;
  • - kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii;
  • Zofia Sznajder III GIM - kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii;
  • - kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego;
  • Wiktoria Szynkiewicz III GIM - kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii;
  • Mateusz Komsta III GIM - kwalifikacja do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki;
  • - III miejsce w konkursie fotograficznym pt. "Wakacyjna energia w Twoim obiektywie”;
  • Michał Ludynia III GIM – I miejsce w konkursie fotograficznym pt. "Wakacyjna energia w Twoim obiektywie”;
  • Michał Hilse III GIM  - kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego;
  • Drużyna Gimnazjum FILOMATA w składzie: Karolina Cibis, Klaudia Szczepanik, Marysia Baryluk, Gloria Sokołowska, Ania Weniger, Agnieszka Wysocka, Zosia Sznajder, Wiktoria Szynkiewicz, Agnieszka Wieczorek, Zuzanna Czernik – III-cie miejsce wzawodach powiatowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt;