FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaŚwietlicaWydarzenia sportowe

XIV FIFA ŚWIETLICA CUP

28 Października 2019, 12:53

W piątek, 18 października, odbyło się uroczyste zakończenie XIV edycji zawodów w piłce nożnej pod nazwą FIFA ŚWIETLICA CUP.

Uczestnicy rozgrywek, które w tym roku trwały blisko półtora miesiąca, otrzymali długo oczekiwane sportowe odznaczenia. Pamiątkowe dyplomy powędrowały do rąk drużyny DZIKIE PIASTOLE (Mati K. – kapitan – kl. IV b, Paweł J. – kl. III b, Jaś M. – kl. IV b, Filip T. – kl. II a, Wiktor W. – kl. II a)oraz zawodników rezerwowych (Emil D. – kl. VI a, Karol S. – kl. II b, Bartek D. – kl. II b, Piotr M. – kl. II b, Igor K. – kl. V b, Alex M. – kl. I a). Brązowe medale, dopiero w rzutach karnych, wywalczyli zawodnicy APEXY (Zosia Z. – kapitan – kl. VI b, Filip L. – kl. VI a, Mateusz O. – kl. VI b, Oskar W. – kl. V b, Antek B. – kl. II a). Drugie miejsce na podium zajęli FC SPARTANI (Krzyś Cz. – kapitan – kl. IV a, Maks M. – kl. IV b, Igor C. – kl. III b, Jaś L. – kl. II a, Przemek S. – kl. IV b) i to oni otrzymali srebrne medale. Zaszczytne pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ADI TEAM (Florian J. – kapitan – kl. VI b, Wiktor K. – kl. V b, Oliwier D. – kl. VI a, Franek T. – kl. II b). Piłkarzom z tego klubu przyznane zostały złote medale oraz pamiątkowy puchar.

Do ostatniego dnia zawodów nie wiadomo było, kto w tym roku zostanie Królem Strzelców.Zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy dwoma zawodnikami z ADI TEAM: Oliwierem i Florianem. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę –został nim Florian.

Pamiątkowymi statuetkami odznaczeni zostali również sędziowie główni zawodów (Bartek i Florian z kl. VI b oraz Filip z kl. VI a), którzy podjęli się trudnego zadania bezstronnego prowadzenia piłkarskich spotkań i wywiązali się z niego znakomicie.


XIII FIFA ŚWIETLICA CUP

11 Października 2018, 2:57

5 października, po miesiącu emocjonujących rozgrywek, odbyło się uroczyste podsumowanie świetlicowych zawodów w piłce nożnej, połączone z wręczeniem nagród. Złote medale i puchar powędrowały w ręce DZIKICH ORŁÓW(Mateusz z V b – kapitan, Zosia i Florian z V b, Jaś z III b, Krzyś z III a, Tymek z II a i Wiktor z I a), srebrne medale zawisły na szyjach MISTRZOWSKIEGO TEAM-u (Patryk z V b – kapitan, Łukasz i Franek z V b, Michał z III a, Piotruś i Tadzio z I b), a brązowymi medalami odznaczona została drużyna WRONY Z BARCELONY (Patrycja z IV a – kapitan, Kamil z V b, Maks i Mati z III b, Adaś z II b, Rafał z I b orazOliwier z V a). Pamiątkowe dyplomy, za zajęcie IV miejsca w turnieju, otrzymał zespół LEWE BOBRY (Natasza z V b – kapitan, Mikołaj z IV a, Przemek i Filip z III b, Igor z II b, Karol z I b i Filip z V a)oraz zawodnicy rezerwowi (Emil z V a, Oskar i Wiktor z IV b).


XII FIFA ŚWIETLICA CUP

18 Października 2017, 9:59

9 października br., w naszej świetlicy,odbyło się uroczyste zakończenie zawodów w piłce nożnej pod nazwą FIFA ŚWIETLICA CUP. W tym roku zorganizowana została już dwunasta edycja rozgrywek, które nadal cieszą się niegasnącym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców.


XI EDYCJA ZAWODÓW W PIŁCE NOŻNEJ FIFA ŚWIETLICA CUP

6 Listopada 2016, 11:12

We wrześniu 2016 roku, po raz jedenasty, odbyły się zawody w piłce nożnej pod nazwą FIFA ŚWIETLICA CUP. Tym razem wzięło w nich udział 34. piłkarzy, którzy w drodze losowania stworzyli cztery drużyny oraz grupę zawodników rezerwowych. FIFA trwała miesiąc, w czasie którego zespoły rozgrywały mecze i zdobywały punkty – a wszystko po to, by na finiszu zawodów powalczyć o puchar i stanięcie na najwyższym stopniu podium. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwało dwóch arbitrów: Olek Cisek z kl. V a i Olek Bosakowski z kl. VI a.

   


FIFA ŚWIETLICA CUP 2016

15 Października 2016, 11:51

22 czerwca br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie zawodów w piłce nożnej FIFA ŚWIETLICA CUP 2016. W X edycji piłkarskich zmagań walczyło 38. chłopców z klas I – V podzielonych na cztery drużyny i zawodników rezerwowych.

   


TURNIEJ PIŁKARZYKÓW

16 Stycznia 2016, 9:01

W listopadzie i grudniu odbywał się w naszej świetlicy Turniej piłkarzyków, w którym wzięło udział 62. uczniów. Uczestnicy zawodów, podzieleni na dwie grupy (dziewczęta i chłopcy), systemem pucharowym walczyli o miano zwycięzcy. W ścisłym gronie finalistów, po przejściu niezwykle emocjonujących rozgrywek, w grupie dziewcząt znalazły się: Martyna Harlender z kl. II a, Maja Pruszowska z kl. IV a i Agata Markowska z kl. V b. W grupie chłopców walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy: Florianem Jattą z kl. II b, Janem Włochem z kl. III a i Bartkiem Jackowskim z kl. IV b.

Ostatnie mecze turnieju wyłoniły zwycięzców, którzy pokazali nie tylko najlepszą technikę gry, ale również opanowanie i niezwykłą wolę walki.
Tytuł mistrzynipiłkarzykowego turnieju przypadło w udziale Agacie Markowskiej, a zdobywcą pierwszego miejsca w grupie chłopców został Bartek Jackowski.

GRATULUJEMY!!!


OLIMPIADA ŚWIETLICOWA

19 Października 2015, 6:10

W nowym roku szkolnym „Świetlicowa Olimpiada” rozpoczęła kolejny sezon różnorodnych konkursów organizowanych w naszej świetlicy.

Tym razem uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, wytrzymałość i sprawność fizyczną poprzez udział w trzech dyscyplinach sportowych: skoku w dal, rzutkach oraz skokach na skakance.

Mistrzemskoku w dal okazał się uczeń kl. V bBartek Jackowski, który w zawodach skoczył na odległość 160. cm.

Najwięcej punktów, bo aż 81, w trzech rzutach do tarczy zdobyła Maja Pruszowska z kl. IV a.

W skokach na skakance najlepszym wynikiem poszczyciła się Agata Sikora z kl. VI b, która w czasie 30. sekund przeskoczyła przez skakankę aż 57 razy.

Laureatom serdecznie gratulujemyzdobycia najlepszych wyników, a wszystkim uczestnikom zawodówzaangażowania i sportowego ducha walki!!!


OLIMPIADA ŚWIETLICOWA

6 Lipca 2015, 9:57

W czerwcu w naszej świetlicy odbyła się OLIMPIADA, w której uczniowie mogli rywalizować ze sobą w pięciu różnych konkrecjach: Wiszenie na drążku, Kozłowanie, Podbijanie piłki nogą, Rzut rękawicą oraz Slalom. Konkrecje podzielone zostały w sposób umożliwiający każdemu dziecku zmierzenie się na równych zasadach z każdym uczestnikiem bez względu na wiek.

 • W wiszeniu na drążku najlepsza okazała się OTYLIA LARYSZ, która utrzymała się aż 6 minut i 2 sekundy.
 • W kozłowaniu rekord należy do SZYMONA CZERNIKA, który w ciągu jednej minuty odbił piłkę 196 razy.
 • Pierwsze miejsce w podbijaniu piłki nogą ma IGOR RYBAK, który wykonał 7 powtórzeń.
 • Najdalej rzucił rękawicą PIOTR SIKORA, bo aż na odległość 17 metrów i 90 centymetrów.
 • W slalomie najszybszy był i tym samym wywalczył sobie pierwsze miejsce IGOR MARSZAŁEK, który pokonał tor w czasie 15 sekund i 7 setnych sekundy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!


ZAWODY „RZUTY KARNE”

21 Czerwca 2015, 12:22

W maju uczestnicy zajęć świetlicowych zaproszeni zostali do udziału w zawodach sportowych zatytułowanych „Rzuty karne”. Jak pewnie nie trudno się domyśleć, w trakcie rozgrywek poszukiwany był najskuteczniejszy strzelec karnych oraz najlepszy bramkarz. Każdy uczeń ubiegający się o tytuł strzelca przed wykonaniem pierwszego rzutu karnego losował osobę, która przez dziesięć kolejnych strzałów wchodziła w rolę bramkarza. W ten sposób rozgrywane były zawody, które wyłoniły cztery najlepsze osoby w dwóch kategoriach.

Tytuł najlepszego strzelca wśród dziewcząt zdobyła Asia Sztandar z kl. III a, a wśród chłopców Michał Kaczmarek z kl. IV a. Najskuteczniejszym bramkarzem w grupie dziewcząt okazała się Wiktoria Gradzińska z kl. IV a, a w wśród chłopców – Maciek Norek z kl. III a.

GRATULUJEMY!!!


FIFA ŚWIETLICA CUP 2014

26 Października 2014, 11:31

13 października odbyło się uroczyste zakończenie zawodów w piłce nożnej FIFA ŚWIETLICA CUP 2014. W tym roku wzięły w nich udział dwie drużyny dziewcząt, cztery zespoły chłopców oraz zawodnicy rezerwowi.
Oto składy drużynowe i historia tegorocznej FIFY zapisana w Tabeli Wyników:

 

KAMELEONY (złote medale):       

Julia Maj – Kozioł – kapitan      

Pola Wideł                               

Zuzia Poślednik                       

Olga Kaczmarek

Maja Pruszowska – Król Strzelców    

 

ZŁOTE TYGRYSY (srebrne medale):

Zuzia Wygoda – kapitan

Zuzia Kindrat

Weronika Teluk

Magda Małek

Julia Trojan

 

ZAWODNICZKI REZERWOWE:

Lidka Staszewska

Julia Dywańska

 

 

FC CHOMIKI
(Puchar FIFA ŚWIETLICA CUP 2014 i złote medale):

Ignacy Staszewski – kapitan

Jaś Siomkajło

Tymek Bugajski

Maks Ćwik – Król Strzelców

Maciek Kaczmarek

Konrad Gierej

Maciek Norek

 

FC BARCELONA
(srebrne medale):

Bartek Siekanowicz – kapitan

Jaś Kaczmarek

Olaf Rybak

Michał Kaczmarek

Tymek Teluk

Wojtek Pawlik – Knapik

Mateusz Wróblewski

 

FC JEDNOROŻCE
(brązowe medale):

Kacper Adamarek – kapitan

Bartek Jackowski

Olek Cisek

Bartek Mrowiec

Igor Marszałek

Igor Rybak

Wiktor Nowakowski

 

FC FUTBOLE
(dyplomy):

Piotr Sikora – kapitan

Szymon Biliński

Jaś Włoch

Mateusz Zastawnik

Filip Murzyński

Tytus Bobkowski

Wiktor Fiegler

 

ZAWODNICY REZERWOWI:

Bartek Wieczorek

Florian Jatta

Tomek Pradela

 

 

TABELA WYNIKÓW

DATA

MECZ

WYNIK

PUNKTY

STRZELCY BRAMEK

 

ARBITER GŁÓWNY

15.09.2014

FC JEDNOROŻCE –
FC BARCELONA

0 : 2

0 p. – 3 p.

Jan Kaczmarek – 1

Kacper Adamarek – 1 (sam.)

Olek Bosakowski

15.09.2014

FC FUTBOLE –

FC CHOMIKI

0 : 1

0 p. – 3 p.

Maks Ćwik - 1

Olek Bosakowski

15.09.2014

FC JEDNOROŻCE –
FC FUTBOLE

4 : 1

3 p. – 0 p.

Igor Marszałek – 2

Igor Rybak – 2

Jaś Włoch – 1

Olek Bosakowski

15.09.2014

FC BARCELONA –
FC CHOMIKI

1 : 3

0 p. – 3 p.

Olaf Rybak – 1

Maks Ćwik – 2

Maciej Norek – 1

Olek Bosakowski

29.09.2014

FC JEDNOROŻCE –
 FC CHOMIKI

1 : 2

0 p. – 3 p.

Maks Ćwik – 2

Maciek Kaczmarek – 1 (sam.)

Olek Bosakowski

29.09.2014

FC BARCELONA –
FC FUTBOLE

5 : 0

3 p. – 0 p.

Jan Kaczmarek – 4

Szymon Biliński – 1 (sam.)

Olek Bosakowski

29.09.2014

KAMELEONY –
ZŁOTE TYGRYSY

3 : 0

I m.
II m.

Pola Wideł – 1

Zuzia Poślednik – 1

Maja Pruszowska – 1

Olek Bosakowski

06.10.2014

MECZ O III MIEJSCE

FC JEDNOROŻCE –
FC FUTBOLE

 

3 : 1

III m.
IV m.

Igor Marszałek – 1

Igor Rybak – 1

Wiktor Nowakowski – 1

Jaś Włoch - 1

Olek Bosakowski

06.10.2014

MECZ O I MIEJSCE

FC CHOMIKI –
FC BARCELONA

1 : 0

I m.

II m.

Maks Ćwik - 1

Olek Bosakowski

06.10.2014

MECZ O PUCHAR
FIFA ŚWIETLICA CUP 2014

KAMELEONY – CHOMIKI

0 : 3

 

Ignacy Staszewski – 2

Bartek Wieczorek - 1

Olek Bosakowski

 
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i naszemu arbitrowi głównemu – Olkowiza ogromne zaangażowanie, sportowego ducha walki oraz grę fair play i zapraszamy na zawody za rok :)