FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaWspółpraca międzynarodowa"INTERNET FRIENDS"

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE - ROK SZKOLNY 2013/14

21 Listopada 2013, 7:46

W tym roku szkolnym klasy starsze będą realizować dwa projekty międzynarodowe.

Uczniowie klasy VI w ramach lekcji języka angielskiego będą współpracować z uczniami ze szkół partnerskich z Hiszpanii i Litwy wykonując projekt  pt. INTERNET FRIENDS w ramach programu eTwinning (więcej o programie na www. etwinning.pl). Projekt ten będzie składać się m.in. z następujących części: „Wszystko o mnie”, „Moje miasto”, „Tradycje i święta w moim kraju”, „Życie nastolatka”, itp. Wszystkie części projektu będą realizowane na platformie TwinSpace, gdzie będą zamieszczane prace uczniów, zdjęcia etc. Do strony tej będą mieli dostęp po zalogowaniu tylko uczestnicy projektu.

Natomiast uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka języka angielskiego będą korespondować ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii. Dzieci korzystając z wirtualnej klasy na platformie wikispaces.com. będą opisywać siebie, swoje zainteresowania, tradycje, formy spędzania wolnego czasu, szkołę, miasto, kraj, etc.

Uczestnictwo w projektach stworzy uczniom możliwość nie tylko poznania rówieśników z innych państw europejskich, ich sposobu życia, miejsca zamieszkania, lecz także uświadomi uczniom, iż znajomość języka  angielskiego przynosi im już teraz realne korzyści.