FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaWspółpraca międzynarodowaENJOY MY ORIGIN

21 Listopada 2013, 7:37

15 października do naszej szkoły zawitali praktykanci – z Gruzji oraz Egiptu. Przebywali w naszej palcówce przez tydzień, ucząc nas o kulturze swoich krajów. Poznawaliśmy też ich zwyczaje oraz języki.

Prowadzili zajęcia z klasami 4-6. W każdym dniu z inną klasą. W poniedziałek z klasą 5, we wtorek z 4A, w środę z 4B i najstarszą – 6 w czwartek. Mieli również spotkania z uczniami klas młodszych.

Podczas lekcji siedzieliśmy jak zaczarowani, wsłuchując się w każdą opowieść. Poznawaliśmy ich kraje  poprzez prezentacje. Mieliśmy również okazję nauczyć się tańców oraz piosenek. Jednak ich wizyta nie polegała tylko na tym – pokazali nam również, że oni pomimo tego, że są studentami, lubią się dobrze bawić oraz wygłupiać. Również w czasie przerw poświęcali nam dużo czasu - na rozmowy, zabawy z nami, dzięki czemu mogliśmy ich lepiej poznać oraz poćwiczyć język angielski. Czas mijał z nimi naprawdę miło i szybko, wręcz za szybko.

Najtrudniejsze było pożegnanie. Po tygodniu spędzonym z nimi pozostanie nam mnóstwo wspomnień. Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła uczestniczy w takich projektach, ponieważ pomaga nam to nie tylko podszkolić język, czy poszerzyć wiedzę, ale również przeżyć niezapomniane chwile z naprawdę sympatycznymi, zabawnymi ludźmi.

Wydaje nam się, że wizytę praktykantów każdy w naszej szkole ocenia na „wielki” plus. Chcielibyśmy ukłonić się w stronę nauczycielek języków obcych oraz całej szkoły, którzy zaprosili ich do nas. Jesteśmy wdzięczni za ich starania, za wszystkie przygotowania do tej wizyty. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję, by to wszystko powtórzyć.

Wiemy na pewno, że zapamiętamy te wszystkie wydarzenia na długo – może nawet na całe życie.

 

Weronika i Wiktoria

Klasa VI

 

Chcieliśmy również podziękować wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam przyjąć naszych gości. W szczególności rodzinom goszczącym, ale także tym, którzy zaoferowali swą pomoc przy organizacji wycieczek i wyjść popołudniowych. Na Wasze ręce pragniemy złożyć dyplom, który szkoła otrzymała za najlepsze ugoszczenie praktykantów.