FILOMATA - Liceum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - zapewniamy start w dorosłość
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • -->
FilomataLiceumosiągnięcia2006/2007

ROK SZKOLNY 2006/2007

11 Kwietnia 2008, 12:47

  • VI 2007 -Dominika Kruszewska - otrzymała stypendium III stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • VI 2007 -Przemysław Pałka - otrzymał stypendium III stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • VI 2007 -Elżbieta Przygrodzka - otrzymała stypendium III stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • V.2007 -Dominika Krupa - otrzymała wyróżnienie i nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • V.2007 -Jagoda Żarnowiecka, Barbara Kania, Joanna Marszałek, Michał Komsta, Przemysław Pałka -zostali nagrodzeni prestiżową statuetką Zwiastuny 2007. Nagroda przyznawana jest wybitnie uzdolnionej artystycznie młodzieży naszego miasta.
  • Basia Stępień (kl.II LO) - została wybrana Posłem XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży i będzie reprezentować nasze Miasto na obradach Sejmu.
  • Przemek Pałka (kl.II LO) został laureatem konkursu EUROSCOLA - w nagrodę pojedzie do Strasbourga.
  • 4.IV 2007 drużyna LO FILOMATY zajęła V miejsce w Ogólnpolskich Finałach Odyseji Umysłu
  • 2.IV 2007 - Aleksandra Choińska (kl.II LO) i Elżbieta Przygrodzka (kl.III LO) wywałczyły tytuły finalistek w Ogólnopolskiej Tematycznej Olimpiadzie Historycznej "LOSY POLAKÓW NA WSCHODZIE PO 17.09.1939 ROKU"
  • 23.III.2007 - Przemysław Pałka (kl. II) zajął II miejsce w konkursie międzyszkolnym Gliwicki Mistrz Mowy Polskiej
  • 23.III.2007 - Dominika Krupa (kl. II) zajęła III miejsce w konkursie międzyszkolnym Gliwicki Mistrz Mowy Polskiej
  • 12.03.2007 Drużyna w składzie: Adam Wójtowicz, Tomek Słobodzian, Marcin Kolankiewicz, Darek Jeweczko, Michał Komsta, Szymek Masarczyk - III miejsce w piłkarskich rozgrywkach turnieju Rusz się Człowieku! (organizator: PZU Życie SZ i Zespół Szkół Łączności)
  • 4.III.2007 Drużyna w składzie: Elżbieta Przygrodzka, Dominika Krupa, Joanna Bercal, Paula Lubina, Robert Baron, Przemek Pałka - zakwalifikowała się od ogólnopolskiego finału konkursu kreatywności Odyseja Umysłu 2007
  • II. 2007 Aleksandra Choińska, Elżbieta Przygrodzka - Zakwalifikowały się do finału Tematycznej Olimpiady Historycznej "Losy Polaków na Wschodzie", organizowanej przez UKSW w Warszawie
  • 27.II.2007 Rafał Stybliński - Zakwalifikował do etapu diecezjalnego XVII Olimpiady Teologii Katolickiej.
  • 18.XII.2007 Małgorzata Magiera - Zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XXX Olimpiady Języka Niemieckiego
  • 18.XII.2006 Joanna Bercal, Martyna Drobny, Teresa Rut - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Informatyczno-Literackim „Gliwice - miasto wielu kultur" (II edycja pt. „Gliwice w życiu i twórczości wybranych pisarzy)
  • 7.XII.2006 Przemysław Pałka - Wyróżnienie w konkursie na pracę literacką „Szukamy nowego Horsta Bienka", zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (publikacja w antologii pokonkursowej )
  • 7.XII.2006 Dominika Kruszewska - Wyróżnienie w konkursie na pracę literacką „Szukamy nowego Horsta Bienka", zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (publikacja w antologii pokonkursowej )
  • XII. 2006 Aleksandra Bury, Aleksandra Faryj, Elżbieta Przygrodzka - Zakwalifikowały się do zawodów okręgowych XI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński
  • XI. 2006 Przemysław Pałka - Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Poezja jest kobietą"
  • 30.XI.2006 Przemysław Pałka - I miejsce w ogólnopolskim konkursie na pracę literacką „Piątka z plusem", zorganizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
  • 31.X.2006 Anna Zawalska, Katarzyna Hutnikiewicz, Donika Krupa, Michał Mossoczy - IV miejsce; Arkadiusz Bury, Kasper Kneblach - VI miejsce - w konkursie fizyczno-matematycznym „Jak fizyk i matematyk mogą pomoc sportowcom".
  • X. 2006 Elżbieta Przygrodzka - Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • 27.X.2006 Barbara Kania - III miejsce w III dziecięcym konkursie na ekslibris Gliwice 2006, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach
  • 20. X.2006 Aleksandra Kornecka - I miejsce w skoku w dal w Zawodach lekkoatletycznych o Puchar Prezesa SZS w Gliwicach