FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2006/2007

ROK SZKOLNY 2006/2007

10 Kwietnia 2008, 10:27

  • VI 2007- Paweł Lipski- otrzymał stypendium I stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • VI 2007- Marta Musioł - otrzymała stypendium II stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • VI 2007 - Maria Głośnicka - otrzymała stypendium III stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • 1 VI 2007- Maria Głośnicka - otrzymała nagrodę ZWIASTUNA na Gliwickiej Gali Młodych Talentów, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Gliwice, Zygmunta Frankiewicza
  • VI 2007- Szymon Kuczera - uzyskał bardzo dobry wynik i nagroda I stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007 - Paweł Lipski- uzyskał bardzo dobry wynik i nagroda I stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007- Jakub Krzemiński - uzyskał bardzo dobry wynik i nagroda I stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007- Marta Musioł - otrzymała wyróżnienie i nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007 - Ewa Karchniwy- otrzymała wyróżnienie i nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007- Dorota Krupa- otrzymała wyróżnienie i nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007- Agnieszka Kania- otrzymała wyróżnienie i nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • VI 2007- Adam Kubiela- otrzymał wyróżnienie i nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007"
  • 5 VI 2007- Julianna Myślińska- otrzymała Wyróżnienie w V edycji powiatowego konkursu ekologiczno-informatycznego „Mój pomysł na czyste Gliwice".
  • V 2007- Marta Gralla - otrzymała Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza"
  • V 2007- Maria Głośnicka - otrzymała I miejsce w konkursie recytatorskim Poezja czasu wojny i okupacji
  • 29 maja 2007 Julia Myślińska (kl.I) zajęła I miejsce w XII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej
  • 18 maja 2007 w MISTRZOSTWACH GLIWIC W DWUBOJU NOWOCZESNYM drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum wywalczyła I miejsce

Skład drużyny: Marta Musioł, Inez Baniak, Ewa Karchniwy, Agata Tomaszewska

Tym samym dziewczęta zakwalifikowały się do zawodów Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej, która odbędzie się w Sosnowcu 30 maja 2007

  • 23.03.2007 Mistrzostwa Gliwic szkół gimnazjalnych w sztafetach pływackich 8x50m stylem dowolnym dziewcząt (IImiejsce) i chłopców ( VImiejsce)

Skład sztafety dziewcząt:

Kania Agnieszka, Skowron Karla, Musioł Marta, Bulwicka Anna, Baniak Inez, Karchniwy Ewa, Tomaszewska Agata, Bąkowska Marzena, Gralla Marta

Skład sztafety chłopców:

Cygan Bartłomiej, Miścichowski Piotr, Fulczyk Michał, Misiołek Maciej, Kampa Rafał, Staliś Bartek, Czapla Michał, Kuczera Szymon
22.03.2007 INDYWIDUALNE Mistrzostwa Gliwic szkół gimnazjalnych w pływaniu

1 miejsce 50 m styl motylkowy BANIAK INEZ

3 miejsce 50 m styl klasyczny BULWICKA ANNA

2 miejsce 50 m styl klasyczny CYGAN BARTEK

  • I Zimowe Indywidualne Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży - 3 marca 2007

2 miejsce styl dowolny MUSIOŁ MARTA 0:37,68

2 miejsce 50 m styl klasyczny BULWICKA ANNA 0:44,58

2 miejsce 50 m styl klasyczny CYGAN BARTEK 0:38,83

2 miejsce 50 m styl motylkowy BANIAK INEZ 0:46,69

3 miejsce 100 m styl zmienny BANIAK INEZ 1:39,78

5 miejsce 100 m st. zmienny MUSIOŁ MARTA 1:42,92

6 miejsce 50m styl dowolny FULCZYK MICHAŁ 0:38,73

8.miejsce 50m styl dowolny SZYROCKI TOMASZ 0:40,08

  • KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2007 - laureaci i finaliści:
  • III.2007 Iga Turek (kl.III) została lauretką w konkursie przedmiotowym z języka polskiego, Marta Musioł (kl.III) została lauretką w konkursie przedmiotowym z fizyki oraz finalistką w konkursie przedmiotowym z matematyki, Paweł Lipski (kl.II) został laureatem w konkursie przedmiotowym z matematyki, geografii i biologii, Szymon Kuczera (kl. III) został laureatem w konkursie przedmiotowym z biologii Agnieszka Kania (kl.II) została laureatką w konkursie przedmiotowym z biologii i finalistką w konkursie przedmiotowym z języka polskiego, Dorota Krupa (kl.II)została finalistką w konkursie przedmiotowym z biologii, Maria Głośnicka (kl.III) została finalistką w konkursie przedmiotowym z biologii.
  • 22.III.2007 Anna Bulwicka (kl.III) zajęła III miejsce w zawodach pływackich
  • III. 2007 Iga Turek (kl.III) zajęła II miejsce w Pucharze Polski w kategorii formacje - hip hop oraz III miejsce w Pucharze Polski w kategorii mini formacje - hip hop
  • 22 marca 2007 Krzysztof Werner (kl.I) zajął III miejsce konkursie piosenki francuskiej
  • 17 marca 2007 Maria Głośnicka (kl.III) zajęła I miejsce w eliminacjach wojewodzkich Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankońskiej
  • 17 marca 2007 Michał Kaszowski (kl.I) zajął VI miejsce w eliminacjach wojewodzkich Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankońskiej
  • III.2007 Marta Musioł (kl.III) zajęła II miejsce w Konkursie Informatycznym "Sylwetki Twórców Kultury Narodowej"
  • II 2007 Agnieszka Kania (kl.II) zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego ( w eliminacjach zajęła II miejsce)
  • III 2007 Drużyna Gimnazjum FILOMATA zakwalifikowała się od finału konkursu kreatywności Odyseja Umysłu 2007
  • II. 2007 Katarzyna Pałka (kl.II) IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego OLIMPUS
  • II. 2007 Marta Musioł (kl.III) IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego OLIMPUS
  • 4.02.2007 - Ewa Karchniwy (kl. III) I miejsce w narciarstwie alpejskim o Puchar Beskidzkich Groni
  • I.2007 - Uczniowie zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych: Język polski: Agnieszka Kania (kl.II), Iga Turek (kl.III), Matematyka: Paweł Lipski (klII), Marta Musioł (kl.III) Biologia: Agnieszka Kania (kl.II), Maria Głośnicka (kl.III), (kl.III) Szymon Kuczera (kl.III), Dorota Krupa (kl.II), Paweł Lipski (kl.II), Fizyka: Marta Musioł (kl.III), Geografia: Paweł Lipski (kl.II),
  • 19.I.2007 - Marta Musioł I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pingwin" (kategoria wiekowa: klasy III gimnazjum)
  • 19.I.2007 - Paweł Lipski I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pingwin" (kategoria wiekowa: klasy II gimnazjum)
  • 19.I.2007 - Jakub Krzemiński I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pingwin" (kategoria wiekowa: klasy I gimnazjum)
  • Karolina Ściubisz (kl. I) wyróżnienie w XI Konkursie Gwary Śląskiej dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych (org. Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów)
  • 12.XII. 2006 - Ewa Karchniwy I miejsce w kategorii juniorek w VII indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym
  • XI 2006 - Uczniowie zakwalifikowani do regionalnego etapu konkursów przedmiotowych: Język polski: Olga Boron (kl.III), Dorota Krupa (kl.II), Agnieszka Kania (kl.II), Paweł Lipski (kl.II), Iga Turek (kl.III) Matematyka: Paweł Lipski (klII), Marta Musioł (kl.III) Historia: Olga Boron (kl.III), Maria Głośnicka (kl.III), Szymon Kuczera (kl.III), Iga Turek (kl.III) Biologia: Agnieszka Kania (kl.II), Maria Głośnicka (kl.III), Szymon Kuczera (kl.III), Dorota Krupa (kl.II), Paweł Lipski (kl.II), Adam Kubiela (kl.I) Fizyka: - Paweł Lipski (klII), Marta Musioł (kl.III) Geografia: Paweł Lipski ( kl.II)
  • 29 XI 2006 - Maria Głośnicka (kl.III), Agnieszka Kania (kl.II) i Karolina Ściubisz (kl.I) zakwalifikowały się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego
  • 22.XI - Maria Głośnicka (kl.III) - I miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Krasomówczym z Języka Angielskiego
  • X 2006- Szymon Kuczera (kl.III) - został przyjęty do grona szczególnie uzdolnionych uczniów, objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (status stypendysty)
  • X 2006- Paweł Lipski (kl.II) - został przyjęty do grona szczególnie uzdolnionych uczniów, objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (status podopiecznego)
  • X 2006- Adam Kubiela (kl.I) - został przyjęty do grona szczególnie uzdolnionych uczniów, objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (status kandydata)
  • X 2006- Ewa Karchniwy (kl.III) - II miejsce w I Turnieju Indywidualnej Gliwickiej Ligi Tenisa Stołowego Juniorek
  • X 2006 - Marta Musioł (kl.III) - zakwalifikowała się do udziału w programie KLUB GIMNAZJALISTY dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie. Program jest realizowany przez Pracownię Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach.
  • IX.2006- Maria Głośnicka (kl.III) - I miejsce w Ekologicznym Konkursie fotograficznym „W stronę wody", organizowanym przez Miasto Gliwice (kategoria wiekowa 15-19 lat)