FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010

16 Września 2010, 9:24

  • 17.06.2010 odbył się IV finał ogólnopolskiego konkurs wiedzy o
    internecie DIALNETMASTERS przeznaczony dla młodzieży szkół
    gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w którym wzięło udział 4563 drużyn.
    Drużyna naszej szkoły "Filomat@" w składzie: Michał Glapa, Bartosz
    Kordala, Mateusz Smyk, Damian Borawski zajęła 3 miejsce
    wracając z
    cennymi nagrodami
  • Dwoje gimnazjalistów otrzymało Strypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2010: Michał Glapa (klasa II) - nagroda II stopnia, Katarzyna Sobas (klasa III) - nagroda III stopnia
  • czerwiec: Aleksandra Mróz i Katarzyna Sobas (kl. 3) zdobyły I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Różanecznik - urok i magia", a Agnieszka Porwoł (kl. 3) - I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Ptaki naszych lasów"
  • 26 maja 2010 - nasze gimnazjum zajęło II miejsce w zawodach powiatowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w dwuboju nowoczesnym chłopców,
  • Maj 2010 - wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR 2010: Michał Glapa (kl. II) I miejsce w regionie i główna nagroda - wyjazd do Wiednia, Krzysztof Piotrowski (kl.II) - nagroda I stopnia, Karolina Pudło - wyróżnienie, Katarzyna Sobas - wyróżnienie, Marta Turek - wyróżnienie, Dominika Wójcik - wyróżnienie, Mateusz Smyk - wyróżnienie,
  • Maj 2010 - Damian Borawski (kl.II) zajął III miejsce w Konkursie recytatorskim szkół gimnazajalnych Poezja lat wojny i okupacji, zorganizoawnym przez Centrum Edukacyjne Jana Pawła II w Gliwicach,
  • Maj 2010 - po raz drugi jako zespół szkół FILOMATA otrzymaliśmy dyplom i puchar za zajęcie I miejsca w drużynowej klasyfikacji generalnej III Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Zjazdowym 2010,
  • Maj 2010 - Marta Wasilewska oraz Agnieszka Porwoł zostały laureatkami V Międzynarodowego Biennale Sztuki Książki,
  • Michał Glapa  zajął V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego,
  • Laureatami konkursów przedmiotowych zostali: Michał Glapa (matematyka i oraz fizyka i astronomia oraz Katarzyna Sobas (matematyka),
  • kwiecień: Aleksandra Malawska (kl. 2) zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym "Mój przyjaciel - pies". a w powiatowym konkursie plastycznym "Pisanki - kraszanki" Barbara Sobas (kl. 1) zajęła II miejsce i Katarzyna Sobas (kl. 3) otrzymała wyróżnienie
  • Dziewczęta z FILOMATY wywalczyły III miejsce w zawodach pływackich Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. W trakcie tych zawodów Piotr Paszkiewicz zajął III miejsce na 50m stylem motylkowym, Agata Cygan II miejsce na 50m stylem klasycznym, Piotr Kania II miejsce na 100 m stylem klasycznym, Marta Waliszak III miejsce stylem dowolnym.
  • styczeń - luty 2010- Piotr Paszkiewicz zdobył I miejsce w Mistrzostwach Śląska Szkół Niepublicznych w Narciarstwie Alpejskim, 4 miejsce w XV Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych (Narciarstwo Alpejskie),2 miejsce w Śląskiej Lidze Narciarstwa Alpejskiego (Brenna), 2 miejsce w Śląskiej Lidze Narciarstwa Alpejskiego (Czantoria)
  • styczeń 2010 -  zakończył się szkolny etap przedmiotowych konkursów gimnazjalnych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się  uczniowie:

Magdalena Pyryt, Marta Turek, Iwona Wasilewska (język polski),

Magdalena Pyryt, Michał Glapa (język angielski),

Nicola Szołtysek, Bartosz Kordala (język niemiecki),

Magdalena Pyryt (język francuski),

Malwina Liszczyk, Iwona, Wasilewska (historia),

Katarzyna Sobas, Michał Glapa (matematyka),

Malwina Liszczyk, Michał Glapa, Krzysztof Piotrowski (fizyka i astronomia),

Magdalena Pyryt (chemia),

Katarzyna Sobas, Piotr Kania (geografia).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap!

  • Drużyna w składzie: Malwina Liszczyk, Magda Pyryt, Iwona Wasilewska i Bartek Kordala zdobyła I miejsce w konkursie powiatowym Z UNIĄ ZA PAN BRAT, zorganizawanym przez ZSTI w Gliwicach,
  • Drużyna w składzie: Nicola Szołtysek, Agata Cygan, Agnieszka Porwoł i Julia Malik zdobyła II miejsce w konkursie powiatowym Z UNIĄ ZA PAN BRAT, zorganizawanym przez ZSTI w Gliwicach,
  • listopad 2009 - uczniowie klasy I: Ola Kukla, Krzyś Kozicki, Basia Sobas i Dominika Wróblewska zakwalifikowali się do II etapu IX edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski",
  • listopad 2009 - Iwona Wasilewska (kl.III) otrzymała wyróżnienie za pracę pisemną w konkursie Pałacu Młodzieży w Katowicach Więcej wiem o AIDS - więcej rozumiem, nie wykluczam.
  • listopad 2009 - Kasia Sobas (kl.III) otrzymała Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • październik 2009 - Michał Glapa (kl.II) został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (status Kandydata).