FILOMATA - Liceum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - zapewniamy start w dorosłość
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • -->
FilomataLiceumosiągnięcia2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010

16 Września 2010, 9:25

  • Maj 2010: Międzynarodowy Konkurs KANGUR 2010: Paweł Lipski  (kl.II) zdobył nagrodę I stopnia, nagrody II stopnia otrzymali: Marta Musioł (kl.III), Dorota Krupa (kl.II), Paweł Włodarczyk (kl.II), Adam Kubiela (kl.I), wyróżnienia otrzymali: Szymon Kuczera (kl.III), Jakub Krzemiński (kl.II),
  • Maj 2010 - Hania Parchańska i Denis Szołtysek (kl.II) zdobyli tytuły Finalistów w VII edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół ponagimnazjalnych województwa śląskiego,
  • Maj 2010 - po raz drugi jako zespół szkół FILOMATA otrzymaliśmy dyplom i puchar za zajęcie I miejsca w drużynowej klasyfikacji generalnej III Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Zjazdowym 2010,
  • Maj 2010 - Marta Gralla otrzymała wyróżnienie na V Międzynarodowym Biennale Sztuki Książki,
  • Maj 2010 - Paweł Lipski zdobył złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej Krajów Nadbałtyckich,
  • Kwiecień 2010 - Zespół redakcyjny WYKRZYKNIKA w składzie: Agnieszka Kania, Filip Kocur, Dorota Krupa, Piotr Mścichowski, Mateusz Pasternak,  Denis Szołtysek,  wywalczył II miejsce w Konkursie Czwarta Władza z klasą, w nagrodę wszyscy wyjadą na dwutygodniowy obóz do Anglii,
  • Paweł Włodarczyk wywalczył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Uniwersytet Warszawski.
  • Kwiecień 2010– Paweł Lipski zajął V miejsce w maratonie programistycznym DEADLINE 24
  • Kwiecień 2010- Paweł Lipski został Laureatem i zdobył brązowy medal XVII Olimpiady Informatycznej
  • Kwiecień 2010  - Paweł Włodarczyk został laureatem LVI Olimpiady Chemicznej
  • 10 kwietnia – Paweł Włodarczyk zajął II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej oraz Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego
  • 29 marca – Paweł Lipski zwyciężył w Konkursie Potyczki Matematyczne, organizowanym przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Politechniki Śląskiej
  • 18 marca - Anna Lessaer zajęła II miejsce w Przeglądzie Filmów Amatorskich  LUSTRO
  • 11 lutego 2010 - Agnieszka Kania (kl.II) zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego XX Olimpiady  Teologii Katolickiej,
  • 11 lutego 2010 - Paweł Lipski  został polskim zwycięzcą trzeciej edycji konkursu tłumaczeniowego KE dla młodzieży â Juvenes Translatoresâ,
  • 1 lutego 2010  - Małgorzata Gogołowicz, Agnieszka Misiurny oraz Szymon Kuczera zakwalifikowali się do etapu okręgowego XXXIII Olimpiady Języka Francuskiego.
  • Hanna Parchańska, Denis Szołtysek i Paweł Włodarczyk zakwalifikowali się do finału Śląskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II LO,
  • 15 stycznia 2010 Marta Musioł zakwalifikowała się do etapu okręgowego V Olimpiady Przedsiębiorczości,
  • 15 stycznia 2010 - Paweł Lipski zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej, 
  • W IV Konkursie Języka Francuskiego zorganizowanym dla młodzieży województwa śląskiego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gliwicach, znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszego licem: I miejsce - Małgorzata Gogołowicz, II miejsce Agnieszka Misiurny, III miejsce  Szymon Kuczera. Opiekunem naukowym laureatów jest pani Anna  Amrugowicz
  • W Mikołajkowym Dyktandzie z języka francuskiego, zorganizowanym dla młodzieży województwa śląskiego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gliwicach, w kategorii Licea: Małgorzata Gogołowicz -zajęła 2 miejsce, Szymon Kuczera -3 miejsce.
  • 10 stycznia 2010 - Marta Musioł zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, 
  • 10 grudnia 2009 - Paweł Włodarczyk zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Chemicznej,
  • 10 grudnia 2009 - Marta Musioł (kl.III) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym z języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Gliwicach, 
  • 10 grudnia 2009 - Estera Raudzis (kl.III) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym z języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Gliwicach, 
  • 25 listopada 2009 - Marta Musioł (kl.III) zajęła IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Tłumaczeniowym  języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Gliwicach, 
  • 25 listopada 2009 - Dominika Polak (kl.II) zdobyła wyróżnienie w I edycji Konkursu Poezji Śpiewanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (organizator - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Glwicach),
  • 23 listopada 2009 -  Szymon Kuczera (kl. III), Paweł Lipski (kl.II) oraz Paweł Włodarczyk (kl.II) odebrali Stypendia dla uzdolnionej młodzieży Województwa Śląskiego  (zdobyte przez FILOMATÓW stypendia stanowią 10% wszystkich przyznanych w tym roku przez Wojewodę nagród). Gratulujemy!
  • 17 listopada 2009r. - Estera Raudzis (kl.III) zdobyła wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej w XXXII LIterackim Hyde Parku, zorganizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej,
  • listopad 2009 - Szymon Kuczera (kl.III) otrzymał Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • listopad 2009 - Paweł Lipski (kl.II) otrzymał Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • listopad 2009 - Paweł Włodarczyk (kl.II) otrzymał Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • listopad 2009 - Justyna Dolińska (kl.I) otrzymała Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • listopad 2009 - Jakub Krzemiński (kl.I) otrzymał Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • listopad 2009 - Adam Kubiela (kl.I) otrzymał Gliwicki Laur Nauki 2009, nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach w poprzednim roku szkolnym,
  • 28 października 2009 roku - drużyna LO FILOMATA w składzie: Iga Turek i Szymon Kuczera (kl. III) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Antycznym. Gratulujemy! 
  • październik 2009 - Szymon Kuczera (kl.III) został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (status Stypendysty),
  • październik 2009 - Paweł Lipski (kl.II) został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (status Stypendysty),
  • październik 2009 - Paweł Włodarczyk (kl.II) został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (status Stypendysty),
  • październik 2009 - Adam Kubiela (kl.I) został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (status Podopiecznego),
  • październik 2009 - Jakub Krzemiński (kl.I) został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (status Kandydata),
  • październik 2009 - drużyna FILOMATY zdobyła I miejsce w konkursie ABSTRACT 2009 i tytuł najbardziej wszechstronnej szkoły w mieście, 
  • październik 2009 - Szymon Kuczera otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.