FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

INSTRUMENTY MUZYCZNE

27 Marca 2020, 12:20

W ramach zajęć muzycznych i edukacji zdalnej, dzieci z grupy Tygrysków oraz Smerfów, miały możliwość wykonania żółtych grzechotek, z rzeczy, które posiadały w domu. Instrumentem mogło być np. pudełko po herbacie, do którego dzieci wrzucały odrobinę ryżu, puszka z fasolą, butelka z grochem itd. Pole do działania miała tutaj wyobraźnia oraz kreatywność naszych Przedszkolaków. Po wykonaniu instrumentu można było ozdobić grzechotki na żółto, tak by pasowały do naszej nowej piosenki o kurczaku. Wszystkie dzieci doskonale sobie poradziły, a prace były niezwykle twórcze.


ZAJĄCZEK

27 Marca 2020, 12:08

Zachęcamy naszych kochalnych Przedszkolaków do wykonania zajączka z drewnianej łyżki ,a jak go zrobić, zobaczcie sami !


WIOSNA

20 Marca 2020, 1:15

 W procesie umuzykalniania dzieci najwięcej możliwości stwarza piosenka, ponieważ swoją treścią słowną przemawia do wyobraźni dzieci, pobudza zainteresowanie i skupia uwagę.Z okazji pierwszego dnia wiosny mamy dla wszystkich dzieci piosenkę, którą  z pewnością usłyszy Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli.

"Maszeruje wiosna" autor: K.Bożek - Gowik
1. Tam daleko gdzie wysoka sosna
maszeruje drogą mała wiosna.
Ma spódniczkę mini, sznurowane butki
i jeden warkoczyk krótki.

Ref.
Maszeruje wiosna
a ptaki wokoło
lecą i świergoczą
głośno i wesoło.
Maszeruje wiosna w ręku
trzyma kwiat gdy go
w górę wznosi
zielenieje świat !

2. Nosi wiosna dżinsową kurteczkę,
na ramieniu małą torebeczkę,
chętnie żuje gume i robi balony
a z nich każdy jest zielony.
Ref.

3. Wiosno, wiosno
nie zapomnij o nas
każda trawka chce
być już zielona.
gdybyś zapomniała
Inną drogą poszła
zima by została mroźna.
Ref.
https://www.youtube.com/watch?v=LFPthrmErcY

 

 


KREATYWNY CZAS W DOMU

18 Marca 2020, 7:41

Pobyt z dzieckiem w domu nie musi być nudny. Udowadniają to rodzice naszych przedszkolaków. Na przesłanych nam zdjęciach widać, jak prezentują swoje umiejętności  oraz ogromną kreatywność np. piekąc, lepiąc, wycinając i siejąc zioła. A najważniejsze, że razem ze swoimi ukochanymi bliskimi!  Dziękujemy Państwu za zdjęcia ! 

 


DZIEŃ KOBIET W MISIACH

17 Marca 2020, 10:54

Chłopcy z najstarszej grupy postanowili uczcić Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowali bukiety kwiatów dla swoich koleżanek z grupy. Dziewczynki były bardzo miło zaskoczone otrzymując upominki oraz życzenia.


BUDUJEMY

9 Marca 2020, 7:42

W minionym tygodniu Smerfy przez cały tydzień przynosiły do przedszkola pudełka różnej wielkości, aby w piątek wcielić się w małych budowniczych i własnoręcznie wykonać makietę miasta. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, a zabawa była przy tym wspaniała!


DZIEŃ DINOZAURA

1 Marca 2020, 7:12

26 lutego obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzień Dinozaura był doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tych niezwykłych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach i cechach szczególnych. Dzieci dowiedziały się kiedy dinozaury żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i z jakiego powodu wyginęły. Wykonały również prace plastyczne przedstawiające podobizny tych wymarłych gadów.


TŁUSTY CZWARTEK

23 Lutego 2020, 6:14

W Tłusty Czwartek najstarsza grupa stanęła przed dużym wyzwaniem! Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wybraliśmy się do kawiarni Klapec w Łabędach, gdzie dzieci samodzielnie zamówiły  i zapłaciły za swoje słodkości. To był pyszny wyjazd!!!

 


LAMPA ALADYNA

9 Lutego 2020, 8:30

W piątek trzy najstarsze grupy wybrały się na musical pod tytułem „Cudowna lampa Aladyna”, w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.  Opowieść była oczywiście wszystkim znana, jako baśń z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. W fabułę wplecione były cenne dla przedszkolaków rady, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nigdy nie oddalać się od domu.  


BAL KARNAWAŁOWY

4 Lutego 2020, 8:27

    Nasz coroczny bal przebierańców już za nami! Tym razem do dzieci przyjechali animatorzy, którzy przygotowali dla nas naprawdę fajne zabawy. Była też muzyka na żywo, taniec pod liną, wybory króla i królowej balu... Długo będziemy ten bal wspominać!