FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

AKCJA CHARYTATYWNA

8 Października 2019, 3:24

Drodzy Rodzice!

Nasza placówka bierze udział w akcji charytatywnej, zaproponowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty, kierowanej do  Polaków mieszkających na Kresach.

Zbieramy artykuły spożywcze (niepsujące się i w trwałych opakowaniach) oraz artykuły szkolne. Będą one adresowane do uczniów i dzieci ze Lwowa, Stanisławowa (Ukraina), Grodna (Białoruś).Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji, jest to także okazja do porozmawiania  z dziećmi o dzieleniu się, pomaganiu i bezinteresownej trosce o innych. Wszystkie dary będziemy zbierać do dnia 25.10.2019r. Prosimy o pozostawianie ich w przygotowanych pojemnikach na parterze.

Za wszelkie artykuły z góry dziękujemy!

 


Z WIZYTĄ W ZOO

4 Października 2019, 6:35

4 października Smerfy, Misie i Jeżyki odwiedziły Ogród Zoologiczny w Opolu. Była to dla nas okazja, aby poobcować z przyrodą i ze zwierzętami, o których ciekawie opowiadali nasi przewodnicy podczas zwiedzania ZOO. Starszaki odwiedziły żyrafę, ukochane zwierzę naszych przedszkolaków i zaśpiewały dla niej specjalną piosenkę.   


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 Października 2019, 6:33

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji do grupy Tygrysków zawitali niezwykli goście-gady, razem ze swoim opiekunem. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta zaliczamy do tego gatunku, niektóre z nich mogły zobaczyć, dotknąć a nawet wziąć na rękę.

Z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści na temat zwyczajów tych zwierząt, miejsc         w których występują, sposobów odżywiania itp. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

 

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

3 Października 2019, 5:12

Hello! / Tschuss! / Salut! / Ciao!

 02.10.2019 obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W każdej grupie dzieci śpiewały piosenkę "Panie Janie w różnych językach", kolorowały flagi innych Państw i rozmawiały z nauczycielami o tym, do czego przydaje się znajomość języków obcych. Dodatkowo, starsze dzieci poznawały ciekawostki o Wielkiej Brytanii i witały się w różnych językach świata.

 

 


OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA

2 Października 2019, 6:15

17 września wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w grze w  szachy. To już trzecia edycja w której braliśmy udział. W poprzednich latach zdobyliśmy złoto i srebro. Nikt się nie spodziewał, że w tym roku staniemy na najwyższym podium. Większość dzieci była pierwszy raz na turnieju. A jednak ,dali radę i wywalczyli złoto ! Na arenie szachowej wystartowało ponad 1000 dzieci       z całej Polski, w tym 45 przedszkoli.  Serdecznie gratulujemy i dzieciom i Pani Ani Kohut. Jesteśmy bardzo dumni !!!

 


POZNAJEMY ZAWODY

2 Października 2019, 5:18

W ramach programu ,,Poznajemy zawody", Jeżyki odwiedził prawdziwy lekarz pediatra - mama Ninki. Dzięki tej wizycie poznaliśmy różne ciekawostki związane z tym zawodem, np. na czym polega praca lekarza, czy jakim sprzętem specjalista się posługuje. Udało nam się sprawdzić jak to jest zmierzyć ciśnienie, posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu i zajrzeć do ucha. Były też swobodne pytania do pani doktor. Potem wypisywaliśmy prawdziwe recepty, a na koniec, po części plastycznej, każdy Jeżyk dostał mały podarunek! Dziękujemy pani Agacie za fajne spotkanie :)


DZIEŃ CHŁOPAKA

1 Października 2019, 5:18

W Dniu Chłopaka wszyscy pamiętali o naszych chłopcach!


 


CIUCHCIA MARTUSIA

26 Września 2019, 5:07

23 września do naszego przedszkola przyjechała długo wyczekiwana Ciuchcia Martusia.  Wszystkie grupy po kolei wybrały się na przejażdżkę po Gliwicach. Grupy młodsze zwiedziła miasto, aż do Radiostacji. Podobnie dwie starsze grupy, które dodatkowe przejechały obok stadionu Piasta, a ostatnim punktem wycieczki była Gliwicka Arena.

 


EKO- TYDZIEŃ

22 Września 2019, 12:03

Za nami pracowity tydzień ekologiczny. Każdy dzień dedykowany był innej aktywności. Znaleźliśmy odpowiedzi na tak ważne pytania jak : Dlaczego nie wolno hałasować w lesie ? Byłeś w lesie, pozostały Ci papierki .Co z nimi zrobisz?

Dlaczego nie wolno wypalać traw ? Dlaczego należy chronić lasy ?

W jaki sposób dzieci mogą oszczędzać wodę ? Czy można myć samochód w rzece? W jaki sposób należy segregować śmieci ? W jaki sposób można pomóc ptakom przetrwać zimę ?

Oprócz tego było dużo zabawy - przebrania w Eko-stroje oraz samodzielne wykonanie Eko- zabawek.


MISIE W MINI-KOMISARIACIE

17 Września 2019, 7:34

W piątek 13 września grupa Misiów odwiedziła Mini-komisariat przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Była to bardzo interesująca i pełna atrakcji wizyta, podczas której przedszkolaki miały okazje pochwalić się swoją wiedza na temat zasad bezpieczeństwa panujących na drodze, w domu oraz przedszkolu, utrwalili znane im już numery alarmowe oraz każdy stał się także bohaterem niebezpiecznej sytuacji. Główną atrakcją niewątpliwie była możliwość wcielenia się w role kierowcy radiowozu oraz zamknięcie kolegów w samochodowym więzieniu.