FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

LAMPA ALADYNA

9 Lutego 2020, 8:30

W piątek trzy najstarsze grupy wybrały się na musical pod tytułem „Cudowna lampa Aladyna”, w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.  Opowieść była oczywiście wszystkim znana, jako baśń z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. W fabułę wplecione były cenne dla przedszkolaków rady, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nigdy nie oddalać się od domu.  


BAL KARNAWAŁOWY

4 Lutego 2020, 8:27

    Nasz coroczny bal przebierańców już za nami! Tym razem do dzieci przyjechali animatorzy, którzy przygotowali dla nas naprawdę fajne zabawy. Była też muzyka na żywo, taniec pod liną, wybory króla i królowej balu... Długo będziemy ten bal wspominać!


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

2 Lutego 2020, 3:59

W czwartek grupa Smerfów obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na przyjazd ukochanych bliskich, aby zaprezentować swój występ. Po części artystycznej odbyło się wręczenie upominków i wspólne świętowanie.


WARSZTATY

7 Stycznia 2020, 6:05

W grudniu Misie i Jeżyki wybrały się do Willi Caro na warsztaty mikołajkowe. Dzieci miały okazję zobaczyć prezentację o św. Mikołaju, a potem własnoręcznie zrobiły kolaż o tym świętym. Piękne wnętrza muzeum były dodatkowym walorem tej ciekawej wyprawy!


SZLACHETNA PACZKA - DZIĘKUJEMY !

3 Stycznia 2020, 6:02

Pragniemy z całych sił podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się do tegorocznej Szlachetnej Paczki.

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać 21 wielkich paczek dla Rodziny. Wszystkie potrzeby Rodziny zostały zaspokojone, a nawet kupiliście Państwo lodówkę i dwa biurka :). Za pieniądze zebrane do „puszki” kupiliśmy m.in. łóżko piętrowe z materacami dostarczone bezpośrednio do ich domu. Tym samym ogłaszamy nasz wspólny - kolejny już, wielki sukces. 

DZIĘKUJEMY!!! :)


TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

15 Grudnia 2019, 9:45

W piątek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk objazdowy. Zrobiło się bardzo świątecznie, przenieśliśmy się do zimowej krainy, w której Reniferek Rudolf miał nie lada kłopot - jego nosek przestał świecić. Smutnemu Rudolfowi z pomocą przybył Elf Śrubka, bałwanek Filip i złota gwiazda, którzy pomogli reniferkowi uwierzyć we własne siły i ponownie zabłysnąć w akcji.


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

14 Grudnia 2019, 9:41

W ostatnim tygodniu w dwóch najmłodszych grupach odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem Rodziców. Smerfy spotkanie ze swoimi najbliższymi rozpoczęły od kolędowania przy dźwiękach pianina na którym grała oczywiście Pani Ola. Następnie wszyscy przystąpili do wykonania choinek. W Tygryskach, było także bardzo pracowicie. Maluszki zaprosiły Rodziców do wykonania swoich bombek, a efekty widać poniżej.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!


WIZYTA MIKOŁAJA

8 Grudnia 2019, 8:02

6 grudnia przedszkolaki odwiedził długo wyczekiwany gość… Św. Mikołaj! Po długiej podróży posilił się specjalnie dla niego przygotowanymi ciasteczkami i oczywiście wypił szklankę mleka. Następnie wysłuchał piosenki, której dzieci nauczyły się na to spotkanie i oczywiście wręczył wszystkim dzieciom prezenty!

 


WARSZTATY W TEATRZE MIEJSKIM

3 Grudnia 2019, 5:18

29 listopada Smerfy wybrały się do Teatru Miejskiego, gdzie poznawały Teatr Lalek. Dzieci samodzielnie wykonały lalki z drewnianych łyżek, a następnie starały się samodzielnie wymyślić przedstawienie z ich udziałem.


ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W JEŻYKACH

3 Grudnia 2019, 4:04

27 listopada odbyły się warsztaty, na których Rodzice z jeżątkami własnoręcznie zrobiły choinki z kolorowych piór, drzewko świąteczne z tasiemek oraz aniołki. Było bardzo pracowicie, zaangażowanie wszystkich pierwsza klasa :)