FILOMATA - Gimnazjum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - rozwijamy zainteresowania
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
  • -->
FilomataGimnazjumosiągnięcia2008/2009

rok szkolny 2008/2009

3 Września 2009, 10:44

  • Czerwiec 2009 - Julianna Myślińska (kl.III) otrzymała statuetkę Zwiastunów 2009. Wyróżnienia te są przyznawane młodym gliwiczanom za szczególne osiągnięcia artystyczne.Czerwiec 2009 - Iwona Wasilewska (kl.II) zakwalifikowała się do finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "PIKOMAT".
  • Maj 2009 - Pola Żychiewicz (kl.III) -  zajęła V miejsce w Mistrzostwach Śląska Szkół w szermierce.
  • Maj 2009 - Magdalena Pyryt i Iwona Wasilewska (kl.II) zajęły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Śpiewanej,
  • Maj 2009 - Michał Glapa  (kl.I) - bardzo dobry wynik, nagroda I stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Jakub Krzemiński (kl.III) wyróżnienie , nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Marta Turek (kl.I) wyróżnienie , nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Iwona Wasilewska (kl.II) wyróżnienie , nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009, 
  • Maj 2009 - Krzysztof Piotrowski (kl.I) wyróżnienie , nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Julianna Myślińska i Dominika Krawczyk (kl.III) zajęły II miejsce w kategorii zespół XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej "Sing it for us".
  • Kwiecień 2009 - Aleksandra Awramienko (kl.III) i Bartek Kordala (kl.II) zajęli I miejsce w "Wielkim Konkursie Słownictwa dla uczniów gimnzjum"  
  • Kwiecień 2009 - Karolina Ściubisz (kl.III) zajęła I miejsce, Klaudia Staliś (kl.III) zajęła II miejsce  w konkursie na plakat w kat. PALENIE PAPIEROSÓW TO NIE "SZPAN".
  • Kwiecień 2009 - Aleksandra Awramienko (kl.III) zajęła
    I miejsce, Karolina Bryndza i Julia Myślińska (kl.III) zajęły III miejsce w konkursie na plakat w kat. "WITAMINY ŹRÓDŁEM ZDROWIA".
  • Kwiecień 2009 - Julianna Myślińska (kl.III) zajęla III miejsce w kategorii Język Francuski
    w IV Międzypowiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej. 
  • Marzec 2009 - Klaudia Staliś (kl.III) zajęła II miejsce w eliminacjach regionalnych XXVII Ogólnopolskiego Francuskojęzycznego Konkursu Recytatorskiego  "Proza i Poezja Frankofońska". Klaudia będzie reprezentowała województwo śląskie w finale konkursu w Warszawie. 
  • Marzec 2009 - Dominika Krawczyk i Krzysztof Werner (kl.III) zajęli V miejsce w eliminacjach regionalnych XXVII Ogólnopolskiego Francuskojęzycznego Konkursu Recytatorskiego  "Proza i Poezja Frankofońska".
  • Luty 2009 - Paulina Sobieraj (klasa III) i Damian Borawski  (kl.I) zwyciężyli w konkursie recytatorskim im. Marty Maliszewskiej" ...by móc na końcu swej drogi powiedzieć: ŻYŁAM".
  • Styczeń 2009 -  do etapu finałowego konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się uczniowie z klasy III:  Adam Kubiela (biologia, chemia) oraz Jakub Krzemiński (fizyka).
  • Grudzień 2008 - Sonia Strączyńska z klasy I zajęła I miejsce w zawodach pływackich "Płyniemy po rekordy TUR-u" w stylu dowolnym na dystansie 50 metrów.
  • Grudzień 2008 - Sonia Strączyńska z klasy I zajęła II miejsce w zawodach pływackich "Płyniemy po rekordy TUR-u" w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów.
  • Grudzień 2008 - Michał Glapa z klasy I zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie MULTITEST z historii.
  • Listopad 2008  - do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się uczniowie:  Aleksandra Awramienko (kl.III),  Maciej Misiołek (kl.III), Michał Glapa (kl.I) - język angielski; Karolina Bryndza (kl.III) - język francuski; Julianna Myślińska (kl.III) - język rosyjski; Jakub Krzemiński (kl.III), Adam Kubiela (kl.III) - fizyka; Adam Kubiela (kl.III) - biologia; Adam Kubiela (kl.III) - chemia.
  • Listopad 2008 - Magdalena Pyryt z klasy II zajęła I miejsce w Konkursie Krasomówczym z Języka Angielskiego, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Gliwcach.
  • Listopad 2008 - drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce w międzygimnazjalnym konkursie "Z Unią za pan brat", zorganizowanym przez Zespół Szkół Łączności w Gliwicach.
  • Listopad 2008 - Aleksandra Mróz  z klasy II została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego. Wiersz Oli został opublikowany w V tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
  • Październik 2008 - Michał Glapa z klasy I został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (program pomocy wybitnie uzdolnionym).
  • Październik 2008 - Martyna Jaworska z klasy II została objęta opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (program pomocy wybitnie uzdolnionym).
  • Październik 2008 - Adam Kubiela z klasy III został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (program pomocy wybitnie uzdolnionym).
  • 19 sierpnia 2008 - Karolina Bryndza z kl. III zajęła III miejsce w konkursie plastycznym, organizowanym przez Wydział Środowiska UM w Gliwicach na wykonanie plakatu promującego Europejski Dzień Bez Samochodu.

Sukcesy sportowe Gimnazjum i LO FILOMATA 2008/09

3 Września 2009, 10:19

Osiągnięcia sportowe uczniów Zespołu Szkół Filomata w roku szkolnym 2008/2009:

  • Start w zawodach piłki nożnej dziewcząt i chłopców
    • 7 miejsce dziewcząt gimnazjum i liceum
  • Start w zawodach piłki siatkowej
    •  7 miejsce dziewcząt LO na 13 zespołów
    •  12 miejsce chłopców LO na 16 zespołów
  • Start w zawodach piłki ręcznej chłopców
  • Start w zawodach piłki siatkowej plażowej
    • 7 miejsce LO dziewczęta : Marta Musioł, Marta Pierechod
    • 7 miejsce gmnazjum chłopcy: Michał Giller, Michał Fulczyk
  • Start w zawodach lekkoatletycznych
    • 1 miejsce Marta Pierechod w pchnięciu kulą,
    • 1 miejsce Aleksandra Kornecka skok w dal
  •  Start w zawodach pływackich
    • Gliwicka liga pływacka IV m- sce Sonia Strączyńska, V m- sce Agata Cygan. Klasyfikacja szkół III miejsce ogólna, III m- sce chłopcy, II m- sce dziewczęta gimnazjum.
    • Bijemy rekord turu : I m- sce Sonia Strączyńska, II m- sce Agata Cygan, III m- sce Maciej Misiołek, I m- sce Anna Bulwicka, III m- sce Agata Tomaszewska
    • Mistrzostwa Gliwic LO 3m Anna Bulwicka
  •  Start w zawodach dwuboju gimnazjum
    • Dziewczęta IV m- sce, indywidaulnie Agata Cygan III m- sce, Chłopcy V m- sce.
  • Starty w zawodach narciarskich
    • Mistrzostwa Śląska Szkół Niepublicznych : I miejsce klasyfikacja szkół
    • I m-sce Maciej Misiołek, Agata Cygan, II  m-sce Piotr Kania, Agnieszka Kania, III m-sce Tomasz Szyrocki, Filip Kocur, Marta Musioł.

Międzynarodowe Igrzyska Zimowe:  II m- sce Filip Kocur slalom gigant i  II m- sce supergigant, Agata Cygan III m- sce slalom gigant, III m- sce supergigant, Piotr Paszkiewicz III m- sce supergigant.

FILOMACI Mistrzami Śląska  Szkół Niepublicznych
w narciarstwie!

Na starcie stanęło ponad 200 zawodników. W tym gronie uczniowie naszych szkół zaprezentowali się znakomicie, deklasując konkurentów. Najlepszy wynik zawodów uzyskał uczeń klasy III naszego gimnazjum, Maciek Misiołek. Gratulujemy!

 

 

 

 

 WYNIKI FILOMATÓW

SZKOŁA PODSTAWOWA:

dziewczęta kl. 1-3

Zuzanna Pruszowska  I MIEJSCE

Zofia Sznajder            II MIEJSCE       

chłopcy kl. 1-3

Jakub Matulka             I MIEJSCE

GIMNAZJUM:

dziewczęta

Agata Cygan               I MIEJSCE

chłopcy

Maciej Misiołek          I MIEJSCE

Tomasz Szyrocki        II MIEJSCE

Piotr Kania                 III MIEJSCE

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

dziewczęta

Agnieszka Kania         II MIEJSCE

Marta Musioł              III MIEJSCE

chłopcy

Filip Kocur                  III MIEJSCE

Jesteśmy bardzo dumni z wyników FILOMATÓW.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!