FILOMATA - Liceum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - zapewniamy start w dorosłość
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • -->
FilomataLiceumosiągnięcia2008/2009

rok szkolny 2008/2009

3 Września 2009, 10:19

  • Czerwiec 2009 - Arkadiusz Bury (kl.III) otrzymał stypendium I stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej.
  • Czerwiec 2009 - Paweł Lipski  (kl.I) otrzymał stypendium III stopnia Prezydenta Miasta Gliwice dla młodzieży szczególnie uzdolnionej.
  • Czerwiec 2009 - Estera Raudzis (kl.II) otrzymała statuetkę Zwiastunów 2009. Wyróżnienia te są przyznawane młodym gliwiczanom za szczególne osiągnięcia artystyczne.
  • Maj 2009 - Paweł Lipski  (kl.I) - bardzo dobry wynik, nagroda I stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Szymon Kuczera (kl.II) wyróżnienie, nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Marta Musioł (kl.II) wyróżnienie , nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Paweł Włodarczyk (kl.I) wyróżnienie, nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2009,  
  • Maj 2009 - Agnieszka Kania (kl.I) - została  laureatką konkursu EUROSCOLA 2009.
  • Maj 2009 - Olga Boron (kl.II) -  została  laureatką EUROSCOLA 2009. 
  • Maj 2009 - Daniel Grzech (kl.I) - został  laureatkem konkursu EUROSCOLA 2009. 
  • Kwiecień 2009 - Marta Musioł (kl.II) i Mateusz Pasternak (kl.I) zajęli I miejsce w "Wielkim Konkursie Słownictwa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" 
  • Kwiecień 2009 - Małgorzata Gogołowicz (kl.II)  zajęła VII miejsce w kategorii języka francuskiego w konkursie "Pokaż nam język".
  • 28 kwietnia 2009 - Szymon Kuczera  (kl.II) zdobył II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym MAPA 2009.
  • 24 kwietnia 2009 - Estera Raudzis (kl.II) zdobyła Grand Prix w kategorii solistów w XVII Konkursie Piosenki Niemieckiej. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego.
  • Kwiecień 2009 - Szymon Kuczera  (kl.II) zdobył I miejsce w konkursie ROZWIŃ SKRZYDŁA - Z TV5 PRZEZ EUROPĘ, zorganizowanym w ramach Międzynarodowych Dni Frankofonii.
  • 21 kwietnia 2009 - Iga Turek  z kl.II zajęła I miejce  w konkursie międzyszkolnym GLIWICKI MISTRZ MOWY POLSKIEJ, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych.
  • 21 kwietnia 2009 - Paulina Ślusarczyk z kl.I zajęła III miejce  w konkursie międzyszkolnym GLIWICKI MISTRZ MOWY POLSKIEJ, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych.
  • Kwiecień 2009 - Agnieszka Kania (kl.I), Daniel Grzech (kl.I) i Olga Boron (kl.II) zdobyli tytułuły laureatów w konkursie EUROSCOLA. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Strasburga.
  • Kwiecień 2009 - drużyna FILOMATY  w składzie: Agnieszka Kania, Dorota Krupa, Denis Szołtysek zajęła II miejsce w konkursie MATEMATYKA WOKÓŁ NAS, zorganizaowanym przez III LO w Gliwicach.  
  • Kwiecień 2009 - drużyna FILOMATY  w składzie: Hanna Parchańska, Paweł Włodarczyk, Paweł Lipski, Mateusz Pasternak  zajęła  IV miejsce w konkursie MATEMATYKA WOKÓŁ NAS, zorganizowanym przez III LO w Gliwicach.  
  • 15 kwietnia 2009 - Paweł Włodarczyk z kl. I zajął VI miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym, zorganizowanym przez Politechnikę Śląską i Polskie Towarzystwo Chemiczne.  
  • kwiecień 2009 - Paweł Włodarczyk z kl. I uzyskał tytuł LAUREATA LV Olimpiadzie Chemicznej
  • kwiecień 2009 - Paweł Lipski z kl. I uzyskał tytuł FINALISTY w XVI Olimpiadzie Informatycznej
  • kwiecień 2009 - Paweł Włodarczyk z kl. I zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym, zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską.
  • kwiecień 2009 - Marta Musioł z kl. II zajęła I miejsce w Internetowym Konkursie POTYCZKI MATEMATYCZNE, zorganziwoanym przez I LO w Gliwicach. 
  • kwiecień 2009 - Paweł Lipski z kl.I zajął II miejsce w Internetowym Konkursie POTYCZKI MATEMATYCZNE, zorganizowanym przez I LO w Gliwicach.
  • kwiecień 2009 - Paweł Włodarczyk z kl. I zakwalifikował się do finału XVII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich.
  • 31 marca - Szymon Kuczera i Bartłomiej Staliś zajęli (kl.II) I miejsce w regionalnym konkursie "Rozwiń Skrzydła", (edycja III : Z TV5 przez Europę - stacje dydaktyczne w j.francuskim)
  • 30 marca - Dorota Krupa (kl. I) zajęła I miejsce w półfinałach Ogólmopolskiego Konkursu "Pokaż nam język" (z języka angielskiego). Organizatorem konkursu jest  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.
  • 30 marca - Paula Lubina  (kl. III) zajęła IV miejsce w półfinałach Ogólnopolskiego Konkursu "Pokaż nam język" (z języka niemieckiego). Organizatorem konkursu jest  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.
  • 30 marca - Małgorzata Gogołowicz  (kl. II) zajęła VII miejsce w półfinałach Ogólmopolskiego Konkursu "Pokaż nam język" (z języka francuskiego). Organizatorem konkursu jest  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.
  • 16 marca - Paweł Lipski z kl. I zakwalifikował się do finału  XVI Olimpiady Informatycznej.
  • 4 marca 2009 - Paweł Włodarczyk z kl. I zakwalifikował się do finału LV Olimpiady  Chemicznej.  
  • 4 marca 2009 - Paweł Włodarczyk z kl. I zakwalifikował się do II etapu XXIV Konkursu Chemicznego, zorganizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej.
  • Luty 2009 - Daniel Grzech, Mateusz Pasternak, Denis Szołtysek z kl. I oraz Marta Musioł z klasy II  zakwalifikowali się do okręgowego etapu IV Olimpiady Przedsiębiorczości.
  • Styczeń 2009 - Estera Raudzis z klasy II zajęła I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie "Odkrywam Talent" w kategorii: śpiew.
  • Styczeń 2009 - Szymon Kuczera  z klasy II zakwalifikował się do etapu centralnego  XXXV Olimpiady Historycznej.  
  • Styczeń 2009 - Marta Korczak z klasy III zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.  
  • Styczeń 2009 - Agnieszka Kania z klasy I zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego XIX Olimpiady Teologii Katolickiej. 
  • Grudzień 2008 - Szymon Kuczera z klasy II zajął II miejsce w II Mikołajkowym Dyktandzie z języka francuskiego, organizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gliwicach.
  • Grudzień 2008 - Anna Bulwicka z klasy II zajęła I miejsce w zawodach pływackich "Płyniemy po rekordy TUR-u" w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów.
  • Grudzień 2008 - Paweł Lipski z klasy I zakwalifikował się do II etapu XVI Olimpiady Informatycznej.
  • Grudzień 2008 - Paweł Włodarczyk z klasy I zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Chemicznej.
  • Grudzień 2008 - Paula Lubina z klasy III zakwalifikowała się do okręgowych eliminacji Olimpiady Języka Niemieckiego.
  • Grudzień 2008 - Szymon Kuczera  z klasy II zakwalifikował się do okręgowych eliminacji XXXV Olimpiady Historycznej.  
  • 26 listopada 2008 - Szymon Kuczera  z klasy II zakwalifikował się do okręgowych eliminacji XXXV Olimpiady Geograficznej. 
  • Październik 2008: Samorząd Filomaty w składzie: Anna Lessaer, Paula Lubina oraz Arkadiusz Bury, nagrodzony został za aktywną postawę zaproszeniem na sesję Europejskiego Parlamentu Młodzieży, ktora odbędzie się w grudniu w Białymstoku.
  • Październik 2008: Iga Turek i Szymon Kuczera z klasy II zdobyli II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Antycznym, zorganizowanym przez IV LO w Gliwicach.  
  • Październik 2008 - Szymon Kuczera z klasy II został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (program pomocy wybitnie uzdolnionym).
  • Październik 2008 - Paweł Lipski z klasy I został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (program pomocy wybitnie uzdolnionym).
  • Wrzesień 2008 - Aleksandra  Piecha z klasy III zdobyła I miejsce w turnieju tenisa ziemnego - Drużynowych Mistrzostwach Polski w Zabrzu (Ola jest zawodniczką KS Mostostal Zabrze).
  • Aleksandra Kornecka z klasy III - zdobyła I miejsce w zawodach Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych w skoku  w dal.
  • Marta Pierechod z klasy II  zdobyła I miejsce w zawodach Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych w pchnięciu kulą.
  • Sierpień 2008 - Anna Lessaer z kl. II zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Filmową  im. Irka Siwińskiego. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Katowicach.
  • Z radością przyjęliśmy zaproszenie na VIII Festiwal Nauki i Multimediów ABSTRACT 2008, który odbył się w dniach od 24 do 26 września. 

    Rok temu drużyna Filomaty zajęła w tym konkursie I miejsce, w tym roku - VI miejsce.  Jak zwykle - było wspaniale i bardzo ciekawie.

    Oto nasza drużyna:

    Asia Bercal, Arek Bury, Małgosia Gogołowicz, Kasper Knebloch, Szymon Kuczera, Hania Parchańska,Szymon Masarczyk, Paweł Włodarczyk

     


  • Sukcesy sportowe Gimnazjum i LO FILOMATA 2008/09

    3 Września 2009, 10:19

    Osiągnięcia sportowe uczniów Zespołu Szkół Filomata w roku szkolnym 2008/2009:

    • Start w zawodach piłki nożnej dziewcząt i chłopców
      • 7 miejsce dziewcząt gimnazjum i liceum
    • Start w zawodach piłki siatkowej
      •  7 miejsce dziewcząt LO na 13 zespołów
      •  12 miejsce chłopców LO na 16 zespołów
    • Start w zawodach piłki ręcznej chłopców
    • Start w zawodach piłki siatkowej plażowej
      • 7 miejsce LO dziewczęta : Marta Musioł, Marta Pierechod
      • 7 miejsce gmnazjum chłopcy: Michał Giller, Michał Fulczyk
    • Start w zawodach lekkoatletycznych
      • 1 miejsce Marta Pierechod w pchnięciu kulą,
      • 1 miejsce Aleksandra Kornecka skok w dal
    •  Start w zawodach pływackich
      • Gliwicka liga pływacka IV m- sce Sonia Strączyńska, V m- sce Agata Cygan. Klasyfikacja szkół III miejsce ogólna, III m- sce chłopcy, II m- sce dziewczęta gimnazjum.
      • Bijemy rekord turu : I m- sce Sonia Strączyńska, II m- sce Agata Cygan, III m- sce Maciej Misiołek, I m- sce Anna Bulwicka, III m- sce Agata Tomaszewska
      • Mistrzostwa Gliwic LO 3m Anna Bulwicka
    •  Start w zawodach dwuboju gimnazjum
      • Dziewczęta IV m- sce, indywidaulnie Agata Cygan III m- sce, Chłopcy V m- sce.
    • Starty w zawodach narciarskich
      • Mistrzostwa Śląska Szkół Niepublicznych : I miejsce klasyfikacja szkół
      • I m-sce Maciej Misiołek, Agata Cygan, II  m-sce Piotr Kania, Agnieszka Kania, III m-sce Tomasz Szyrocki, Filip Kocur, Marta Musioł.

    Międzynarodowe Igrzyska Zimowe:  II m- sce Filip Kocur slalom gigant i  II m- sce supergigant, Agata Cygan III m- sce slalom gigant, III m- sce supergigant, Piotr Paszkiewicz III m- sce supergigant.

    FILOMACI Mistrzami Śląska  Szkół Niepublicznych
    w narciarstwie!

    Na starcie stanęło ponad 200 zawodników. W tym gronie uczniowie naszych szkół zaprezentowali się znakomicie, deklasując konkurentów. Najlepszy wynik zawodów uzyskał uczeń klasy III naszego gimnazjum, Maciek Misiołek. Gratulujemy!

     

     

     

     

     WYNIKI FILOMATÓW

    SZKOŁA PODSTAWOWA:

    dziewczęta kl. 1-3

    Zuzanna Pruszowska  I MIEJSCE

    Zofia Sznajder            II MIEJSCE       

    chłopcy kl. 1-3

    Jakub Matulka             I MIEJSCE

    GIMNAZJUM:

    dziewczęta

    Agata Cygan               I MIEJSCE

    chłopcy

    Maciej Misiołek          I MIEJSCE

    Tomasz Szyrocki        II MIEJSCE

    Piotr Kania                 III MIEJSCE

    LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

    dziewczęta

    Agnieszka Kania         II MIEJSCE

    Marta Musioł              III MIEJSCE

    chłopcy

    Filip Kocur                  III MIEJSCE

    Jesteśmy bardzo dumni z wyników FILOMATÓW.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy!