ROK SZKOLNY 2016/2017

  • Ewa Dolińska – zajęła III miejsce w zawodach pływackich „ Bijemy rekordy Gliwic” – styl motylkowy
  • Zofia Sznajder - uczestniczyła w II etapie Olimpiady Historycznej
  • Paulina Ligocka – uczestniczyła  w II etapie Olimpiady z Języka Niemieckiego
  • Marcin Kleibert – zakwalifikował się  w II etapie Olimpiady Biologicznej
  • Karolina Jałowiecka – uczestniczyła  w II etapie Olimpiady Teologicznej oraz Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Agnieszka Wieczorek – uczestniczyła  w II etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Marcin Kleibert otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
  • FILOMACI zdobyli I miejsce w rywalizacji 5 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gliwic i Zabrza, zorganizowane przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Frączek, Martyna Machura, Alicja Winnicka,  Michał Hilse, Mateusz Komsta, Piotr Łubko, Mikołaj Ploch, Krzysztof Spyra i Maciej Zajęcki.
  • Łukasz Domański – zajął II miejsce w Regionalnym Konkursie Geograficznym „Poznaj Polskę”
  • Karolina Jałowiecka - otrzymała nagrodę w konkursie „Śląsk –moja mała ojczyzna”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12
  • Marcin Kleibert - został po raz trzeci przyjęty do grona stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, otrzymał także w tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Łukasz Domański – otrzymał Laur Nauki za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016
  • Wiktoria Szynkiewicz, Łukasz Domański – zajął I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Antycznym - organizowanym przez ZSO nr 1 w Gliwicach
  • Ewa Dolińska, Zofia Sznajder, Bartek Łabuś oraz Mateusz Komsta pod opieką pani Izabeli Ballon uczestniczyli w 13 Sesji Selekcyjnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland w Krakowie. Zofia Sznajder i Mateusz Komsta zostali wybrani przez niezależne międzynarodowe jury do udziału w Międzynarodowej Sesji w Szwajcarii

ROK SZKOLNY 2015/2016

  • luty 2016 - Paulina Ligocka zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Leksykalno-Gramatycznym z Języka Niemieckiego
  • luty 2016 Marcin Kleibert, uczeń II klasy naszego LO zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory. Organizatorem tego konkursu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.
  • styczeń 2016 - Liceum Ogólnokształcące FILOMATA zajęło 119 miejsce w Polsce i 11 w województwie śląskim wśród najlepszych liceów  sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”
  • styczeń 2016 -Karolina Jałowiecka zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.
  • Paulina Ligocka zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Natalia Kwiek zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego
  • Zofia Sznajder i Michał Hilse otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Zygmunta Frankiewicza LAUR NAUKI za osiągnięcia w gimnazjum.
  • Zofia Sznajder otrzymała Stypendium II stopnia Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza dla  uczniów szczególnie uzdolnionych
  • 14 listopada - Marcin Kleibert został przyjęty do grona uczestników programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci na rok szkolny 2015/2016
  • 13 listopada Marcin Kleibert, uczeń kl. II LO otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016.
  • 6 listopada w finale XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego Zosia  Sznajder zdobyła wyróżnienie.
  • 29 października Zosia Sznajder i Marcin Kleibert zdobyli I miejsce w konkursie historycznym "SIĘGAMY PO LAUR OLIMPIJSKI"
  • Według Rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) ogłoszonego przez Perspektywy Liceum Ogólnokształcące FILOMATA zajęło  w 2015 roku 82 miejsce w Polsce

ROK SZKOLNY 2014/2015

Nikodem Żarów I LO - I miejsce w zawodach snowboardowych Big Air w Zwardoniu;

Marcin Kleibert I LO – kwalifikacja do II etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej;

- laureat ogólnopolskiego konkursu pt. "Mój nauczyciel historii" organizowany przez Polsat Viasat History;

Martyna Parlak II LO - udział w finale Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny w Pałacu Młodzieży w Katowicach;

Maja Popiół II LO – I miejsce na CSIS w Ebruisdorfie – jazda konna;

- I miejsce w CSIS w Magna Racino- jazda konna;

- I miejsce w CSIS w Lesznie;

-kwalifikacja do Ogólnopolskiego Konkursu Posterów Olimpiady Biologicznej;

Marek Bińkowski  II LO -  2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie leksykalno-gramatycznym z języka niemieckiego;

Katarzyna Rachuba II LO - IV miejsce w konkursie NORDALIADA 2014;

Bartłomiej Woryński II LO - IV miejsce w konkursie NORDALIADA 2014;

Wiktoria Bartocha III LO - udział w finale Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny w Pałacu Młodzieży w Katowicach;

Katarzyna Jankowska III LO – I miejsce w  zawody w Salzburgu – jazda konna;

Dominika Wójcik zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Szymon Baluszek otrzymał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej,

Marcin Kleibert (kl. I LO) zajął II miejsce w eliminacjach półfinałowych XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego i będzie reprezentował nasze Miasto w finale ogólnopolskim;

Marta Sznajder (kl. III LO) otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia szkolne;

Marcin Kleibert (kl. I LO) został przyjęty do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2014/2015;

Absolwent naszego Liceum, SZYMON BALUSZEK,  wziął udział w Śniadaniu Mistrzów - uroczystym spotkaniu Wojewody Śląskiego, Kuratora Oświaty i Rektora Uniwersytetu Śląskiego z najzdolniejszą młodzieżą naszego województwa - laureatami Olimpiad Przedmiotowych w roku szkolnym 2013/2014. Szymon otrzymał tytuł Młodzieżowego Wojewody Śląskiego.

ROK SZKOLNY 2013/2014

  • czerwiec 2014 ODYSEJA UMYSŁU drużyna  w składzie: Iga Koclęga, Zofia Marcinek, Marta Sznajder, Dominika Wójcik, Łukasz Turek i Michał Szopa  zajęła 10 miejsce na świacie w czasie 35 światowych finałów Olimpiady Kreatywności, która odbyła się w Ames (stan Iowa/USA)
  • maj 2014 wyniki konkursu KANGUR Michał Madej – nagroda II stopnia, Szymon Baluszek – nagroda II stopnia,
  • maj 2014 Szymon Baluszek został finalistą XLIII Olimpiady Biologicznej
  • kwiecień 2014 -Kinga Szałacińska  w XXI Biegu im. Wojciecha Korfantego na dystansie 10 km zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej  od 16 do 19 lat uzyskując czas 00:43:32
  • kwiecień 2014 - Emilia Ukowska zdobyła IV miejsce w województwie śląskim w eliminacjach  Ogólnopolskiego Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej,
  • kwiecień 2014 - Szymon Baluszek - zajął 12 miejsce w 60 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, tym samym zdobywając tytuł laureata.
  • kwiecień 2014  - w ogólnopolskim Finale Konkursu ODYSEJA UMYSŁU drużyna naszych licealistów w składzie: Iga Koclęga, Zofia Marcinek, Marta Sznajder, Dominika Wójcik, Łukasz Turek i Michał Szopa zdobyła MISTRZOSTWO POLSKI w III grupie wiekowej. A to oznacza, że drużyna będzie reprezentowała nasze Miasto i nasz Kraj w Finale Światowym w USA. Grupa przygotowała się pod czujnym okiem trenerek: Pani Izabeli Ballon i Pani Marzeny Biskup. Dodatkowo drużyna otrzymała nagrodę OMERA za postawę fair-play.
  • marzec 2014 - Kinga Szałacińska  przebiegła Ostrów ICE MAT Półmaraton w czasie 01:34:05 i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej,
  • marzec 2014 – Marta Orlińska zdobyła złoty i srebrny medal w I edycji Gliwickiej Ligii Pływackiej
  • luty 2014 - drużyna licealistek w składzie: Iga Koclęga, Zosia Marcinek i Marta Sznajder zakwalifikowały się do półfinału ŚLĄSKIEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
  • styczeń 2014 Michał Gałuszka zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Przedsiębiorczości.
  • styczeń 2014 - Kinga Szałacińska zajęła 1 miejsce w imprezie"BIEGAJ Z SERCEM"
  • grudzień 2013 - Krzysztof Piotrowski zakwalifikował się do etapu rejonowego 63 Olimpiady Fizycznej,
  • grudzień 2013 - Karolina Grenda i Marta Sznajder zakwalfikowały się do etapu rejonowego XXXVII Olimpiady Języka Francuskiego,
  • grudzień 2013 - Wiktoria Bartocha otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim "Uczę się dla moich marzeń".
  • listopad 2013 - Szymon Baluszek  otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej,
  • październik 2013 - Marta Sznajder otrzymała stypendium prezesa Rady Ministrów
  • październik 2013 - Szymon Baluszek otrzymał tytuł Stypendysty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
  • październik 2013 - Kinga Szałacińska - zdobyła 1 miejsce w kategorii do +16 na dystansie 5 km BIEGU Z SERCEM,
  • wrzesień 2013 -Kinga Szałacińska  w V Bytomskim Półmaratonie (w międzynarodowej obsadzie) pokonała w czasie 01:42:06 i zajęła I miejsce w kategorii kobiet do lat 19.
  • wrzesień 2013 - Szymon Baluszek otrzymał stypendium Województwa Śląskiego,
  • wrzesień 2013 -  Kinga Szałacińska w XVIII Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Tychach na dystansie 10 km zajęła I miejsce w kategorii kobiet do 19 lat z czasem 00:45:00

ROK SZKOLNY 2012/2013

  • kwiecień 2013 - Joanna Nachman zajęła II miejsce w konkursie poetyckim "Źródło" zorganizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego.
  • Z przyjemnością informujemy o sukcesach Szymona Baluszka (kl. II): został laureatem zawodów regionalnych Olimpiady Biologicznej i otrzymał wyróżnienie w konkursie posterów, zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Matematycznej oraz do Finału Olimpiady Chemicznej, zdobył wyróżnienie w Konkursie Chemicznym Politechniki Warszawskiej, został finalistą Konkursów Chemicznych Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej, został zwycięzcą na konferencji biomedycznej BioMedTech z prezentacją o krokach kwantowych. Szymon realizuje indywidualny tok nauki z chemii pod opieką Pani Bożeny Brożyny i we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Śląskiego pod opieką Pana Profesora Stanisława Krompca. Trzymamy kciuki za dalsze dokonania!
  • Marta Orlińska, Szymon Baluszek i Krzysztof Piotrowski zakwalifikowali się do finału konkursu "Potyczki matematyczne", zorganizowanego przez I LO w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej,
  • Katarzyna Sobas zakwalifikowała się do etapu rejonowego XX Olimpiady Informatycznej.
  • Krzysztof Piotrowski zakwalifikował się do etapu rejonowego Olimpiady Fizycznej.
  • 3 grudnia 2012 - Marta Sznajder wzięła udział w Finale XV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego i zdobyła wyróżnienie - nagrodę specjalną Rady Języka Polskiego,
  • grudzień 2012 - Mateusz Smyk zakwalifikował się do etapu rejonowego Olimpiady Języka Angielskiego
  • Listopad 2012 - Karolina Grenda, Karolina Twardokęs, Iga Kurnicka i Szymon Baluszek zakwalifikowali się do etapu rejonowego Olimpiady Biologicznej,
  • Listopad 2012 - Marta Sznajder i Karolina Grenda zakwalifikowały się do etapu rejonowego  XXXVI Olimpiady Języka Francuskiego,
  • 22 listopada 2012 - Marta Sznajder zakwalifikowała się do Finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego,
  • listopad 2012 - Szymon Baluszek został stypendystą Prezesa Rady Ministrów,został też objęty na kolejny rok opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, 
  • listopad 2012 - Marta Sznajder otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice dla Młodzieży szczególnie uzdolnionej
  • październik 2012 - Damian Borawski zdobył III Miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Rytm Gliwice 2012 
FILOMATA realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO-EFS
MOC MOŻLIWOŚCI
zobacz szczegóły