FILOMATA - Liceum

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - zapewniamy start w dorosłość
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • slidebg1
    Żeby poruszyć świat,
    trzeba najpierw poruszyć się samemu.

    Sokrates
  • -->
FilomataLiceumosiągnięcia2007/2008

ROK SZKOLNY 2007/2008

5 Września 2008, 11:12

  • 19 czerwca - Aleksandra Kornecka (kl.II) otrzymała statuetkę Zwiastunów 2008. Wyróżnienia te są przyznawane młodym gliwiczanom za szczególne osiągnięcia artystyczne.
  • 21 maja -   Joanna Bercal (kl.II) zajęła I miejsce,    Małgorzata Gogołowicz (kl.I)  III miejsce w eliminacjach X Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Organizatorem Konkursu jest Związek Górnośląski w Katowicach, patronat honorowy sprawuje Rada Języka Polskiego. 
  • Szymon Kuczera (kl.I), Kasper Knebloch (kl. II) oraz Arkadiusz Bury (kl.II)  zdobyli nagrody II stopnia    w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2008
  • 24 kwietnia - Małgorzata Gogołowicz (kl.I) i Aleksandra Kornecka (kl.II) zostały laureatkami konkursu Euroscola
  • 18 kwietnia - Marta Musiol (kl.I) zdobyła III miejsce w finale konkursu "Potyczki matematyczne". W tym samym konkursie wyróżnienie zdobył Piotr Jurkiewicz (kl.I)
  • 15 kwietnia - Marta Gralla (kl.I) i Agata Tomaszewska (kl.I) uzyskały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym TĘCZA
  • 5 kwietnia - Marta Musioł (kl.I) uzyskała wyróżnienie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MATMIX
  • 4 kwietnia - Aleksandra Choińska (kl.III) została laureatką VI Olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku
  • 1 kwietnia - Iga Turek (kl.I) - zajęła III miejsce w IV edycji konkursu retorycznego Gliwicki Mistrz Mowy Polskiej
  • 14 marca - Dominika Krupa (kl.III) - zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Know America 2008 organizowanym przez Collegium Civitas oraz Ambasadę USA w Polsce
  • marzec - Marta Musioł (kl.I) - zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MATMIX
  • 9 marca - drużyna w składzie Szymon Kuczera (kl.I), Aleksander Wierzgoń (kl.I), Marta Gralla (kl.I), Aleksandra Lubos (kl.I), Anna Bulwicka (kl.I) zakwalifikowała się do finału XVII Ogólnopolskiego Konkursu Odyseja Umysłu
  • 8 marca - Szymon Kuczera (kl.I) zajął IV miejsce w XXVI w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezja i proza frankofońska
  • 12 luty - Aleksandra Kornecka (kl.II) zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego XVII Olimpiady Teologii Katolickiej
  • 8 luty- Estera Raudzis (kl.I) zajęłą I miejsce w III Konkursie Niemieckojęzycznej Poezji Śpiewanej
  • 19 stycznia - Aleksandra Choińska (kl.III) zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiej Tematycznej Olimpiady Historycznej „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939"
  • 20 grudnia Marta Musioł (kl.I) zajęła II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie „Jak Fizyk i Matematyk może pomóc lekarzowi".
  • 22.X.2007 - Drużyna w składzie: Małgorzata Gogołowicz (kl.I), Marta Musioł (kl.I), Piotr Jurkiewicz (kl.I) zajęła I miejsce w I etapie konkursu „Matematyka wokół nas", zorganizowanego przez III LO w Gliwicach.
  • XI 2007 Szymon Kuczera został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego Olimpiady Historycznej
  • X. 2007 Szymon Kuczera klasa I - Został przyjęty do grona szczególnie uzdolnionych uczniów, objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci ( status stypendysty)
  • X. 2007 Przemysław Pałka klasa III - Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • IX 2007 Reprezentacja LO FILOMATA w składzie: Ola Choińska, Dominika Krupa, Ania Zawalska, Robert Baron, Arek Bury, Kasper Knebloch, Jan Lessaer i Przemek Pałka odniosła wspaniałe zwycięstwo w "Lidze Szkolnej" - konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych rozgrywanym w ramach VII Festiwalu Nauki i Multimediów.